projekt

Interaktywna instalacja artystyczna – media i światło na elastanie

Interaktywna instalacja artystyczna lichtspiel aaron sherwood

Wbrew temu, co myślisz, zalety elastanu wykraczają daleko poza twoje sprawdzone spodnie do jogi. Nie wierzysz nam? Sprawdź to interaktywna instalacja artystyczna od artysty medialnego Aaron Sherwood. We współpracy z Mikiem Allisonem Sherwood stworzył „Firewall” – instalację opartą na elastycznym materiale. Elastan pełni rolę membrany i reaguje na dotyk widza.

Interaktywna instalacja artystyczna z wykorzystaniem technologii medialnych

Aaron Sherwood lekka instalacja artystyczna

Sherwood zainspirował się swoją pracą nad innym dziełem – projektem gościnnym, takim jak mruczący tygrys (z Kiori Kawai) zatytułowanym Mizalu. ten interaktywna instalacja artystyczna  opowiada o śmierci i rzeczywistości, tworząc niewytłumaczalną, nierozerwalną membranę między dwoma poziomami. Tancerze w spektaklu wciskają się w elastan przed przeciwną stronę widowni i naśladują nieznane doświadczenia życia i śmierci.

Interaktywna instalacja artystyczna Aarona Sherwooda

media instalacja światło art firewall aaron sherwood

Firewall został stworzony z wykorzystaniem technologii multimedialnych, takich jak Processing, Max/MSP, Arduino oraz kamera Kinect. W zależności od głębokości, odpowiednie tony generowane są przez utwór reagujący na dotyk użytkownika wizualizacją i muzyką. Muzyka zwalnia i przyspiesza. ten interaktywna instalacja artystyczna potrafi też stać się spokojnym lub agresywnym za pomocą tylko jednego przełącznika.

   Interaktywna instalacja medialna głębokość wizualizacji muzykiWizualizacja w zależności od głębokościtechnologia mediów zapory ogniowej aaron sherwood