projekt

Nowa marmurowa maszyna muzyczna firmy Wintergatan jest już gotowa!

Marmurowa maszyna muzyczna 2019 od Wintergatan

Stalowe kulki, korby, labirynt szyn i rur i wiele więcej: to fascynujące wideo pokazuje demonstrację „Marble Conveyer Belt”, nowej marmurowej maszyny muzycznej szwedzkiego zespołu Folktronica „Wintergatan”, która koncentruje się na technologii i innowacjach . Członek zespołu i wynalazca Martin Molin jest na korbie.

Marmurowa maszyna muzyczna: Muzyka z 2000 kulek

Dziesięć miesięcy po debiucie oryginalnej muzycznej maszyny Murmel pod koniec lutego 2016 roku, zespół zdemontował ją i ogłosił swoje plany zbudowania nowej Marble Machine na planowaną światową trasę. Nowa wersja, nazwana „Marble Machine X”, rozwiązałaby szereg mechanicznych problemów funkcjonalnych oryginalnego modelu.

Wynalazek szwedzkiego muzyka Martina Molina

Na kanale YouTube zespołu fani mogli śledzić całą budowę od pierwszych szkiców do ostatniego kroku. Postęp budowy został szczegółowo udokumentowany i zebrany na playliście zawierającej 86 filmów. Sam film demonstracyjny nr 78 zebrał już ponad 4 miliony wyświetleń.

każdy ruch marmurowej maszyny muzycznej jest fascynujący

W opisie wideo Martin opowiada więcej o działaniu maszyny rytmicznej i wielkości poszczególnych części. Na przykład łańcuch został wykonany na miarę w Japonii, a Martin czekał na dostawę 5 miesięcy. Ale było warto, bo każdy ruch marmurowej machiny muzycznej jest fascynujący.

Ręczna korba przenosi 8 kulek w górę na jeden obrót korby.

Ręczna korba przenosi 8 kulek w górę na jeden obrót korby. Stamtąd kulki spadają na kilka wbudowanych instrumentów muzycznych, tworząc melodyjne wibracje. Następnie są ponownie zbierane i dodawane do cyklu transportowego. Średnica tłoków wynosi 40 mm, a podziałka ogniw łańcucha to 15 875 x 2 mm. Ta wartość jest dokładnie dwa razy większa od średnicy kulek.

Sprawdź też pierwszą maszynę muzyczną! W tamtych czasach Martin Molin potrzebował ponad roku, a dokładnie 14 miesięcy, aby złożyć 3000 części tego dziwacznego instrumentu. Od stycznia 2017 r. pracuje nad następcą modelu Marble Machine X (MMX). Jest on jednak technicznie znacznie bardziej złożony, bardziej stabilny i wytrzymały..

Marmurowa maszyna muzyczna oryginał 2016

Gra na kapryśnym instrumencie muzycznym ze stalowymi kulkami