Prace ogrodowe

Wskazówki dotyczące zakupu kosiarki – jaki model kosiarki polecacie?

Kup kosiarki -co-ważne-klomby

W specjalistycznych sklepach lub w Internecie można uzyskać tak obszerną ofertę niedrogich kosiarek, że szybko można się rozpieszczać. Różne typy kosiarek mają oczywiście swoje szczególne cechy, zalety i wady. Jeśli aktualnie szukasz odpowiedniego modelu do swojego ogrodu, poświęć trochę czasu na znalezienie naszego Wskazówki dotyczące zakupu kosiarek czytać.

Zalecenia dotyczące zakupu kosiarek: w ten sposób dokonujesz właściwego wyboru

Kosiarka-kup-elektryczna-benzyna-lepiej

Z jednej strony są osobiste preferencje, z drugiej czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie kosiarki. Oczywiście ważną rolę odgrywa również cena. Ale co jest tutaj naprawdę przydatne i potrzebne? Istnieją 3 różne rodzaje napędu kosiarki: akumulatorowe, elektryczne lub benzynowe. W zależności od wielkości i nachylenia trawnika oraz dostępności źródła zasilania zalecany jest inny typ silnika. Wyprodukuj z pomocą naszego Wskazówki dotyczące zakupu kosiarek lista wymagań, jakie powinna spełniać optymalna kosiarka.

1 / Obszar trawnika określa typ kosiarki

Kosiarka do trawy-kup-podwórko-określenie-rozmiar-ogrodu

Kosiarki elektryczne i akumulatorowe doskonale nadają się do małych trawników (150-200 m2). W przypadku większych powierzchni dużą zaletą jest wolność od kabli – tam warto zaopatrzyć się w kosiarkę spalinową lub traktorek. Kosiarki spalinowe zwykle zaczynają się od około 300 euro, podczas gdy małe kosiarki elektryczne można kupić od około 100 euro w sklepach z narzędziami. Nawet tanie modele do użytku domowego mogą bez problemu wykonywać swoją pracę przez ponad 10 lat. Niezależnie od rodzaju kosiarki, którą wybierzesz, ważne jest, aby praca była dla Ciebie jak najłatwiejsza i przyjemna.

2/Regulowana szerokość i wysokość cięcia

Kosiarka do trawy-kup-kosiarka wrzecionowa-bez-łapacza

Małe i ustawione pod kątem obszary są dobrze obsługiwane przy wąskich szerokościach cięcia. Jednak im większy trawnik, tym większa musi być również szerokość koszenia. Ważne jest, aby wysokość koszenia również można było łatwo i wygodnie regulować (np. za pomocą dźwigni lub wciśnięcia przycisku), ponieważ trawnik nie wszędzie urósł tak samo. Szersze kosiarki są również droższe. Regulowana kosiarka ułatwia również przechowywanie i transport, oszczędzając miejsce.

3/Łatwość użytkowania uchwytu: łatwy w użyciu

Przyjazna obsługa kosiarki – obsługa uchwytu wspornika nie wymaga konserwacji

Zaletą jest również regulowany i ergonomicznie ukształtowany uchwyt, który można dostosować do wzrostu użytkownika.

4 / Duży lub mały kosz na trawę?

Koszenie trawników Kosiarki elektryczne i akumulatorowe to właściwe miejsce użytkowania

Duży kolektor może być zaletą, zwłaszcza przy większych trawnikach. Ważniejsze jest jednak to, że kolektor jest łatwy do opróżnienia i usunięcia.

5 / Podejmij środki bezpieczeństwa

Porady dotyczące zakupu kosiarki łatwość obsługi wyłącznik bezpieczeństwa

Automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa to absolutna konieczność – jeśli zdejmiesz rękę ze wspornika, maszyna powinna się zatrzymać automatycznie.

6/ Wskazówki dotyczące zakupu kosiarki – odpowiedni materiał

Wskazówki dotyczące zakupu kosiarki elektrycznej z silnikiem typu kosiarki

Materiał kosiarki powinien być idealnie wytrzymały. Obudowa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego (do kosiarek elektrycznych).

7/Rozmiar kół

Kosiarka typu rozmiar z walcem pielęgnacyjnym i bezobsługowym

Kolejnym ważnym aspektem przy zakupie kosiarki jest rozmiar kół. Im większe koła, tym łatwiej biegają w wysokiej trawie i znacznie lepiej radzą sobie z nierównościami podłoża.

8/ Porady przy zakupie kosiarki – pielęgnacja i konserwacja

wskazówki dotyczące projektowania ogrodu przy zakupie kosiarek

Kosiarki elektryczne są zwykle prawie bezobsługowe, podczas gdy kosiarki benzynowe, na przykład, podlegają wymianie filtra powietrza lub oleju przynajmniej raz w roku. Wszystkie typy kosiarek wymagają okazjonalnie ostrzenia narzędzi tnących i dokładnego oczyszczenia po sezonie koszenia przed ich przechowywaniem.

Typ silnika elektrycznego kosiarki do małych obszarów

Model kosiarki do trawy kup odpowiednie wskazówki i zalecenia

Kosiarka regulowana szerokość koszenia łatwa pielęgnacja bezobsługowa

wielkość ogrodu trawnika - model kosiarki

pielęgnacja ogrodu kosiarka plastikowa obudowa regulowany uchwyt,

200338588-001