Prace ogrodowe

Tworzenie ogrodu wieloletniego – rośliny wieloletnie do łatwych w pielęgnacji ogrodów naturalnych

Lagerstroemia indica byliny czerwone

Każdy ogrodnik chce ogrodu, który jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga tylu prac ogrodniczych. A Stwórz wieloletni ogród jest łatwe do osiągnięcia, gdy posadzisz te piękne, kwitnące byliny.

1. Stwórz hortensję ogrodową „Niekończące się lato”

Hortensja ogrodowa Endless Summer niebieska

Ta piękna hortensja kwitnie przez całe lato – nawet na północy. To idealna roślina cięta, z dużymi kwiatami. Kolory kwiatów wahają się od różowego w glebach zasadowych do niebieskiego w glebach kwaśnych. Ta wieloletnia roślina jest również bardzo odporna na choroby.

2. Stwórz wieloletni ogród hortensji „Rumieniąca się panna młoda”

Hortensja z liści dębu tworzy wieloletnią biel ogrodu

Ta kwitnąca bylina rozjaśnia każde zacienione miejsce. Bylina nosi grona pięknych białych kwiatów z odrobiną różu.

3. Hortensja talerzowa

Hortensja białe różowe kwiaty lato

Zróżnicowane liście to doskonały sposób na zwiększenie zainteresowania Stwórz wieloletni ogród. Uwielbiamy świeże białe kwiaty, które rosną wokół tych liści. Kwitnie w kępce różu lub błękitu wczesnym latem.

4. Hortensja z liści dębu

Hortensja z liści dębu tworzy wieloletnią biel ogrodu

Hortensje z liści dębu to doskonały dodatek do Twojego ogrodu, ponieważ kwitną w dwóch sezonach. Latem uwielbiamy duże kule białych kwiatów. Następnie jesienią liście przybierają piękne odcienie bordowej czerwieni. Ta wieloletnia roślina dodaje wysokości, struktury i tekstury do zacienionych ogrodów.

5. Switchgras “Święty Gaj”

Trawa ozdobna świętego gaju rózgowego

Switchgrass ma wszystko: ta wytrzymała roślina jest odporna na upały, susze, a nawet niewielki cień. „Holy Grove” ma piękne niebieskie liście, które jesienią zmieniają kolor na jasnożółty i dobrze wyglądają przez zimę.

6. Jaśmin ogrodowy „Burza śnieżna”

Ogród jaśminowy śnieżyca białe wskazówki wieloletni ogród

Jeden z najlepszych zapachów wiosny, wypełnia powietrze tygodniami. Ta mocna, kompaktowa odmiana oferuje dużo białych kwiatów na jednej roślinie, które idealnie pasują do każdego miejsca. Zwłaszcza jeśli go masz Stwórz wieloletni ogród.

7. Róże krzewiaste „Little Mischief”

Twórz krzewy róże Wieloletni ogród Little Mischief

Te łatwe w pielęgnacji róże kwitną przez całe lato w jaskraworóżowe kwiaty. Jest odporny na ciepło i choroby, dzięki czemu można się nim cieszyć przy każdej pogodzie.

8. Geranium “Rozanne”Żuraw dziób

geranium rozanne liliowy wytrzymały okrywowy

Trwały bloomer, który kwitnie błękitnymi kwiatami od maja do października. Ta wytrzymała roślina robi ogromne wrażenie, wijąc się w ogrodzie.

9. Wspaniały biały dźwigar

Biały wspaniały dźwigar delikatny

ten Wspaniały spar doda teksturę do twojego zacienionego ogrodu. Ta łatwa w pielęgnacji roślina wieloletnia oferuje na początku lata delikatne pióropusze różowych, czerwonych lub białych kwiatów. Drobno podzielone, przypominające paprocie liście również wyglądają świetnie – zwłaszcza w połączeniu z hostami i innymi bylinami o dużych liściach.

10. Irys syberyjski

syberyjski irys liliowy

Dodaj wdzięku do swojego wieloletniego ogrodu z irysem syberyjskim. Chociaż kwiaty są mniejsze niż ich więksi kuzyni, ta odmiana kwitnie znacznie bardziej elegancko. Trawa ozdobna rośliny również wygląda świetnie.

11. Dzwoneczek liliowy

liliowy wieloletni ogród dzwoneczkowy tworzy gatunki roślin

Wyhoduj ten niesamowity mały liliowy jako krzew lub małe drzewo! Pokochasz pikantny zapach jasnoróżowych kwiatów późną wiosną. Powstają z winno-czerwonych kwiatów i tworzą dwukolorowy efekt. Tinkerbelle rośnie tylko na 5 metrów.