Projekt paznokci

Akcesoria do zdobienia paznokci do idealnej stylizacji paznokci w domu! Narzędzia w skrócie i wyjaśnienie

Akcesoria i narzędzia do zdobienia paznokci w domu na pierwszy rzut oka

Jeśli chcesz zaprojektować swoje paznokcie w domu i zadbać o siebie z należytą starannością, nie możesz uniknąć niezbędnych akcesoriów. Są one ważne nie tylko dla właściwej pielęgnacji paznokci. Są one również więcej niż przydatne do późniejszej pracy twórczej, dzięki czemu na pewno warto je kupić. Entuzjastyczni początkujący nie są tak pewni: czego dokładnie potrzebuję? Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi możemy zaoferować praktyczną listę akcesoriów do zdobienia paznokci i objaśnienie każdego przyborów, aby ułatwić Ci ich zdobycie.

Pędzle jako akcesoria do zdobienia paznokci

Akcesoria do zdobienia paznokci wykonane z pędzli o różnych kształtach

Zacznijmy od pędzli, które są ważnym dodatkiem do zdobienia paznokci. Tak, dokładnie, pędzelek w butelce z lakierem do paznokci wcale nie wystarcza do tworzenia pięknych motywów, wzorów i wzorów na stosunkowo niewielkich paznokciach. W zależności od rodzaju linii, które chcesz narysować, bardziej praktyczne są różne rozmiary pędzli i kształty włosia. Oto cztery najważniejsze pędzle:

Szczotka kątowa

Pochylony pędzel jest częścią akcesoriów do zdobienia paznokci

Ten pędzel jest najlepszy, gdy chcesz stworzyć proste i szerokie linie, takie jak manicure francuski. Ta technika nazywa się jednym uderzeniem. Pędzel jako akcesorium do zdobienia paznokci również bardzo ułatwia nakładanie żelu. Jest inny wariant tego francuskiego pędzla, w którym włosie ma kształt litery U. Są bardzo praktyczne w przypadku tak zwanych linii uśmiechu. Powstaje zakrzywiona linia, która zaczyna się nieco poniżej wolnej krawędzi paznokcia. Zalecany rozmiar pędzla 2 lub 4.

Super cienkopis

Super cienkopis jest używany do cienkich i cienkich linii

Jeśli chcesz stworzyć super precyzyjne linie, tego pędzla nie powinno zabraknąć w akcesoriach do zdobienia paznokci. Ma stosunkowo mało włosia, które jest bardzo spiczaste, co umożliwia tworzenie cienkich kresek. Dostępne są w różnych długościach. Jednak im dłużej tym lepiej. Ponieważ im krótszy cienkopis, tym większe prawdopodobieństwo, że linie będą faliste zamiast planowanych prostych.

Cienkopis po szczegóły

Cienkopis do detali i kolorowania to praktyczny pędzel

Prosty cienkopis nie jest tak cienki i cienki, ale zwęża się ku końcowi. Służy do drobnych detali i dlatego jest równie praktyczna, jeśli chodzi o akcesoria do zdobienia paznokci. Rozmiary 4 lub 6 powinny tu wystarczyć. Za pomocą tego pędzla można szczególnie łatwo tworzyć motywy i wzory.

Szczotka wentylatora

Możesz tworzyć piękne efekty za pomocą pędzla wachlarzowego jako akcesorium do zdobienia paznokci

Możesz użyć pędzla wachlarzowego, aby uzyskać ciekawe efekty. Dlatego jest to bardziej potrzebne do twoich akcesoriów do zdobienia paznokci do woli, niż to, że powinno być bezwzględnie obecne. Na przykład wyschnięty podkład można pomalować pędzlem wachlarzowym i inną farbą, tworząc ciekawy wzór przypominający pióra.

