Projekt paznokci

Manicure dla dzieci – wskazówki, pomysły i instrukcje, jak zrobić to sam

Zrób sobie manicure dla dzieci z dziecięcym lakierem do paznokci

Jak ciekawe są paznokcie mamusi. Pojawiają się stale w nowych jasnych kolorach lub z pięknymi motywami i wzorami. To oczywiście szczególna atrakcja dla małych dziewczynek. I przychodzi czas, kiedy przychodzi czas na pierwszy manicure dla dzieci. Teraz niektóre mamy martwią się, czy i kiedy manicure dla dzieci jest odpowiedni. A czego właściwie można użyć do motywów i kolorów, aby paznokcie wyglądały na koniec przyjazne dzieciom? Damy Ci kilka informacji i wskazówek na temat manicure dla dzieci, a także kilka świetnych inspiracji do stylizacji paznokci, które możesz naśladować, jak chcesz.

Czy manicure jest bezpieczny dla dzieci??

Dziewczyny są szczególnie dumne z manicure dla dzieci

Za pierwszym razem twój maluch tak naprawdę nie zrozumie, co robisz tam ze swoimi paznokciami. Zauważa, kiedy te się zmieniają, a potem zwykle przygląda się im bliżej, ale to zwykle wszystko. Jednak w pewnym momencie nadchodzi moment, w którym Twoje dziecko okazuje większe zainteresowanie i może nawet chcieć pomalować własne paznokcie na jasne kolory. Więc co robić? Na razie nie zaleca się stosowania lakieru do paznokci dla dorosłych. Z jednej strony zawiera to chemikalia, których Twoje dziecko nie może tolerować. Z drugiej strony nie jest usuwany tak szybko. W tym celu należy użyć zmywacza do paznokci, który jest stosunkowo agresywny i może również podrażniać delikatną skórę dziecka.

Lakier do paznokci dla dzieci nie zawiera chemikaliów i jest rozpuszczalny w wodzie

Zamiast tego możesz użyć dziecięcego lakieru do paznokci. Tak, naprawdę istnieje. Zapytaj w aptece lub w Internecie. Zaletą tego lakieru jest to, że można go łatwo zmyć ciepłą wodą z mydłem. Jest to szczególnie dobre, jeśli Twoje dziecko naprawdę chce to wypróbować i coś kapie na jego ubrania lub inne tekstylia. Lakier do paznokci do manicure dla dzieci jest również wolny od chemii. Drugi duży plus!

Co przemawia za manicure dla dzieci?

Nie martw się, pomaluj paznokcie swoich dzieci, jeśli wykażą zainteresowanie

A może pytanie brzmi: „Co przemawia przeciwko temu?” To całkiem normalne, że dzieci w pewnym wieku stają się bardziej zainteresowane tym, co robią dorośli. To także dobry znak. Ponadto malowanie uczy również maluchów pewnej dozy cierpliwości. W końcu muszą się nie ruszać podczas malowania (co niekoniecznie jest łatwe dla małych kręcących się mężczyzn), a następnie czekać, aż lakier wyschnie. Jeśli dzieci same podadzą rękę, to z kolei sprzyja dobrej motoryce, ponieważ muszą uważać, aby nie malować obok. I wreszcie, manicure dla dzieci to świetna zabawa!

Teraz oczywiście Twój syn może również wykazywać zainteresowanie lakierem do paznokci. To wcale nie jest negatywne. W końcu jeszcze nie rozumie, że jest to typowa procedura dla kobiet i po prostu uważa, że ​​​​jasne kolory i zmiany są interesujące. A nawet jeśli – niech się pobawi i pomaluje sobie paznokcie dziecięcym lakierem do paznokci.

Manicure dla mamy i córki

Matka i córka po raz pierwszy malują razem paznokcie

Niektóre salony kosmetyczne oferują profesjonalne manicure dla dzieci. Sesje dla mamy i córki są jeszcze lepsze, gdzie nowy projekt paznokci otrzymujesz razem i nie są od siebie oddzielone. Twoja córka widzi, że robi się to samo, co twoja, i dlatego się nie boi. Upewnij się również, że Twoje dziecko naprawdę chce manicure i nie zmuszaj go do tego. Zaleca się również kilkukrotne wcześniejsze odwiedzenie gabinetu kosmetycznego, aby zarówno poznać manikiurzystkę, jak i dziecko nie postrzegało jej już jako obcej podczas właściwej wizyty.

Wykonuj samodzielnie pedicure lub manicure dla dzieci

Pedicure są również popularne wśród dzieci i można je łączyć z manicure

Najprostszym wariantem jest oczywiście konstrukcja monochromatyczna. Jeśli jednak Twoja córka jest trochę wyższa lub nie ma problemu z utrzymaniem się w bezruchu, możesz również spróbować namalować coś zabawnego lub interesującego na jej paznokciach. To będzie trochę wyzwanie na tych małych paznokciach. Zdobądź także poręczny zestaw do manicure dla dzieci, aby mogły nauczyć je piłowania i czyszczenia paznokci.

