Projekt paznokci

Porady dotyczące pielęgnacji paznokci – Zdrowe paznokcie z odpowiednią pielęgnacją

Porady dotyczące pielęgnacji paznokci french-manicure-zdrowe-paznokcie

Oprócz wizualnego projektowania paznokci o subtelnych lub nietypowych wzorach pielęgnacja paznokci jest zawsze ważną czynnością. Dzisiaj przedstawimy Wam kilka wskazówek pielęgnacyjnych dla pięknych, zadbanych paznokci.

Porady dotyczące pielęgnacji paznokci – zbilansowana dieta

Porady pielęgnacyjne zbilansowane-odżywianie-witaminy-olejek do paznokci

Zarówno paznokcie, jak i nasza skóra są już pod wpływem naszej diety. Witaminy A i B oraz mikroelement żelazo uważane są za ważne elementy budulcowe struktury paznokcia, które powinny być odpowiednio przyswajane przy zbilansowanej diecie. W przypadku wystąpienia objawów niedoboru preparaty mogą również stanowić wsparcie, w miarę możliwości po konsultacji z lekarzem.

Konsekwencje niedoboru składników odżywczych i chorób są wielorakie. Falujące paznokcie pojawiają się dość często: przyczyną tego może być objaw niedoboru, ale także infekcje osłabiające układ odpornościowy. W przypadku uporczywych zjawisk należy również rozważyć zatrucie metalami lub nadmierne zażywanie narkotyków. W takim przypadku skonsultuj się z lekarzem.

Oprócz tych pośrednich wpływów, niewłaściwy manicure może również prowadzić do uszkodzeń, takich jak przebarwienia lub uszkodzenie łożyska paznokcia i naskórka. Typowe błędy to zbytnie skracanie paznokci i związane z tym uszkodzenie łożyska paznokcia. Często narzędzia wiertła do paznokci lub klasyczne narzędzia ręczne nie są używane prawidłowo. Na przykład stożki elektrycznego pilnika do paznokci służą do usuwania wrastających paznokci – tutaj lepszy byłby zadzior. na www.manikuere-set.net na przykład w ofercie jest szeroka gama elektrycznych i manualnych zestawów do pielęgnacji paznokci.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci – jak prawidłowo dbać o paznokcie

Porady pielęgnacyjne do rąk krem-paznokci-krem-olejki do paznokci

Oprócz ogólnych kryteriów zdrowych paznokci, takich jak dobre zaopatrzenie w składniki odżywcze i dobry stan zdrowia, ważna jest bezpośrednia pielęgnacja paznokci.

1. Porady pielęgnacyjne paznokci – odpowiednie nawilżenie i nawilżenie

Porady pielęgnacyjne - miska-woda-dostateczna-wilgotność

Podobnie jak skóra, paznokieć może cierpieć z powodu niewystarczającego nawilżenia. Rezultatem są porowate paznokcie. Remedium może być krem ​​do paznokci i olejki do paznokci, które oprócz dużej ilości wilgoci i tłuszczu dostarczają paznokciom składników odżywczych. Typowymi składnikami są oleje roślinne, takie jak z krzewu jojoba, witaminy i przeciwutleniacze. Jeśli nie masz pod ręką specjalnego kremu – użyj kremu do skóry. Ponadto ważne jest zapewnienie wysokiego poziomu spożycia płynów (co najmniej 2-3 litry wody dziennie)!

Chociaż lakier do paznokci, a tym samym zmywacz do paznokci, są niezbędne dla kobiet kreacji, przyczynia się to również do porowatego i wrażliwego paznokcia. Kupując, szukaj zmywacza do paznokci z naturalnymi składnikami, które są jak najbardziej wolne od acetonu.

2. Profesjonalny manicure z wiertłami do paznokci

Wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci elektryczne-frezowanie-profesjonalne-wyniki-w domu

Zasadniczo paznokcie dłoni i stóp można obrabiać zestawem do manicure i pedicure klasycznego oraz frezarką elektryczną. Praca z frezem jest korzystna ze względu na wiele nasadek i związanych z tym możliwych zastosowań.

Tanie modele można kupić w drogerii za 10 € – ale lepiej wydać trochę więcej. Wysokiej jakości zestawy do manicure elektrycznego mają więcej funkcji, takich jak bezstopniowa regulacja prędkości, oświetlenie LED oraz lepsze i trwalsze nasadki.

paznokcie-wskazówki-elektryczne-frezowanie-profesjonalne-nasadki-w domu

Zazwyczaj występują 3 rodzaje załączników: frezy, stożki i podkładki. Czasami dołączane są również nasadki w kształcie cylindra do wymiennego papieru ściernego. Nasadki są również często używane do pielęgnacji stóp.

3. Skróć paznokcie za pomocą podkładek

pielęgnacja paznokci-wskazówki-pilniki-manicure-przystawka do krążków

Krążki płytowe wykonane z szafiru, czasem również diamentu, służą w pierwszym kroku do skracania paznokci. Zwykle są 2 krążki: Gruby krążek z mocniejszymi cząsteczkami jest specjalnie zaprojektowany do długich lub szczególnie grubych paznokci (paznokcie u stóp). Możesz znacznie zmniejszyć paznokieć w ciągu kilku sekund.

Następnie użyj precyzyjnej tarczy do precyzyjnego dostrojenia. Zmniejsza to ryzyko kontuzji i ułatwia modelowanie kształtu paznokcia.

4. Wygładź paznokcie filcowym stożkiem

tipsy-filc-stożek-okrągły-gładki

Podobnie jak przy czyszczeniu zębów, po właściwym zabiegu powierzchnię należy wygładzić. Ze względu na szorstką obróbkę z nasadkami soczewek pojawiają się szorstkie, a czasem spiczaste plamy – zwiększa się ryzyko rozdarcia, nie jest to przyjemne, a różnica jest również zauważalna wizualnie. Filcowy stożek wygładza paznokieć i nadaje mu szykownego połysku.

5. Pracuj na paznokciach szafirowym stożkiem

paznokcie-kosmetyki-frezowanie-szafir-stożek-nasadka

W przeciwieństwie do nasadek soczewkowych, szafirowe stożki można mocować do paznokcia pod wieloma kątami. Niezależnie od tego, czy jest to poziomo, czy mocno pod kątem, tutaj możesz swobodnie usunąć powierzchnię gwoździa.

6. Frez do specjalnych przypadków

paznokcie-pilniki-pilniki-polerowanie-elektryczne-zestaw-obcinaków

Cienkie frezy mogą łatwo dotrzeć do trudnych miejsc.

Za pomocą tak zwanego przecinaka płomieniowego, który ma stożkową główkę, można pracować na wrośniętych (i często bolesnych) miejscach. Zachowaj ostrożność podczas wprowadzania wgłębień lub zlecaj to profesjonalnie w salonie paznokci.

Natomiast frez cylindryczny ma głowicę cylindryczną. Może być stosowany do paznokci wrażliwych i zdrewniałych do starannego przycinania i wygładzania.

Często dołączany jest również nóż do szafiru. Służy do usuwania warstw skóry, takich jak odciski i modzele. Jego głowa jest kulista.

Po wykonaniu manicure wskazane jest przetarcie rąk i ponowne nałożenie kremu oraz odsunięcie skórek popychaczem.