projekt

Wystawa sztuki współczesnej w Azji prezentuje 1000 małych rzeźb

Małe rzeźby z drewna indonezyjskiego

1000 małych rzeźb, każda wielkości igły, powstało w ciągu roku Wystawa przedstawiony w Singapurze. Rzeźby wykonane ręcznie przez indonezyjskiego artystę Toniego Kanwę rzucają spojrzenie w ludzką duszę, ujawniają rytuały i tradycje z różnych regionów.

Wystawa sztuki oferuje widoki w głąb ludzkiej duszy

Rzeźby oryginalnie wyrzeźbione w bardzo małym drewnie

W ciągu roku Wystawa w Singapurze zrobił artysta Toni Kanwa prezentuje swój najnowszy projekt – Kosmologia. Na biennale pod hasłem „Gdyby świat się zmienił” artyści zajęli się tematem przyszłości. Idealna przyszłość, której życzą ludziom, została zestawiona z realistycznymi pomysłami. Temat zainspirował Kanawę do jego instalacji – na oświetlonym stole ułożył ponad 1000 małych, ręcznie rzeźbionych rzeźb. Ekspresyjna postawa ciała i umiejętne ustawienie poszczególnych rzeźb zrobiły wrażenie na zwiedzających. Instalację można postrzegać jako mikrokosmos społeczeństwa. Każda rzeźba ma swój własny charakter i ujawnia inny światopogląd. Niewielki format i interaktywny charakter ekspozycji wzbudzają zainteresowanie i zachęcają zwiedzających do bliższego przyjrzenia się instalacji. Tak, artysta umieścił na stole kilka szkieł powiększających – ujawnia to szczegóły często niewidoczne gołym okiem.

Interaktywna wystawa sztuki – mikrokosmos społeczeństwa

Obserwuj świat pod lupą Azja

Poszczególne postacie z Wystawa zostały wyrzeźbione z wielką dbałością o szczegóły. Pomimo dużej liczby rzeźb, artysta użył bardzo mało drewna – co jest ostatecznym dowodem jego przyszłościowego sposobu myślenia. Jego przesłanie jest jasne – mimo dużej liczby ludzi przyrodę trzeba chronić.

Utalentowany artysta Toni Kanwa stał się znany dzięki swoim wystawom w Belgii, Francji i Nowym Jorku. Interesuje się różnymi kulturami i tradycjami, od dawna bada obyczaje w Indonezji.

1000 małych rzeźb Toni Kanwa

Światowa sztuka współczesna z długimi paznokciami

Każda rzeźba jest rzeźbiona z dużą dbałością o szczegóły

Rzeźby ludzie strzałki sztuka drewna

Interaktywna instalacja artystyczna

Rzeźby z drewna tworzą rzeźby mikrokosmosu

Mikrokosmos społeczeństwa

Rzeźby sztuka współczesna rzeźba azji

Instalacja na stole

Wystawa podświetlanych figurek z drewna stołowego

Małe rzeźby o dużym wpływie

Azja Indonezja drewniane figurki strzałki