Pełna okładka

Pędzle z pełną osłoną są praktyczne do nakładania żelu i lakieru na duże powierzchnie

Pełna osłona jest idealnym dodatkiem do zdobienia paznokci, jeśli chcesz nałożyć żel na dużą powierzchnię paznokcia. Jest bardziej krzaczasty niż inne pędzle i lekko zaokrąglony. Ale lakier do paznokci można też nakładać nim szybciej niż pędzelkiem dołączonym do lakieru.

Gąbki jako akcesoria do zdobienia paznokci

Gąbki idealnie nadają się do tworzenia efektów ombre na paznokciach

Gąbki doskonale nadają się do tworzenia różnych efektów. I nie ma znaczenia, czy użyjesz gąbki naturalnej, gąbek do makijażu, które są dostępne w różnych kształtach, czy zwykłej gąbki kuchennej. Jedyną różnicą między nimi jest faktura, a co za tym idzie efekt, który powstaje. Przede wszystkim efekty ombré, czyli równomierne przejście między dwoma kolorami, są dziecinnie proste z gąbką. Więc rozważ to dla swoich akcesoriów do zdobienia paznokci

Projekt paznokci za pomocą narzędzia do kropek

Narzędzie do kropek służy do tworzenia symetrycznych punktów

Prawdopodobnie słyszałeś już o narzędziu do kropkowania. Jest to akcesorium do zdobienia paznokci, które można wykorzystać do tworzenia dobrze ukształtowanych kropek. Stąd nazwa (kropka z angielskiego oznacza „punkt”). Z jego pomocą możesz stworzyć ładny wzór w kropki lub kwiaty i oczywiście symetryczne oczy. Jest to możliwe dzięki kuli na czubku narzędzia.

Pęseta

Pęsety jako akcesoria do zdobienia paznokci do umieszczania drobnych detali, takich jak kamienie

To, co na pierwszy rzut oka może wydawać się trochę dziwne, jest w rzeczywistości bardzo pomocnym i przydatnym akcesorium do zdobienia paznokci: za pomocą pęsety możesz z łatwością umieścić nawet najmniejszą biżuterię i elementy dokładnie tam, gdzie chcesz. Z dużymi palcami jest to jednak znacznie trudniejsze. Pomoże Ci to znacznie lepiej radzić sobie z malutkimi cyrkoniami, perłami, a nawet naklejkami.

Popychacz do skórek

Odpychacz do skórek jako akcesorium do pielęgnacji paznokci

Popychacz służy do odpychania naskórka, który utworzył się na paznokciu i jest niezbędny nie tylko jako dodatek do zdobienia paznokci, ale także do pielęgnacji paznokci. W przeciwnym razie Twój projekt paznokci zacznie się przedwcześnie odklejać. W tym celu należy wcześniej przeprowadzić kąpiel dłoni, która nie tylko pielęgnuje skórę i paznokcie, ale także zmiękcza skórki. Najlepsze są metalowe popychacze do skórek. Dostępne są również wersje z dwoma końcówkami: jedną do odpychania, drugą do usuwania skórek, które pozostały na paznokciu. Usuwany jest tylko martwy naskórek!

Cążki do skórek

Martwe skórki i modzele są usuwane za pomocą szczypiec do skórek

Ważne jest, aby prawidłowo używać tych akcesoriów do pielęgnacji i zdobienia paznokci. Wielu uważa, że ​​obcinacz do paznokci służy po prostu do odcięcia naskórka. Ale to duży błąd! Naskórek ma chronić łożysko paznokcia. Jeśli zostanie usunięty, w wielu przypadkach jest nie tylko bolesny, ale istnieje również ryzyko zapalenia i infekcji. Szczypce służą tylko do odcinania wystających skórek, czyli tych, które już są luźne. Może być również używany do usuwania modzeli. Zwykle tworzy się to po obu stronach nad paznokciem.

