projekt

Designerskie drewniane walizki i walizki – innowacyjne luksusowe torby podróżne w stylu retro

Wózek bagażowy na kółkach jako designerska drewniana walizka na wakacje lub jako bagaż lotniczy

Firma Charles Simon, zainspirowana technologią lotniczą, stworzyła praktyczne walizki w kształcie pudełka i designerskie drewniane walizki. Dwóch przyjaciół z uniwersytetu zaprojektowało tę kolekcję ze sztywnego materiału kanadyjskiego, drewna i skóry. Charles Tremblay i Simon Maltais, którzy byli wcześniej inżynierami lotniczymi, założyli firmę w Montrealu w 2014 roku. Obaj spotkali się jako studenci inżynierii w École de Technologie Supérieure w Montrealu i po latach doświadczeń stworzyli kolekcję we współpracy z lokalnym projektantem przemysłowym Pascalem Godinem.

Designerska drewniana obudowa z koncepcją

niebieska skóra bydlęca jako warstwa zaprojektowana przez designerską drewnianą skrzynkę z aluminiowym uchwytem

Celem było stworzenie minimalistycznych designerskich drewnianych walizek i bagażu z trwałych i lekkich materiałów, które są powszechne w lotnictwie. Należą do nich włókna węglowe, które tworzą tę solidną, prostokątną skorupę, a także zawiasy i uchwyty wykonane z anodowanego aluminium.

designerska drewniana walizka Charles Simon Aviation inspirowana inżynierami

Modele są w pełni wyposażone w chowane uchwyty i kółka. Długa przyjaźń i instynktowna potrzeba stworzenia czegoś skłoniły przedsiębiorców do ponownego zjednoczenia.

dwóch przyjaciół z uniwersytetu, inżynierowie lotnictwa, założyciel Charles Simon

Szacunek dla ich kanadyjskiego pochodzenia i kariery inżynierskiej odpowiednio głęboko ukształtował duszę marki. Bagaż Charlesa Simona jest owinięty w skórę i pokryty z dwóch stron kanadyjskim drewnem czereśniowym. Panele te są wykonane z kłód, które zostały zatopione w kanadyjskich drogach wodnych ponad sto lat temu. W kolekcji znajduje się 30-litrowy bagaż podręczny Bonaventure, bagaż podręczny Rupert oraz teczka Mackenzie.

Połącz nowoczesność z klasyką

Wersje i modele teczek i etui wykonanych z drewna z aluminiowymi uchwytami

Dwóch przyjaciół nazwało każdą designerską drewnianą skrzynkę po rzekach w Kanadzie. Rzeka Bonawentura słynie z krystalicznie czystych wód i światowej klasy wędkarstwa muchowego, a rzeka Rupert jest jedną z największych rzek w Quebecu. Rzeka Mackenzie jest zatem jedną z najdłuższych w Kanadzie. Rzeka została nazwana na cześć XVIII-wiecznego szkockiego odkrywcy Aleksandra Mackenzie.

mężczyzna trzyma designerską drewnianą walizkę w kolorze niebieskim z aluminiowym uchwytem

Skóra bydlęca pochodzi z Carriat, francuskiej rodzinnej garbarni, która została założona w 1927 roku i współpracuje z domami mody, takimi jak Dior i Hermès. Louis Vuitton i Marc Newson wprowadzają kolekcję. Skóra dostępna jest w różnych odcieniach, w tym jasnoniebieskim, granatowym, szarym i czarnym. Ten wybór dotyczy również wody Kanady.

wnętrze z designerskiej drewnianej obudowy innowacyjne i stylowe

Każdy kawałek designerskiej drewnianej walizki lub wózka Charlesa Simona może być wykonany na zamówienie przez inżynierów i indywidualnie zaprojektowany z dodatkowymi elementami. Dostępne są również setki kolorów skóry i tkanin wewnętrznych, z dużą ilością tkanin wewnętrznych włoskiej marki Alcantara. Zewnętrzna część wykonana jest z drewna klonowego lub wiśniowego i jest połączona z powłoką ze skóry bydlęcej.widok z boku ze zdejmowanym uchwytem w drewnianym wózku z kółkami

Bagaż wygląda więc prawie jak głośnik na zamówienie miliardera, dopóki nie przyjrzysz się bliżej i nie zauważysz wyskakujących kółek i aluminiowej rączki. Całość uzupełnia grawerunek z unikalnym dla właściciela numerem seryjnym. Inne projekty obejmują wózek z twardą skorupą japońskiego studia projektowego Nendo oraz kolorową kolekcję w stylu duffle dla Louis Vuitton autorstwa australijskiego projektanta przemysłowego Marca Newsona.