Prace ogrodowe

Zaprojektuj pomysły na wejście do domu – udekoruj kwiatami i krzewami

Kwiaty ogrodowe krzewy dom z trawy

Wejście do domu to wizytówka budynku. Wyobraź sobie, że przejeżdżasz obok prestiżowej dzielnicy miasta. Pierwszą rzeczą, która robi na Tobie wrażenie, są one Pomysły projektowe na wejścia do domu. Wiele kwiatów i krzewów tworzy akcenty i zapewnia prywatność na zewnątrz. Niech te przykłady Cię zainspirują!

Pomysły na projekty wejść do domu – klomby i ścieżka żwirowa

Kwiaty krzewy fioletowo-żółte

Zdjęcie: Van de Voorde

Kto po? Pomysły projektowe na wejścia do domu szukający, może zdecydować się na ogród w stylu wiejskim. Do drzwi wejściowych może prowadzić żwirowa ścieżka, a kolorowe klomby mogą być ozdobne. Szczególne trudności sprawia zagospodarowanie domów na zboczach. W takim przypadku należy wybrać kwiaty i rośliny o różnych wysokościach. Najwyższe rośliny powinny znajdować się z przodu – to wizualnie zmniejsza nachylenie, a teren wydaje się płaski. Wysoka trawa sprawia, że ​​ścieżka ogrodowa wydaje się naturalna i uzupełnia ogólny wygląd.

Pomysły na projekty wejść do domów z wiecznie zielonymi roślinami

Nowoczesna szklana fasada Holzhaus Kieselweg

Zdjęcie Margie Grace

Dla kogo? Pomysły projektowe na wejścia do domu Decydując się na wiecznie zielone rośliny, Twój ogród będzie wyglądał świeżo i zachęcająco przez cały rok. Bardzo ważne jest, aby wybrać lokalne rośliny i drzewa, które wytrzymają specyficzne warunki w zimie. Opcjonalnie doniczki i donice można oczywiście umieścić jako dekorację, w każdym razie potrzebują szopy ogrodowej / szklarni, w której można je przechowywać w zimie. Dużą rolę odgrywa również ścieżka ogrodowa. Nowoczesne ogrody z wiecznie zielonymi roślinami skorzystają na betonowo-żwirowej ścieżce ogrodowej. Tworzy wizualne połączenie architektury z ogrodem. Nawiasem mówiąc, koordynacja stylistyczna między domem a ogrodem jest absolutną koniecznością. Minimalistyczne domy można uzupełnić skalnym ogrodem, a drewniane domy dobrze połączyć z kolorowym ogrodem w stylu Moneta.

Stwórz ścieżkę ogrodową

Ściana oporowa tarasów z mchu Steinweg

Zdjęcie: po lewej Ami Saunders, po prawej Krajobraz Johnsena

Ogród na zboczu wzgórza

Wiecznie zielone rośliny na schodach ogrodowych

Zdjęcie Jeffrey Gordon Smith

Drzewa i wysokie krzewy zapewniają prywatność

Ogrodzenie trawnika z rozkładanym ogrodzeniem

Zdjęcia Johnsen Krajobraz

Projekt ogrodu z wiecznie zielonymi roślinami

Wejście tworzą wiecznie zielone rośliny

Zdjęcie Ecocentrix

Kamienie rzeczne jako dekoracja przed wejściem do domu

Letnie kwiaty trawa wodna

Zdjęcie Billy Goodnick

Ogród w stylu tradycyjnym

rośliny zimozielone ścieżka ogrodowa dom z trawnikiem tradycyjna

Zdjęcie: Krajobraz Elementów