Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

Drewniany dom zbudowany na palach przeciw obfitym opadom śniegu – dom wakacyjny w Japonii

Drewniany dom na palach dwubudynkowy-most-wakacje-dom-śnieg

Każdy, kto jest entuzjastą sportów zimowych, choć raz marzył o domu na pięknym terenie narciarskim. Tutaj można odpocząć po długim dniu spędzonym na stoku narciarskim i poczytać dobrą książkę przy kominku. Taki dom wakacyjny w Japonii zaprojektowali architekci z pracowni architektonicznej Life Style Koubou, który zachwyca wyjątkowym designem. Dom jest wykonany z drewna i znajduje się w pobliżu wulkanu Bandai w Fukushimie w Japonii. Jest to popularny obszar sportów zimowych, charakteryzujący się obfitymi opadami śniegu. Dlatego architekci zbudowali drewniany dom na palach, aby poradzić sobie z obfitymi opadami śniegu zimą. Przy takiej konstrukcji śnieg gromadzi się pod domem i nie ma niebezpieczeństwa, że ​​mieszkańcy i goście pewnego dnia obudzą się i nie będą mogli otworzyć drzwi z powodu dużej zaspy śnieżnej.

Drewniany dom na palach bandai wulkan grupa projekt domu wakacyjnego cedr

Grupa wulkanów Bandai w Fukushimie charakteryzuje się co roku dużą ilością śniegu, dzięki czemu prezentuje się jako wymarzone miejsce do uprawiania sportów zimowych. Warunki klimatyczne w regionie zostały wzięte pod uwagę przy projektowaniu domu wakacyjnego przez pracownię architektoniczną Life Style Koubou i określiły strukturę budynku. Postawienie domu drewnianego na palach to idealne rozwiązanie dla domu na takiej powierzchni.

Drewniany dom na palach szklane fronty-drewno-projektowanie-wnętrza-białe-szczudłach

Dom składa się z dwóch oddzielnych budynków – jednego na wilgotne pokoje i sypialnie, a drugiego na salon. Do budowy domu letniskowego wykorzystuje się głównie drewno cedrowe, które pochodzi wyłącznie z regionu. Cedr stosuje się nie tylko na elewację i dach, ale także we wnętrzach. Cały dom ma kontakt z naturą i harmonijnie komponuje się z naturalnym krajobrazem. Solidne kamienie, które zapewniają większą stabilność, służą jako podstawa dla szczudeł. Kiedy nadejdą obfite opady śniegu, śnieg zbiera się pod domem i dzięki temu nie blokuje wejścia do domu.

drewniany dom-budynki na palach-łącznik-most-salon-komin-szklana fasada

Dwa oddzielne budynki domu są połączone białym mostem, który umożliwia przejście bezpośrednio między drzewami. Budynek, w którym znajduje się przestrzeń mieszkalna, jest w całości zaprojektowany z przeszklonymi frontami, które oferują wspaniały widok na okolicę. Więc czujesz się jak na świeżym powietrzu. Pomieszczenie to wyposażone jest w wolnostojący kominek, który zapewnia ciepło i komfort w chłodne wieczory. Pale, na których zbudowano dom, również wchodzą do wnętrza i wyglądają jak piękne akcenty. Są one zaprojektowane w kolorze białym, aby harmonizowały ze śniegiem. Drewniany dom na palach w Japonii to wspaniałe miejsce na relaks, gdzie można być w bliskim kontakcie z naturą.

* Projekt autorstwa Styl życia Koubou