Projektowanie domów wakacyjnych i hoteli

Design Zen i oświetlenie pośrednie w idealnym połączeniu – Hotel Karesansui w Chinach

zen design architektura oświetlenie pośrednie chiny

Zen to uczucie, podejście do życia typowe dla kultury Japonii i Chin. Obejmuje ona architekturę, projektowanie ogrodów, ceremonię parzenia herbaty, sztukę kaligrafii i ikebanę, sztuki walki. Wpływy buddyzmu zen służą jako inspiracja dla projektowania i architektury również poza Azją. Nacisk kładziony jest na piękno o prostym kształcie i wzornictwie. Projekt Zen wygląda minimalistycznie, a jednocześnie wyczarowuje spokojną, zrelaksowaną atmosferę. Architekci z Yiduan Shanghai Interior Design wykorzystali tę zasadę do zaprojektowania kompleksu hotelowego w Yunnan w Chinach. Elementy starożytnej tybetańskiej metody budowlanej „Shangri-La”, drewno i kamień w naturalnym wyglądzie doskonale łączą się z minimalistycznym stylem umeblowania.

zen design oświetlenie pośrednie schody na zewnątrz latarnie świece

Hotel Karesanui położony jest w historycznej dzielnicy Shangri-La, trzy minuty od popularnej Sifang Road. Budowa została ukończona dwa lata temu, składa się w sumie z sześciu budynków i wpisuje się w tradycyjny styl architektoniczny. Architekci zadbali o każdy szczegół. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wykorzystywane są wyłącznie naturalne materiały, takie jak drewno, kamień i beton. Charakteryzuje się surowym, surowym wyglądem, który doskonale uzupełnia design Zen. Hotel posiada 15 pokoi, restaurację, oddzielną herbaciarnię i lobby, wszystkie zaprojektowane w stylu tybetańskim z niskimi meblami i zagłębionymi siedzeniami.

zen design oświetlenie pośrednie na zewnątrz kamieni na zewnątrz

Pokoje gościnne znajdują się w różnych budynkach, które są rozmieszczone naprzemiennie i połączone zewnętrznymi schodami. Pomiędzy nimi znajduje się kilka małych ogrodów zen i terenów zielonych, które przybliżają naturę. Niepowtarzalne elementy i konstrukcje naprawdę się wyróżniają, szczególnie wieczorem dzięki pośredniemu oświetleniu. Wnętrza charakteryzują się tą samą nowoczesną interpretacją stylu Zen, która widoczna jest również na zewnątrz.

zen design oświetlenie pośrednie hodtel betonowe drewno

Beton, kamień i patynowane drewno doskonale harmonizują ze sobą zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Unikalne połączenie materiałów wywołuje kontemplacyjną atmosferę i natychmiastowe wrażenie zen, które z pewnością przypadną do gustu gościom hotelowym.

zen design oświetlenie pośrednie na zewnątrz elewacji domu hotelowego

zen design architektura oświetlenie pośrednie dach

zen design ogród woda kamienie zewnętrzne oświetlenie pośrednie

zen design garden kryty beton kamień surowe materiały

zen design ogród biały żwir kamienie

zen design szorstkie drewno niepoddane obróbce naturalne

zen architektura dom hotel projekt beton drewno

zen design intereur jasne drewno biały żwir

zen design sypialnia szary żwir z drewna

zen design pokój hotelowy z jasnego drewna beton

zen design pokój hotelowy biały żwir z drewna

zen design minimalistyczny drewniany beton chiński

zen design łazienka wolnostojąca wanna świetlik szklana ściana

zen design drewniana podłoga betonowa ściana okrągłe okno

zen design pokój hotelowy minimalistyczne drewniane ściany z betonu

zen architektura plan chiny hotelu plan piętra

* projekt autorstwa Yiduan Szanghaj Projektowanie wnętrz