Prace ogrodowe

Wiosenne porządki w ogrodzie – wskazówki na rozpoczęcie sezonu ogrodniczego

taras ogród zadaszenie żelazo meble biała tapicerka capri włochy

Zawsze jestem gotowa rozpocząć główne wiosenne porządki w moim domu! A jeśli chodzi o odświeżenie całego salonu, zwykle zaczynam na zewnątrz, na zewnątrz. Mieliśmy bardzo mroźną zimę, jedną z najzimniejszych od lat. Powiedzmy, że rośliny w moim ogrodzie ucierpiały bardziej niż zwykle w ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo moich najlepszych starań, aby chronić je podczas mroźnej zimy. Właściwie całe podwórko wymaga rewitalizacji, więc dajemy Wam trochę dzisiaj Wskazówki dotyczące wiosennych porządków w ogrodzie.

Wiosenne porządki w ogrodzie – jest dużo do zrobienia!

Wiosenne porządki w poradach ogrodowych ekran prywatności trawnik drzewa cięte żywopłot

To ekscytujące widzieć, jak rośnie nowa zielona trawa! Te sygnały nowego sezonu przekonują mnie, że najchłodniejsze dni to już przeszłość. Cóż, nadszedł czas, dzisiaj chcemy przyjrzeć się kilku prostym wskazówkom dotyczącym wiosennych porządków i rewitalizacji Twojego ogrodu. Zamierzam wykonać wszystkie poniższe kroki w mojej pracy i obiecuję, że będę dzielić się tutaj efektami mojej pracy. Ale do tego czasu możesz zaakceptować lub nie zaakceptować poniższe sugestie, to całkowicie zależy od Ciebie …..

Usuń puste liście, odległe gałązki i inne zanieczyszczenia

wiosenne porządki w ogrodzie porady dziedziniec płot ogrodowy drewno trawnik żywopłoty leżak

Zacznij od krytycznego spojrzenia na swój ogród. Zauważysz wtedy dużo liści do zdmuchnięcia, wystające gałęzie do usunięcia, a być może nawet śmieci. Teraz wyobraź sobie czysty, schludny teren na zewnątrz i skup się na ostatecznym celu: pięknym ogrodzie gotowym na wiosnę! To nie sen, można to zrobić!

Posprzątaj podwórko i chodnik

wiosenne porządki w poradach ogrodowych chodnik murowany płot biały

Nie zapomnij o wszystkich swoich zewnętrznych przestrzeniach, zacznij od podwórka i skieruj się do frontu i chodników. Potrzebujesz dodatkowej motywacji, aby zacząć? Zobacz nasze zdjęcia, na pewno Ci pomogą! Lub zadzwoń do firmy zajmującej się konserwacją ogrodu, a ona wykona całą pracę za Ciebie. Możesz to również zrobić, jeśli masz trudności z wiosennymi porządkami. A może nie masz na to czasu ani ochoty?

Odetnij swoje krzewy i rośliny

wiosenne porządki wskazówki ogrodowe róże cięte krzewy

Czy podczas krótkiej wycieczki po ogrodzie na pewno zobaczysz martwe krzewy i zamierające rośliny? Zdziwiłbyś się, jak szybko obrzezanie może wnieść nowe życie do zieleni.

Przylądek leadwort w ogrodzie

Cape leadwort fioletowe kwiaty wiosenny krzew

Pozwól ekspertowi doradzić Ci właściwe techniki przycinania, które są różne dla każdej rośliny. Na przykład mam w ogrodzie krzew Cape Plumbago, który jest całkowicie martwy. Dlatego dużo czytam i szukam pomysłów, jak przywrócić do życia niektóre uschnięte rośliny. Mam nadzieję na wspaniałe rezultaty w nadchodzących miesiącach.

 Przywróć rośliny do życia

początek sezonu ogrodowego wiosna drewno płot biały byliny

A teraz wróćmy do przycinania: możesz łatwo przyciąć i usunąć martwe części roślin, żywe rośliny w twoim ogrodzie dodadzą ci nowego piękna. Możesz nawet zainspirować się do sadzenia nowych kwiatów, aby Twoja przestrzeń na zewnątrz była jeszcze piękniejsza!

Oceń projekt swojego ogrodu

ogrodnictwo trawniki żwirowe płyty betonowe

Usunąłeś już brud i martwe części roślin, teraz możesz skoncentrować się na projektowaniu swojej przestrzeni zewnętrznej. Zastanów się nad układem podwórka, od ścieżek i miejsc siedzących, przez trawnik, po krzaki.