Malarz w paski lub pisak do paznokci do zdobienia paznokci

Długopis z lakierem do paznokci i pisaki w paski ułatwiają malowanie na paznokciach

W zależności od tego, z czym radzisz sobie lepiej, zalecamy zakup jednego z tych dwóch wariantów do malowania paznokci na dowolny kolor. Stripe Painter, podobnie jak klasyczny lakier do paznokci, oferowany jest w butelce oraz z pędzelkiem, z tym że pędzelek jest wyjątkowo długi i cienki. Z drugiej strony pisak do paznokci to pisak, z którym pracuje się w taki sam sposób, jak zwykłym pisakiem lub markerem. Po prostu wypróbuj to, co lubisz bardziej. Przed użyciem tego akcesorium do zdobienia paznokci podkład powinien być dobrze wysuszony. Wreszcie jest po prostu uszczelniony żelem uszczelniającym.

Zestaw stempli do paznokci

Możesz uzyskać prosty wzór paznokci za pomocą stempli i szablonów

Jeśli nie jesteś zbyt dobry w malowaniu i rysowaniu, możesz również użyć stempla i wzbogacić nim swoje akcesoria do zdobienia paznokci. Zazwyczaj oferowany jest w zestawie z szablonem i tzw. skrobakiem. Pożądany lakier do paznokci nakłada się na teksturowany szablon. Nadmiar farby jest następnie usuwany za pomocą skrobaka. Teraz naciśnij stempel na szablon, aby zebrać wzór lub motyw i przenieść go na paznokieć. Szablony dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu możesz się w nie wyposażyć. W ten sposób nawet początkujący mogą uzyskać oszałamiający wzór na swoich paznokciach.

Istnieją również prostsze szablony, które można nakleić na suchy lakier bazowy. Następnie nakłada się na nią lakier w innym kolorze. Szablon powinien zostać natychmiast odklejony. Jeśli pozostawisz lakier do wyschnięcia, po wyjęciu szablonu ciągnie on nitki, które następnie trafiają na paznokieć. Z tego powodu powinieneś również projektować jeden gwóźdź na raz. Masz piękny wzór lub motyw w kilka sekund!

Pilnik do paznokci i bufor

Pielęgnacja paznokci o zgrabnych paznokciach pilnikiem jako akcesorium do zdobienia paznokci

To akcesorium do zdobienia paznokci to jedna z podstaw, bez idealnych paznokci jest prawie niemożliwa. Jak wiesz, użyj pilnika do skrócenia i nadania kształtu paznokciom. Należy piłować tylko w jednym kierunku, a nie tam iz powrotem, bo to sprawi, że paznokcie będą bardziej kruche.

Polerka służy do polerowania paznokci i usuwania nierówności

Z kolei bufor przeznaczony jest do łożyska paznokcia. Szczególnie praktyczne są modele, w których każda strona jest inaczej gruba. To najpierw zmatowi paznokcie, a na końcu je wypoleruje. W ten sposób wyrównuje się nierówności i tworzy równą powierzchnię do zdobienia paznokci.

Pomarańczowe kije drewniane

Pomarańczowe patyczki z drewna są uniwersalnymi pomocnikami przy stylizacji paznokci

To narzędzie ogólnego przeznaczenia może być używane do różnych rzeczy. Ponieważ ma skośny koniec, sztyft może być przydatny jako odpychacz do skórek. Ale patyczek z drewna pomarańczowego nadaje się również do projektowania paznokci i jest bardzo przydatny jako dodatek do zdobienia paznokci. Na przykład ze spiczastą stroną drobne elementy, takie jak cyrkonie, można zebrać, zanurzając je wcześniej w lakierze nawierzchniowym lub żelu. Jest to bardzo przydatne, gdy nie masz pod ręką żadnych szczypiec.

Jeśli popełniłeś niefortunny wypadek podczas rysowania linii prostej, a krawędź pofalowała się lub wykrzywiła, możesz użyć obu stron kija, aby to poprawić. Możesz również użyć żelu lub lakieru, który nie ciągnie się na boki bez lakierowania skóry.

