Prace ogrodowe

Warzywa w ogrodzie – sadzenie, pielęgnacja i zbiór buraków

bukiet buraków odmian warzyw w ogrodzie jesień wiosna

Jeśli lubisz pracować w ogrodzie i cenisz warzywa w ogrodzie, mamy urozmaicenie, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć. Następnym razem, gdy będziesz wybierać warzywa w ogrodzie, pamiętaj o dołączeniu do nich buraków. Nadają się jako warzywa w ogrodzie w chłodniejszych porach roku, czyli wiosną i jesienią. Możesz wybierać spośród różnych rodzajów, z których wszystkie są równie smaczne i idealne do przygotowania zdrowej sałatki lub zupy. Dzisiaj chcielibyśmy wam wyjaśnić, jak można wykorzystać buraki jako Warzywa w ogrodzie można sadzić i na co zwrócić uwagę podczas uprawy i zbioru.

Warzywa w ogrodzie – kiedy siać buraki

burak bukiet warzyw w ogrodzie zdrowe odżywianie

Najlepszą porą na zasianie buraków jako warzyw w ogrodzie jest wczesna wiosna. W takim przypadku obfite plony uzyskasz w swoim ogródku warzywnym już pod koniec wiosny lub na początku lata. Jeśli mieszkasz w regionie o łagodnej zimie, możesz pod koniec lata lub na początku jesieni wysiewać buraki po raz drugi. Ogólnie rzecz biorąc, buraki rosną od 45 do 65 dni.

Warzywa w ogrodzie – opieka nad burakami

Sałatka z warzyw buraczanych w talerzu ogrodowym

Właściwym miejscem do sadzenia buraków jako warzyw w ogrodzie jest miejsce nasłonecznione lub miejsce w półcieniu. W obu przypadkach buraki należy regularnie podlewać. Gleba również nie powinna dopuszczać do nasiąkania wodą. Kiedy spulchniasz glebę i przygotowujesz ją do siewu, pamiętaj o usunięciu wszelkich kamieni i grudek, ponieważ mogą one uniemożliwić wzrost korzeni. Podczas siewu upewnij się, że zostawiłeś między nimi cal. Z kolei nasiona przykryj ok. 60 mm kompostem. Aby zagwarantować stałe zbiory, możesz ponownie siać co miesiąc od wiosny do jesieni.

Zdrowe warzywa w ogrodzie z buraków

módlcie się pomarańczowy korzeń warzywny ogród warzywny

Kiedy zbierasz pierwsze buraki, rób to w taki sposób, aby między pozostałymi, jeszcze niedojrzałymi burakami był odstęp 5 cm. Dotyczy to również wysiewu nowych nasion. Następnie gleba pod te warzywa w ogrodzie powinna być wilgotna. Jest to konieczne, aby nasiona mogły ponownie kiełkować. Następnie kontynuuj ze zwykłą ilością wody. Możesz również utrzymać wilgotność gleby, dodając do niej ściółkę.

Hodowanie wydłużonych buraków w ogrodzie

Długie módlcie się o czerwonej pielęgnacji pomysłów na ogród warzywny

Szkodniki występują w tym warzywie w ogrodzie, ale są rzadko spotykane. Należą do nich chrząszcze, małe cykady, wireworm i inne. Regularne obracanie roślin może zmniejszyć ryzyko porażenia.

Warzywa w ogrodzie – żniwa

rośliny buraczane odmiany warzywa korzeniowe ogrodowe żółto-czerwone

Burak jako warzywo w ogrodzie można zbierać, gdy tylko jego powierzchnia ma około 2,5 cm szerokości. Oczywiście można również pozwolić im urosnąć, ale średnica nie powinna przekraczać 7,5 cm. Jeśli chodzi o zbiory jesienne, należy powiedzieć, że ostatnie buraki powinny mieć miejsce przed nadejściem chłodów, aby ich nie uszkodzić. Jeśli to dla ciebie za wcześnie, istnieje pomocna sztuczka. Mianowicie można pokryć powierzchnię ogrodu warzywnego słomą lub sianem. Zapobiegnie to zamarzaniu gleby i będziesz mógł dalej uprawiać buraki.

 Świeże buraki z ogródka 

Warzywa w ogrodowej misce z buraczkami

Zupa z warzyw z burakami

zupa burak ogórek warzywa miska łyżka danie

Zupa krem ​​z warzyw z burakiem i śmietaną

krem zupa warzywna krem ​​z buraków talerz serca

Sałatka ze świeżych warzyw z buraka, pomarańczy i sera feta

sałatka módlcie się czerwony pomarańczowy ser feta warzywa w ogrodzie

sałatka z buraków liść warzyw talerz sałaty

sałatka z komosy ryżowej buraki czerwone warzywa ogrodowe feta

módlcie się smoothie warzywny słoik mason serwetka pomysł na ogród

smoothie warzywa zdrowy ogórek burak marchew imbir mleko

koktajl warzywny z żółtego buraka

koktajl truskawkowy shake burak zdrowy napój szklany ogród

naleśniki deserowe czerwone buraki warzywa w syropie ogrodowym

babeczki modlić się deser warzywa słodki ogród żniwa

warzywa w ogródku ciasto buraki talerz nóż

pieczenie ciasta burak orzechowy deser warzywa