projekt

Deska surfingowa Mercedes-Benz dla Garretta McNamara wykonana z korka

Deska surfingowa Mercedes-Benz

Po raz kolejny studio projektowe Mercedesa opracowało deskę surfingową dla surfera Garretta McNamary. Tym razem w całości wykonany jest z portugalskiego korka. Słynny surfer ma tytuł surfowania po największej fali w Nazaré w Portugalii. Używał również desek surfingowych Mercedesa podczas burzy w 2013 roku, aby pokonywać ogromne fale z prędkością 62,4 km/h. I w tym celu nowy Deska surfingowa Mercedes-Benz służyć – z nią również należy pokonać największe fale na świecie. Studio projektowe Mercedesa współpracowało przy produkcji z Corticeira Amorim Cork Composites. W tym artykule możesz przyjrzeć się imponującemu projektowi.

Deska surfingowa Mercedes-Benz

Deska surfingowa z portugalskiego drewna korkowego

Jak być może pamiętacie, to nie pierwszy raz, kiedy Mercedes opracował deskę surfingową dla słynnego surfera McNamary. W 2013 roku powstał we współpracy z BBDO Portugalia słynna tablica „Srebrna Strzała Mórz”. W nowym projekcie wykorzystano tylko korek, który został dostarczony przez firmę z siedzibą w Portugalii i jest faktycznie używany do produkcji korków. Do nowego Model mówi Garrett McNamara: „Ponieważ Portugalia jest największym producentem korka, wykorzystanie tego materiału ma sens tylko do stworzenia wysokiej jakości deski surfingowej do surfowania w Nazaré. Podczas surfowania na dużych falach potrzebujemy elastycznej deski surfingowej, która nadal jest wystarczająco stabilna, aby się nie złamać.”

Deska surfingowa Mercedes-Benz – spojrzenie na produkcję korka

praca-ręczna-na-deska-surfingowa

Nawiasem mówiąc, nie cały korek został pomalowany farbą podczas obróbki i projektowania. Deska posiada po bokach przezroczystą powłokę, dzięki czemu materiał pozostaje widoczny. Ale spójrz sam:

Powstaje sportowy model

Design-Mercedes-Benz-z-deski surfingowej

„Srebrna Strzała Mórz” z 2013 roku

Zaprojektuj konfigurację deski surfingowej