Prace ogrodowe

Zimna rama ogrodowa jako alternatywa dla użytecznej szklarni

plastikowe wkładki do szklarni kup plastikowe rośliny rośliny

To Zimna rama ogrodowa to naprawdę świetna alternatywa dla szklarni. Może znasz to jeszcze z czasów babci. Są świetnym sposobem, aby pomóc roślinom w hibernacji i wydłużyć możliwy czas wzrostu owoców i warzyw. Możesz więc zacząć sadzić grządki warzywne przed początkiem wiosny, a nawet po zakończeniu jesieni. Możesz z łatwością samodzielnie zbudować taką zimną ramę ogrodową. Nadają się do tego stare materiały, takie jak cegły, drewniane deski i belki lub stare okno, które można tak doskonale wykorzystać. W centrum budowlano-ogrodniczym można jednak znaleźć również praktyczny sprzęt budowlany, za pomocą którego można zbudować własną ramę ogrodową. Ale jeśli nie masz ochoty samemu budować tak zimnej ramy, albo nie masz czasu, możesz oczywiście bez problemu kupić gotową od specjalisty.

Zimna ramka ogrodowa do warzyw

sadzenie warzyw dbanie o wiosenną szklarnię ogrodową

Jeśli chcesz wykorzystać zimną ramę ogrodową do uprawy swoich roślin, nie możesz zapominać, że istnieją również odmiany, które w ogóle nie lubią być przesadzane po pewnym czasie. Obejmuje to warzywa korzeniowe, takie jak marchew i buraki. Więc najlepiej je zasiać w ogrodzie.

Ustaw zimną ramę ogrodową w ziemi

ogrodowa zimna rama wpuszczana w ziemię rośliny sałaty

Z drugiej strony szczególnie odpowiednie są zielone warzywa, takie jak rukola, kapusta i boćwina, które są bogate w składniki odżywcze i witaminy. Można je sadzić w zimnej ramie ogrodowej co kilka tygodni, gdy tylko temperatura gleby przekroczy 10 stopni. Temperaturę można sprawdzić za pomocą termometru podłogowego. Sukces w uprawie warzyw zależy również od tej temperatury. W zależności od regionu siew można rozpocząć już w styczniu. Jeśli podłoga jest nadal zbyt zimna, powtarzaj pomiar co dwa tygodnie, aż nadejdzie czas.

Boćwina i mesclun do zimnej ramki ogrodowej

szklarnia budowa ogród ogrodnictwo kije uprawa siana warzywa

Chard to rodzaj sałatki, która kwitnie i rośnie nawet w chłodniejszych porach roku. Właśnie dlatego boćwina jest również idealna do zimnej ramki ogrodowej. Przed wysiewem nasion namocz je w wodzie i przygotuj luźną glebę zmieszaną z kompostem. Nasiona zaczynają kiełkować w ciągu pierwszych 10 dni. Podczas zbiorów najlepiej najpierw usunąć zewnętrzne liście. Możesz z nich przygotować pyszne sałatki i dostarczyć organizmowi niezbędnych minerałów i witamin. Sadzonki boćwiny mają lekki i słodki smak.

Zimna rama ogrodowa z pokrywą na zawiasach

ogród zimna rama okno pokrywa nasiona warzyw

Tak zwany mesclun to również zdrowa odmiana, która szybko rośnie. Możesz łatwo wyciągnąć z ziemi sadzonki, które wyrosły w zimnej ramie ogrodu i posadzić je z wczesnymi sałatkami w swoim ogrodzie. Można je również podzielić i przesadzić w późniejszym terminie.

Wskazówki dotyczące zimnej ramki ogrodowej

rośliny podlewanie łóżka wiosennego konewka konewka porady dotyczące pielęgnacji ogrodu

Zimna rama ogrodowa wymaga takiej samej uwagi i troski, jak każde inne łóżko, które znasz. Dlatego ziemię należy regularnie przygotowywać i nie można zapominać o nawadnianiu i wentylacji. Aby utrzymać porządek, oznacz rośliny i nie zapomnij przesadzić ich w odpowiednim czasie.

Znakowanie roślin w zimnej ramie ogrodowej

drewno fruehbeet owoce warzywa pokrywka wiosna ogród stwórz

Jeśli korzystasz z otwartej i składanej zimnej ramy ogrodowej, którą otwierasz w ciągu dnia, nie zapomnij jej zamknąć wieczorem. W przeciwnym razie ryzykujesz, że młode rośliny zamarzną na śmierć. W końcu są jeszcze bardziej wrażliwe. Jednak w ciągu dnia należy trzymać tę zimną ramę otwartą, w przeciwnym razie upał może spowodować jej zniszczenie, szczególnie w słoneczne dni.

Zimna rama wykonana z bel słomy

bele siana słomy fruehbeet zrób sobie szklany pomysł na ogród

Przykryj zimną ramkę folią

pomysł ogród zimna ramka folia warzywna sprężyna łóżka

Więcej warzyw można wysiewać w sierpniu i wrześniu. W ten sposób możesz przedłużyć sezon. Pozostaw zimną ramę ogrodową otwartą lub podnieś ją za pomocą podpory. Nie musisz zamykać łóżka, dopóki nie zacznie się sezon mrozów.

Zimna rama w stylu vintage

vintage śniadanie rama budynek diy pomysł akcesoria ogrodowe

Trwała zimna rama wykonana z cegły z okienkiem jako pokrywą

Rama śniadaniowa ceglana osłona okienna ogród stwórz kwiaty warzywne