Projekt basenu

Oświetlenie basenu – specjalna atrakcja na zewnątrz

Oświetlenie basenu Nowoczesny basen w kształcie skrzypiec w nocy atrakcyjnie podświetlone diody LED wbudowane

Oświetlenie basenów w naszym podwórku czy ogrodzie stało się w ostatnich latach bardziej kwestią estetyki i atrakcyjności niż wymagań funkcjonalnych. Wieczorne piękno strefy zewnętrznej wynika głównie z dekoracyjnego oświetlenia basenu. Instalacja kompletnego systemu audiowizualnego tworzy niepowtarzalną atmosferę na basenie.

Tradycyjne oświetlenie basenu harmonizuje z czystymi liniami projektu

Oświetlenie basenu Drewniany taras-z-wpuszczanym-basenem-nocne-oświetlenie-Led-make-atrakcyjnie

Światła są umieszczone na podłodze lub po bokach basenu. Rodzaj, kształt i wielkość systemu, miejsce, z którego obserwowana jest gra światła oraz pożądany efekt końcowy decydują o jego lokalizacji.

Oświetlenie basenu – Zaprezentuj basen światłem

egzotyczny-projekt-basen-z-jasno-niebieskim-podświetleniem-fontanny-drewniana pergola

Bardzo popularnymi rodzajami oświetlenia basenowego są lampy halogenowe, światłowodowe i LED. Tradycyjnym rozwiązaniem są halogenowe źródła światła. Mają jednak pewne wady: dużą siłę roboczą i zawartość rtęci. Reflektory halogenowe z kolorowymi filtrami (niebieski, zielony i czerwony) służą do uzyskiwania różnych barw światła.

Oświetlenie basenu światłowodami

Światłowodowe-oświetlenie-tła-przy-basenie-pomysły-efekty-świetlne-z-wodą

Włókna szklane działają na zasadzie całkowitego odbicia światła, mają zdolność zatrzymywania padającego na nie światła. Są preferowane ze względu na ich długą żywotność, niskie zużycie energii, wysokie bezpieczeństwo i łatwą instalację. Filtr, który jest włożony za źródłem światła, określa kolor i ilość światła, które emituje włókno szklane. Może być światło rozproszone lub kierunkowe, może też być kombinacja. Taśmy z włókna szklanego schowane pod krawędzią basenu, fontanną lub innym elementem wodnym tworzą miękkie i uspokajająco świecące tło na basenie. Umieszczone na powierzchni, bardziej podkreślają kształt basenu. Dzięki specjalnemu montażowi na dnie lub po bokach basenu można uzyskać iluzję rozgwieżdżonego nieba w nocy.

Zalety oświetlenia Led na basen

nowoczesne-zakrzywione-baseny-wewnetrzne-fontanny-stal-nierdzewne-lampy sufitowe-LED

Oświetlenie LED ma pewne zalety, m.in. mniejsze zużycie energii, szerokie działanie i jest przyjazne dla środowiska. Niższe natężenie prądu prowadzi do wzrostu liczby źródeł światła. Systemy zdalnego sterowania regulują program, aby zaprogramować kolory i efekty, takie jak zmiana błysku, zmniejszenie lub zwiększenie natężenia światła. Technologia LED zapewnia szeroką gamę kolorów, od ultrafioletu po podczerwień. Można uzyskać dowolną pożądaną kombinację kolorów.

Wpływ kolorów w projektowaniu oświetlenia

spektakularne-pomysły-na-oświetlenie-led-basenu-dla-obszaru-zewnętrznego

Według terapii kolorami różne kolory mają różny wpływ na ludzki umysł, psychikę i nastrój. Na przykład zielony zmniejsza naszą nerwowość, zapewnia równowagę i równowagę. Czerwień stymuluje i napina procesy życiowe w naszym organizmie. Niebieski przynosi spokój i spokój oraz zachęca do kreatywności. Oświetlenie konturowe służy do podkreślenia kształtu basenu. Aby podkreślić wielkość i zasięg basenu, można umieścić oświetlenie podwodne, zwykle są one wbudowane podczas budowy basenu.

Boczne oświetlenie basenu zewnętrznego

Basen przelewowy-nowoczesna-forma-doniczki-dekoracja-w-basenie

Oświetlenie boczne jest zainstalowane co najmniej 20 cm poniżej poziomu wody. Aby określić liczbę źródeł światła, zastosuj następującą zasadę: na jeden metr kwadratowy wody odpowiada natężenie światła 25W.

Dekoracyjnie wyeksponowane elementy basenu

oświetlenie-basenowe-unikalne-efekty-świetlne-fontanny-lampy-LED

Ciekawymi elementami przyciągającymi wzrok w każdym basenie są piękne elementy wodne, takie jak fontanny i wodospady. W ich przypadku należy zawsze koncentrować się na ruchu wody. Jeśli zainstalujesz światła przed lub za spadającą wodą, efekt zapiera dech w piersiach.

Kule świetlne

Inscenizacja-obszary-zewnętrzne-z-światłem-flare-ball-led-pośrednie-oświetlenie

Ciekawą opcją dekoracji basenów są unoszące się na powierzchni wody oprawy oświetleniowe w postaci kulek, lilii wodnych, meduz itp. Emitowane przez nie światło może być promieniowe lub skierowane na otoczenie lub w dół, w kierunku objętości woda. Te oprawy oświetleniowe stanowią rdzeń źródła światła z akumulatorami w powłoce polimerowej.Ogniwa fotowoltaiczne służą również do przechowywania energii słonecznej.

Lampki basenowe w kształcie meduzy

meduza-unosząca się-na-wodę-oświetlenie-oświetleniowo-oświetleniowe-osłony

Nowoczesne technologie oświetleniowe umożliwiają wyświetlanie zsynchronizowanych efektów świetlnych i obrazów na powierzchni wody. Istnieją zasadniczo dwie metody: projekcja na obszar liniowy, kurtyna wodna oraz projekcja na mgłę wodną z trójwymiarowym efektem obrazu.

Jak więc widać, na szczególną uwagę zasługuje nocne oświetlenie basenu. To właśnie światło płynące bezpośrednio z tafli wody tworzy największą atrakcyjność w basenie. Chcesz osiągnąć ten sam efekt na swoim basenie??

Pomysły-oświetlenie-basenu-woda-powierzchnia-pływająca-led-lilie wodne-ciało

Pomysły na oświetlenie basenu

odkryty-basen-zakrzywiony-nowoczesny-podświetlany-led-światło-magenta

odkryty-basen-pomysły-na-wodospad-stwórz-spektakularną-scenografię-ze-światłem

Oświetlenie-basen-nieskończoność-basen-reflektory-efekty świetlne-powierzchnia wody

Dekoracja-pływanie-woda-woda powierzchniowa-odbicia światła-pomysły

dekoracyjne-oświetlenie-led-piękne-koi-staw-basen-pomysły-ogrodowe

Design-basen-skrzypce-kształt-LED-technologia-podświetlany-ultrafiolet

Taśmy z włókna szklanego-miękkie-uspokajające-świecące-tło-basen

nieskończoność-basen-oświetlenie-wbudowane-reflektory-projektowanie-pomysłów

infinity-pool-subtelnie-oświetlone-sportowe-światła-w-podłogowych-led

Woda-powierzchnia-artystycznie-inscenizacja-ze-światłem-led-basen-projekt-woda-funkcje-wodospad