projekt

Energia odnawialna – czy elektrownie słoneczne to przyszłość?

największa na świecie nowoczesna innowacyjna technologia w USA

Największa elektrownia słoneczna na świecie znajduje się w Kalifornii w USA. Firma Ivanpah została niedawno oddana do użytku i ma dostarczać energię elektryczną do 140 000–150 000 gospodarstw domowych. Termin staje się coraz bardziej powszechny energia odnawialna  wspominane w prasie, a przy realizacji tego projektu trzeba zapytać – może elektrownie słoneczne to przyszłość?

Energia odnawialna – elektrownia słoneczna Ivanpahl znajduje się na kalifornijskiej pustyni

Koszty energii elektrycznej Przyjazna dla środowiska alternatywna przyszłość

Elektrociepłownia słoneczna Ivanpah zajmuje powierzchnię 17 kilometrów kwadratowych. Trzy wysokie wieże generują około 30% energii słonecznej /energia odnawialna/ w USA. Największy tego typu projekt już działa – a dzięki innowacyjnej technologii wytwarzanie energii jest jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska niż w przypadku konwencjonalnych modułów ogniw słonecznych. Elektrownia wyposażona jest w ponad 173 500 heliostatów, które dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu dopasowują się do słońca. Ponad 300 000 elektronicznie regulowanych ogniw skupi energię słoneczną na specjalnych kotłach w wieżach. Skoncentrowana energia słoneczna jest następnie rozprowadzana do trzech wież ciśnień, gdzie podgrzewa wodę. Powstała para jest podawana do turbin i wykorzystywana do wytwarzania energii elektrycznej.

Energia odnawialna – elektrownia słoneczna zmniejsza zużycie wody o 95%

Roślinne ogniwa słoneczne energia słoneczna przyszłość przyjazna dla środowiska

Elektrociepłownia słoneczna Ivanpah zmniejsza zużycie wody o ponad 95% – w przeciwieństwie do innych elektrowni słonecznych, para wytwarzana jest z powietrzem zamiast wody. ten energia odnawialna jest następnie wykorzystywana przez gospodarstwa domowe i firmy – jest przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych elektrowni. Najbliższe lata pokażą, czy to rzeczywiście trend przyszłości.

Elektrociepłownia słoneczna dostarczy energię elektryczną do ponad 140 000 gospodarstw domowych

Alternatywy do wytwarzania energii elektrycznej energia słoneczna park słoneczny w USA

Energia odnawialna – system oszczędza zasoby

Heliostaty słoneczne elektronicznie regulowane nowoczesna technologia

Nowoczesny

Kalifornia USA przyjazna dla środowiska energia słoneczna odnawialna

Energia Energia słoneczna Ogniwa słoneczne generują energię elektryczną Zmniejszenie kosztów energii elektrycznej