Ozdobne paski i paski jako narzędzia do paznokci

Ozdobne paski i paski o metalicznym wyglądzie do projektowania lub maskowania paznokci

Kolejnym wspaniałym pomocnikiem i praktycznym dodatkiem są listwy ozdobne, które dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Po prostu przykleja się je do paznokcia zgodnie z życzeniem, a nadmiar odcina. Można to zrobić ukośnie, poziomo, pionowo lub w całym miejscu, aby uzyskać geometryczny wzór. Wyobraźnia nie zna granic. Alternatywnie, paski i paski ozdobne można również wykorzystać do podziału i zamaskowania paznokcia w celu uzyskania wyraźnych granic i stworzenia wielokolorowego wzoru. Następnie paski są po prostu ponownie odklejane.

Perły i cyrkonie i cyrkonie

Cyrkonie i perełki do projektowania paznokci są praktyczne i piękne

Jeśli chcesz jechać szybciej, możesz ozdobić paznokcie prostymi kamieniami lub perłami zamiast samodzielnie namalowanego motywu. Są one po prostu przyklejane do jeszcze wilgotnego lakieru za pomocą wspomnianej pęsety, a następnie utrwalane lakierem nawierzchniowym. Stały wzór paznokci, który jest równie godny podziwu!

Korektor do lakieru do paznokci

Korektor do lakieru do paznokci do usuwania drobnych niedoskonałości i lakieru na skórze

To, co brzmi jak gumka do tuszu, w rzeczywistości działa w ten sam sposób, tyle że tym razem to nie tusz jest usuwany, ale drobne błędy w malarstwie. Dotyczy to nie tylko twojego wzoru na samym paznokciu, ale także każdego lakieru do paznokci, który przypadkowo dostał się na skórę. A jeśli dużo stylizujesz paznokcie, wiesz, że zdarza się to nierzadko, bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny. Jest to tak praktyczne, że korektor zdecydowanie zasługuje na miejsce w Twoim asortymencie akcesoriów do zdobienia paznokci.

Pełna naklejka na okładkę

Naklejki Fullcover są łatwe w użyciu i nadają paznokciom piękny wygląd

W celu szybkiego i nieskomplikowanego, ale pięknego zdobienia paznokci można również użyć tak zwanych naklejek full cover, które są teraz dostępne w wielu różnych wariantach. Są po prostu dopasowane i przycinane do odpowiedniego rozmiaru paznokcia, przyklejane do paznokcia, a następnie utrwalane bezbarwnym lakierem. Jeśli chodzi o projekt w ostatniej chwili, takie naklejki są dość praktyczne jako akcesoria do zdobienia paznokci, nie wydaje ci się, że?

Szybkoschnący lakier nawierzchniowy jako wykończenie

Szybkoschnące top coaty gwarantują szybki stylizację paznokci

Szybkie zdobienie paznokci będzie jeszcze szybsze, jeśli zawsze masz pod ręką szybkoschnący lakier nawierzchniowy. Jest również bardzo przydatny w podróży. A jak często zdarza ci się, że swędzisz, ze wszystkich rzeczy, kiedy czekasz, albo że nagle musisz iść do toalety? Dzięki szybkoschnącemu wykończeniu to już nie problem! Must-have w Twoich akcesoriach do zdobienia paznokci!

Zmywacz do paznokci i waciki

Waciki i zmywacz do paznokci to idealny zespół do usuwania lakieru ze skóry

Logiczne jest, że powinieneś mieć zmywacz do paznokci, jeśli regularnie malujesz paznokcie. Ale zawsze miej pod ręką waciki! Czemu? Ich kompaktowe, bawełniane główki są idealne do usuwania lakieru ze skóry bez naruszania wzoru na paznokciu. Są też lepsze niż zwykła wata, ponieważ ta ostatnia może nałożyć na paznokieć włókna, co oczywiście zrujnuje projekt.