projekt

Ceramiczny wazon autorstwa Johannesa Kleina – oryginalne dzieło sztuki

Projekt wazonu autorstwa Johannesa Kleina architektur

To Ceramiczny wazon to tylko jeden z przykładów sztuczek młodego niemieckiego projektanta Johannes Klein, kto obecnie pracuje w Mediolanie?.

Johannes Klein i jego projekt ceramicznego wazonu

Ceramiczny wazon projekt Johannes Klein biały

Johannes Klein urodził się w Niemczech w miasteczku niedaleko Schwarzwaldu. Przez pewien czas pracował jako projektant mebli, a następnie studiował w Wyższej Szkole Zawodowej w Poczdamie. Później wyjechał do Włoch i studiował wzornictwo na Politecnico di Milano. W tym czasie współpracował z Vogt + Weizenegger z Berlina przy tworzeniu projektów dla DIM-The Imaginary Factory. Po ukończeniu studiów w 2002 roku przeniósł się do Mediolanu i tam pozostał. Dalsza współpraca projektowa nastąpiła z Terri Pecora Design Studio and Studio & Wzmacniacz. Klein ugruntował swoją pozycję w świecie projektantów i pracował niezależnie w wielu kierunkach i działaniach projektowych.

„Heartbeats” prezentuje projekt ceramicznego wazonu

Projekt wazonu Johannesa Kleina modern

Ciekawy? Ceramiczny wazon w bieli reprezentuje w pewien sposób interdyscyplinarne tło i przyszłe tęsknoty Johannesa Kleina.Wazon uosabia jednocześnie rzeźbę i architekturę. Ten fascynujący wyczyn to nie tylko model. Reprezentuje ambitny pomysł i z czasem przekształcił się w funkcjonalny element dekoracyjny. Wazon został pokazany na wystawie przemysłowej „Heartbeats” w Mediolanie, gdzie pokazano również modele 40 nowych i innowacyjnych projektantów. Celem wystawy było zilustrowanie, w jaki sposób modele mogą być używane początkowo w formie szkiców, a nie ujęć do początkowych pomysłów, a następnie jak pomysły rozwijają się z tej zasadniczej koncepcji. Punkt wyjścia jest zawsze taki sam, niezależnie od projektu. W tym przedstawieniu pierwotna myśl mogła ewoluować w drapacz chmur lub wazon. To Ceramiczny wazon celebruje elastyczność czystych, płynnych kształtów i linii. Biała konstrukcja pozwala na dynamiczną grę światła i cienia na powierzchni wazonu. Ta ciągła zmiana dodaje trochę dramatyzmu asymetrycznej geometrii konstrukcji.

Projekt wazonu „Heartbeat” Johannesa Kleina

Projekt wazonu Johannesa Kleina herzschlag

To Ceramiczny wazon jest mały, ale ma duży wpływ. Można by sobie wyobrazić, że może zostać rozwinięty w ważne dzieło architektoniczne. Kto wie, co przyszłość przygotowała dla tego młodego projektanta.