projekt

Nowoczesne ogrzewanie – nowy designerski piec na drewno spala pnie drzew

Piec systemowy oryginalny pomysł bębna ze stali nierdzewnej

Łupanie drewna do kominka to już przeszłość – nowa Designerski piec na drewno może palić pnie drzew. Oszczędza to wiele wysiłku, jeśli sam robisz drewno opałowe i dodatkowych kosztów, jeśli kupisz je gotowe.

Designerski piec na drewno – nowoczesne i funkcjonalne ogrzewanie

oryginalna koncepcja salonu w stylu skandynawskim

Piec na drewno stanowi niedrogą alternatywę dla ogrzewania prądem i gazem. Któż mógłby się oprzeć romantycznej atmosferze, jaką tworzy trzeszczące drewno w piecu? Ale zanim będziesz mógł cieszyć się solidnym ciepłem, musisz ciężko pracować – najpierw drewno trzeba rozłupać, a potem regularnie wkładać do pieca. Z Designerski piec na drewno z Michała Martensa a Roel de Boer ratuje kłopotów – potrafi palić kłody. Ogień rozpalany jest w okrągłym bębnie, a konstrukcja ze stali nierdzewnej na rolkach podtrzymuje pień drzewa. Pień drzewa należy po prostu regularnie wpychać do wewnątrz. Im dłuższy pień, tym dłużej piec będzie się palił.

Designerski piec na drewno prezentuje nową koncepcję

Ogrzewanie alternatywne drewno opałowe bez łupania

Z Designerski piec na drewno prezentuje nową koncepcję – która okazała się niezwykle funkcjonalna. Aby inwestycja była opłacalna, możesz zorganizować dostawę ściętych drzew bezpośrednio z właścicielami lasów lub hurtowniami. Wybór odpowiedniego rodzaju drewna może również zaoszczędzić sporo kosztów. Drewno twarde pali się dłużej w porównaniu do drewna iglastego i tworzy doskonały obraz płomienia. Drewno należy przechowywać bardzo ostrożnie. Suche drewno ładnie się pali i nie dymi.

Specyfika budowy pieca na drewno wymaga starannego zaplanowania i wyboru odpowiedniej lokalizacji. Piec zajmuje więcej miejsca niż tradycyjny kominek – i raczej nie nadaje się do małych pomieszczeń. Najlepiej ustawić piec na drewno z dala od łatwopalnych wykładzin podłogowych /parkietu, laminatu lub wykładziny/. Piec nie musi być umieszczony w bezpośredniej bliskości okna z zasłonami. Regularne czyszczenie bębna to absolutna konieczność.

Piec opalany drewnem spala pnie drzew – i oszczędza wysiłek rozłupywania drewna

nowy pień drzewa koncepcyjnego oszczędza wysiłek pieniędzy

Ogrzewanie piecem na drewno jest tańsze niż gazem lub prądem

składać pomysły projekt palić pień drzewa

Oryginalna koncepcja, perfekcyjne wykonanie

Opalany drewnem salon metalowy nowoczesny design

Pnie drzew zajmują miejsce w pokoju

Nowoczesna koncepcja ogrzewania pnia drzewa na zimę

Bęben obraca się podczas palenia

całkowicie spala pień drzewa nowy projekt Holandia

Ustaw konstrukcję piekarnika Wybierz wykładzinę podłogową

Spalić oryginalny pomysł na pień drzewa z drewna