Projekt basenu

9 mitów na temat naturalnego ekologicznego stawu kąpielowego w ogrodzie

Zaprojektuj ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie - wskazówki

Wielu właścicieli domów chce mieć basen zbudowany w domu, ale pomija taką możliwość? Ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie. W przeciwieństwie do innych basenów, które wymagają chemikaliów, pomp, filtrów i innych kosztów, prawie naturalny staw lub basen wymaga jedynie roślin i prostego systemu wentylacji, aby utrzymać wodę w czystości i dezynfekcji. Ekologiczne stawy kąpielowe oferują estetykę stawu ogrodowego, ale mają specyficzną strefę pływania z krystalicznie czystą wodą. Jednak wiele osób jest podejrzliwych co do ich właściwości, dlatego postanowiliśmy obalić niektóre mity na temat tych pięknych naturalnych basenów.

Ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie – Mit nr 1: Ekologiczny staw kąpielowy jest drogi

Ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie naturalny basen-staw-lilie wodne

Naturalne baseny kosztują mniej więcej tyle samo, co tradycyjne baseny. Jednak ze względu na brak chemikaliów, które należy dodawać, roczne koszty utrzymania są znacznie mniejsze.

Ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie – Mit nr 2: Naturalne baseny wymagają dużo pracy

bio-basen-ogród-naturalny basen

Budujesz naturalny ekosystem, który w zasadzie sam o siebie dba. Monitorować stężenie chloru? Nie. Równoważenie pH? Zrelaksować się. Jedyne, co musisz zrobić, to usunąć liście z powierzchni wody. Brak filtrów do monitorowania. Bonus: do pracy systemu filtrów nie jest wymagana energia elektryczna.

Mit nr 3: Będę pływał z algami i wodnymi chwastami

bio-basen-ogrodowy-filtr-wodorostów-woda

Większość naturalnych basenów ma dwa połączone ze sobą baseny – jeden do pływania i obszar obsadzony roślinami. Korzenie roślin wodnych – ożypałka, lilie wodne i rzęsa – usuwają bakterie i inne zanieczyszczenia.

Mit nr 4: Będę pływał z kijankami

naturalny basen-ogród-tworzy-zielona-woda

Wszystkie zwierzęta przyciągane do naturalnego Ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie, podobnie jak ważki i żaby, nie można ich uniknąć, ponieważ jest to ich naturalne środowisko. I tak robisz. Żywią się komarami i ich larwami, a ich staw jest wolny od gryzących szkodników.

Mit nr 5: Ziemia jest błotnista

Ekologiczny staw kąpielowy ogród lilie wodne żwirowa gleba krajobraz

Wysterylizowana gleba jest dobra na oczko wodne, ale można użyć betonu i gliny bentonitowej do strefy pływania. Żwir na dnie strefy sadzenia stanowi siedlisko dla pożytecznych bakterii, które nie rozkładają materiałów organicznych.

Mit nr 6: Woda jest nieświeża

naturalny basen ogród lilie wodne oczyszczanie wody

Prawdą jest, że stojąca woda jest niewygodna, ale zwykła pompa wodna stale przemieszcza wodę wokół korzeni roślin, aby dokonać naturalnego oczyszczenia. A ta pompa zrobi to za dużo mniej kosztów niż standardowy system filtracji. Jeśli wprowadzisz bełkotkę, rośliny również dostaną więcej tlenu.

Mit nr 7: Jesteś zbyt nietypowy

naturalny staw kąpielowy strefa roślin ogrodowych strefa pływania

W rzeczywistości basen naturalny można zbudować zachowując wygląd tradycyjnego basenu – z betonem po bokach i na dnie oraz tradycyjnym błękitnym kolorem basenu. Możesz nawet zainstalować ukryty filtr żwirowy na terenie zakładu lub po prostu zbudować go na innym poziomie.

Mit nr 8: Woda nie jest czysta

Ekologiczny ogród ze stawem kąpielowym zbliżone do naturalnych roślin wodnych

Naturalny, organiczny staw kąpielowy w ogrodzie wykorzystuje filtry biologiczne, aby stworzyć czystą, czystą i wolną od chemikaliów wodę. Woda krąży za pomocą pompy wodnej przez filtr żwirowy lub filtr roślinny, w zależności od preferencji i klimatu (filtr żwirowy działa lepiej w cieplejszym klimacie). Konserwacja jest prosta: raz w miesiącu usuń luźny osad za pomocą odkurzacza basenowego.

Mit nr 9: Zimą staw organiczny trzeba osuszyć

Zimą nie osuszaj organicznego stawu kąpielowego w ogrodzie

Właściwie tak nie jest. Naturalne baseny robią to, co zrobiłby każdy inny staw – zamarzają aż do wiosny, kiedy cykl życia roślin zaczyna się od nowa. Rury do wody obiegowej są podziemne i zabezpieczone przed zamarzaniem.

Bio staw kąpielowy w ogrodzie wygląda blisko natury

Ekologiczny staw kąpielowy w fontannie ogrodowej na różnych poziomach

Ekologiczny ogród ze stawem kąpielowym różne poziomy schodów

Zbuduj organiczne ogrody basenowe w pobliżu naturalnych płytek

Ekologiczny staw kąpielowy ogród zielone rośliny wodne

Ekologiczny staw kąpielowy w ogrodzie Zalety Przełamywanie mitów