projekt

Natura inspiruje – ręcznie robione meble do złudzenia przypominają koralowce

Natura inspiruje - kolekcja mebli ręcznie robionych-małe-meble-białe

Różnorodność czystej Natura inspiruje W prawdziwym tego słowa znaczeniu niemiecka projektantka Pia Maria Reader zaprojektowała naprawdę wyróżniającą się kolekcję mebli. Składa się z owalnych stolików bocznych, luster i przedmiotów dekoracyjnych, które charakteryzują się niewątpliwą organiczną strukturą i przywodzą na myśl prawdziwe parzydełka czy koralowce. Kolekcja „Sea Anemones – Weiss Installation” została zaprezentowana po raz pierwszy w dniach 2-9 października w PAD w Londynie i była wspierana przez paryską galerię BSL.

Natura inspiruje – rzeźby użytkowe

Natura inspiruje - ręcznie robione-kolekcje-mebli-morskich-anemony

Projektantka badała różne gatunki parzydełkowatych, aby jak najwierniej odtworzyć i udoskonalić projekt swojego projektu. Kolekcja składa się z trzech stolików bocznych, dwóch rzeźb oraz owalnego lustra stojącego. Każdy element jest wyjątkowy i został starannie wykonany ręcznie z 16 000 drewnianych patyczków. Projektant zainwestował w projekt ponad 400 godzin pracy.

Kolekcja Sea Anemones – Biała instalacja autorstwa Pia Maria Reader inspirowana naturą

Natura inspiruje-ręcznie robione-meble-stolik-koral-biały-drewniane patyczki

Natura inspiruje język formalny i sposób postrzegania rzeźb użytkowych. Materiał do wykonania mebli charakteryzuje się również naturalnym pochodzeniem – drewnem bukowym. Każdy pojedynczy drewniany kij jest prosty, ale włożony na różnych wysokościach przybiera nowy kształt i daje delikatną, falistą ulgę. Fale i krzywizny, również wzmocnione bielą, tworzą magiczną grę cieni i wprowadzają do obiektu ruch. Meble wyglądają rzeźbiarsko i nadają drewnu jako materiałowi budowlanemu zupełnie nowe oblicze i zadziwiającą swobodę projektowania.

Inspirowane naturą – stojące lustro jako fascynująca rzeźba funkcjonalna

inspirowane naturą-ręcznie-meble-stojak-lustro-owalny

Faliste kształty i sylwetki uzyskane dzięki głęboko obrabianym drewnianym patyczkom

inspirowane naturą-ręcznie-meble-meble-wolnostojące-lustro-owalne

Niemiecka projektantka Pia Maria Reader inspiruje się naturą

inspirowane naturą-ręcznie-meble-stojak-lustro-biały-koral

 * Dowiedz się więcej o projektantce i jej projektach tutaj