Uzupełnij żwir

mały ogród projektowanie krajobrazu posadzka żwirowa płyty betonowe

Może w niektórych miejscach trzeba uzupełnić żwir? A może potrzebujesz nowych odskoczni gdzieś na dziedzińcu??

wysoki drewniany płot ogrodowy

przydomowy ogród projekt trawnik żwirowa jadalnia

Teraz możesz wyznaczyć nowe, lepsze miejsce na dziedzińcu i postawić tam swój stół jadalny. Takich zmian łatwiej dokonać na wiosnę, zanim zrobi się bardzo gorąco, wtedy przenoszenie ciężkich kawałków staje się irytujące i nudne, prawda??

Popraw swój krajobraz

nasadzenia ogrodowe tekstura kolor ozdobne gatunki traw

Podczas wiosennych porządków zwykle robisz wolną przestrzeń na nowe kwiaty i rośliny. Nadszedł więc czas, aby zastanowić się nad wyborem nowych szczepów. Osobiście przeprowadziłem się tutaj w czerwcu ubiegłego roku i zasadziłem trochę rodzimych traw i roślin na podwórku. Nie wszyscy przetrwali mroźną zimę. Ale teraz wiem, że potrzebuję tu odpornych roślin i zamierzam wypełnić puste przestrzenie odpornymi odmianami. Żyj i ucz się, to prawda?

Wiszące rośliny krajobrazu czerwone liście

Odnów swoje donice

prosta donica żelazna zardzewiała optyka zielone lilie

Wielu z nas z pewnością nie ma dużych podwórek, ale prawdopodobnie wciąż ma wystarczająco dużo miejsca na kilka donic. Twoje balkony i zadaszone tarasy również mogą rozkoszować się pięknem, dzięki starannie dobranym roślinom w doniczkach, pojemnikach na kwiaty lub donicach, które wypełniają pomieszczenie.

Zbuduj podniesione łóżka z drewna

Ogrodowe na dachu łóżka z drewna podniesionego słoń trawa bukszpanowa kulki

Dokładnie to, co zrobiłeś w swoim ogrodzie, musisz zrobić również tutaj: usunąć wszelkie martwe rośliny z pojemników i w razie potrzeby kupić nowe. Teraz byłby dobry moment na zastąpienie upraw, które nie radzą sobie dobrze, nowymi.

Japońska sosna dodaje koloru

dekoracja ogrodu na dachu japońska sosna czerwone liście wysokie donice

Czy są jakieś rośliny doniczkowe, które wymagają przycinania i przycinania? Czy stać Cię na zakup nowej doniczki? Być może Twój ogród skorzysta na nowym kolorze, jak pokazuje poniższy przykład, rdzawej roślinie w dopasowanej skrzynce na kwiaty! Świetnie przyciąga wzrok w ogrodzie!

Dichondra wiszące rośliny trawy ozdobne aloes deco

Spójrz na srebrny deszcz, jego liście opadające na krawędzie wysokich donic? Być może roślina ta lepiej rośnie w donicach niż w ziemi, ponieważ pojemniki z kwiatami można łatwo przykryć warstwą ochrony przed mrozem na wypadek przyszłych przeziębień! Myślę, że teraz wiem, gdzie mój srebrny deszcz ma się dobrze!

dekoracja tarasu sadzarka sukulentów

Lubisz też ciekawe donice? W takim razie nie wahaj się dodać przyciągające wzrok elementy na zewnątrz, które odzwierciedlają Twój styl i wybierz te, takie jak pojemniki na rośliny poniżej w stylu z połowy stulecia. Ten wspaniały wybór pochodzi z Hip Haven.

ogród działkowy miasto wiosenne wskazówki dotyczące czyszczenia trawnika ogrodzenia ogniwa łańcucha

Chcę wkrótce zakończyć mój artykuł, ale przedtem po prostu szybko przypomnij: bądź dumny z każdego centymetra kwadratowego w swoim ogrodzie, nawet jeśli jest mały. I nie martw się o to, co twoi sąsiedzi robią na swoim podwórku. I nie myśl, że Twój ogród jest za mały, aby stworzyć tam piękny krajobraz. Poniższy obrazek pokazuje, że nawet na ograniczonej przestrzeni nadal możesz podejmować wspaniałe decyzje projektowe. Nie znam Was osobiście, ale zdjęcia, które dziś prezentujemy, naprawdę wprawiły mnie w nastrój do ogrodnictwa! Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sprzątania i przebudowy mojego podwórka. Obiecuję pisać o doświadczeniach tutaj w ciągu najbliższych kilku tygodni i informować Was o wszelkich większych zmianach w moim ogrodzie. Teraz również życzę Wam wielu przyjemnych godzin w ogrodnictwie!