projekt

Hiperrealistyczne czarno-białe rysunki artysty Alessandro Paglia

cienkopis czarno-biały ilustracyjny papier

Alessandro Paglia to włoski artysta z Mediolanu, którego zawsze fascynowała czerń i biel jako kombinacja kolorów. Czy to w dziedzinie sztuki, designu, mody, kina czy fotografii, prosta elegancja klasycznego duetu kolorów zainspirowała go do własnych dzieł sztuki. Po zilustrowaniu w projektowaniu produktów, Włoch ma już 10 lat doświadczenia zawodowego w tej dziedzinie. Przede wszystkim fascynują go przedmioty ze względu na ich szczególną estetykę, strukturę i wielkość. To właśnie tę pasję przedstawił w swoich niezwykłych czarno-białych rysunkach.

kciuki w górę czarno-biały rysunek realistyczny

Używanie pióra i atramentu zamiast ołówka pozwala artyście rysować w bogatszych, żywszych kolorach, tworząc w ten sposób żywe tekstury. Jego rysunki z czarnego atramentu imponują hiperrealistycznym wyglądem. Czarno-białe rysunki wyglądają bardziej na sfotografowane niż narysowane ręcznie. Artysta wykorzystuje intensywną czerń, aby wzmocnić grę pomiędzy naturalnym światłem a wybranym obiektem. Efekt specjalny jest dodatkowo podkreślony przez chropowatą powierzchnię papieru. Według Paglii technika, którą stosuje jest stosunkowo prosta, ale jej wykonanie jest bardzo żmudne.

rysunki dzieł sztuki czarno-białe twarze

Do każdego czarno-białego rysunku włoski artysta używa kilku czarnych cienkopisów, które są odporne na blaknięcie i wodoodporne. Stosowane szerokości ściegów wahają się od 0,1 do 0,8 mm. Aby uzyskać doskonały kontrast, papier do czarno-białych rysunków jest wyjątkowo biały i bardzo twardy. Rysując każdą ilustrację, Alessandro najpierw tworzy wiele chaotycznych linii jedna na drugiej, aż osiągnie właściwy niuans dla każdego najmniejszego szczegółu.

manekiny rysujące realistyczną grafikę

Jego metoda nie polega po prostu na odtworzeniu przedmiotu na białej kartce papieru. Wybrany przedmiot wprowadza do pracowni, gdzie wypacza go, zanurza w płynnym wykończeniu, rozbija, odbudowuje lub łączy z innymi przedmiotami. Następnie fotografuje wynik, aż zrobi idealne zdjęcie. Dopiero wtedy artysta przystępuje do właściwej pracy – przenoszenia przedmiotu na kartkę papieru.

ręcznie rysujący czarno-biały płyn

Hiperrealistyczne czarno-białe rysunki Alessandro Paglii nie przedstawiają więc obiektu w sposób fotorealistyczny, ale raczej przedstawiają jego zdeformowaną interpretację w oczach artysty. Nad tak szczegółowym dziełem Włoch pracuje od 50 do 250 godzin. Niektóre z jego najsłynniejszych rysunków przedstawiają dłonie, manekiny i akcesoria modowe.

czarno-biały rysunek hiper realistyczny ręka

czarno-biały rysunek alessandro paglia ręka

hiper realistyczny rysunek manekin czarny

czarno-biały rysunek manekina z błyszczącym wykończeniem,

niesamowite czarno-białe rysunki uwielbiają szczegóły

* Rysunki Alessandro Paglia