Manicure dziecięcy z jednorożcem

Modne jednorożce jako motyw do manicure dla dzieci

Jednorożce są teraz wściekłością wśród dzieci. To oczywiście czyni je idealnymi jako motyw do zdobienia paznokci. I nie są tak trudne do wykonania, nawet jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w malowaniu paznokci. Do tego projektu będziesz potrzebować:

 • Lakier do paznokci dla dzieci w kolorze białym, fioletowym, różowym, złotym i niebieskim
 • brokatowy lakier do paznokci dla dzieci do woli
 • rozpuszczalny w wodzie czarny długopis do paznokci

Wybierz palec, na którym chcesz pomalować jednorożca. Tam tworzysz półkole z dwoma uszami z białym i wydłużonym trójkątem na róg między uszami. Pozostaw farbę do wyschnięcia. Następnie zaprojektuj grzywę na przemian w kolorze różowym, fioletowym i niebieskim, malując nieregularne kropki. Poczekaj, aż każdy kolor wyschnie, zanim przejdziesz do następnego. Na koniec za pomocą czarnego ołówka narysuj oczy i ostatnie linie rogu. Kolejny paznokieć można pomalować brokatowym lakierem do manicure dziecięcego, podczas gdy pozostałe są pomalowane na biało i mają ten sam wzór co grzywa.

Truskawki

Pomaluj samodzielnie truskawki lub inne owoce za pomocą tych prostych instrukcji

 • zielony lakier do paznokci i cienki pędzelek
 • czerwony lakier do paznokci
 • różowy lakier do paznokci
 • czarny lakier do paznokci i igła do szycia lub ołówek do paznokci

Jeśli chcesz pomalować owoce na paznokciach do manicure dziecięcego, takie truskawki będą świetnym pomysłem. Wprawiają w letni nastrój i wyglądają na szczęśliwe. Pomaluj palce na czerwono lub różowo lub użyj obu kolorów, jak w przykładzie. Pozostaw tę farbę do wyschnięcia, a następnie dodaj nasiona truskawek za pomocą czarnej farby. Najłatwiej zrobić to za pomocą pisaka do paznokci, ale można też zanurzyć igłę w czarnym lakierze (strona z oczkiem) i nim pomalować. Za pomocą zielonego lakieru do paznokci i pędzla możesz pomalować zieleń truskawek. Alternatywnie odpowiedni jest również zielony ołówek do paznokci. Oczywiście możesz też wybierać i łączyć inne owoce.

Słodkie lisy

Lisy jako manicure dla dzieci z prostymi instrukcjami

 • pomarańczowy lakier do paznokci
 • biały lakier do paznokci
 • czarny długopis do paznokci
 • cienki pędzel

Choć na pierwszy rzut oka te lisy wydają się skomplikowane, zdziwisz się, jak niewiele kroków możesz wykonać samodzielnie. W przypadku tego manicure dla dzieci najpierw nałóż pomarańczowy kolor na wszystkie paznokcie. Niech dobrze wyschną. Następnie białym lakierem i cienkim pędzelkiem pomaluj dwa owalne kształty po lewej i prawej stronie paznokcia oraz dwa uszy w kształcie trójkątów. Powtórz to wszystkimi palcami, po czym daj lakierowi trochę czasu do wyschnięcia. Teraz brakuje tylko kilku ostatnich rzeczy w czerni, a dokładniej nosa, uszu, brwi i wąsów.

Kolorowe kropki

Po prostu imituj manicure dla dzieci z kolorowych kropek

 • Lakier do paznokci w dowolnym jasnym kolorze
 • biały lakier do paznokci
 • Patyczki do uszu lub specjalne narzędzie do kropek

Taki projekt paznokci jest szczególnie łatwy. Podstawą jest biały lakier, na którym mogą występować jasne kolory. Gdy dobrze wyschnie, możesz wziąć pierwszy kolor i użyć narzędzia do kropkowania, aby nanieść kropki tu i tam na paznokcie. Alternatywnie możesz również użyć bawełnianego wacika, z którego odcinasz główkę z waty i kształtujesz waciki patyczkiem. Jeśli masz ochotę, możesz też namalować ładny motyw na paznokciu lub użyć naklejki.

Zamiast lakieru do paznokci możesz użyć naklejek do manicure dziecięcego

Jeśli nie ufasz sobie przy bardziej skomplikowanym projekcie, nadal masz manikiurzystkę, która z pewnością wyczaruje coś pięknego dla Twojej małej księżniczki. Możesz również ułatwić manicure dla dzieci, korzystając z naklejek, dżetów, szablonów i tym podobnych. A jeśli wszystko musi iść szybko, z pewnością wystarczy jednokolorowy wzór w ciekawym odcieniu lub z efektownym lakierem brokatowym. Są też ciekawe naklejki imitujące lakier do paznokci i posiadające piękne wzory lub motywy. Są one przycinane na wymiar i przyklejane do całego łożyska paznokcia, co jest kolejną alternatywą. Poniżej mamy jeszcze kilka pomysłów na manicure dla dzieci:

Duże dziewczynki mogą zdecydować się na bardziej elegancki manicure

Profesjonalny manicure z efektem 3D z owoców

Przewodnik po stylizacji paznokci jednorożca dla dzieci

Te zdjęcia przypominają szkice - DIY projekty paznokci i manicure dla dzieci

Partnerskie poszukiwania mamy i córki z tym samym manicure - fioletowe kropki i arbuz

Kolorowe letnie paznokcie z wesołymi i przyjaznymi dzieciom motywami i wzorami

Fajny pomysł dla starszych dziewczynek w kolorze różowym i srebrnym oraz z naklejkami w kształcie serca

Zgodnie z Dniem Ziemi można je pomalować na paznokciach

Urocze misie w kolorze beżowym są łatwe i szybkie

Twórz zabawne zwierzęta i uszczęśliwiaj małe dzieci

Balony w jasnych kolorach dla dzieci jako stylizacja paznokci

Pomysł na manicure dla dzieci w delikatnym różu i niebieskim z kwiatami i chrząszczami

Maluj proste obrazy i stwórz piękny wzór na paznokcie