Prace ogrodowe

Tworzenie ogrodu skalnego – wszechstronne zastosowanie głazów

Zaprojektuj rośliny z naturalnego kamienia

Wiele osób nie docenia różnorodności zastosowań głazów w ogrodzie. Panuje przekonanie, że głazy są drogie i potrzebują dużo wolnego miejsca w ogrodzie. Rzeczywiście, jest to opłacalny pomysł na projekt. Jeśli masz Stwórz ogród skalny tutaj znajdziesz kilka informacji.

Stwórz ogród skalny – skąd wziąć głazy?

Twórz głazy stylu Feng Shui

Głazy i mniejsze kamienie można znaleźć w firmach zajmujących się architekturą krajobrazu lub u sprzedawców kamieni. Zazwyczaj małe kamienie są sprzedawane na glinę / wagę. Większe głazy można również ważyć indywidualnie. Zazwyczaj kupcy kamieni mogą również dostarczyć kamienie na żądanie. W każdym razie musisz pomyśleć o tym, jak sam przeciągniesz kamienie po ogrodzie. Mniejsze głazy mogą być przenoszone przez dwóch ludzi, większe trzeba przenosić specjalną techniką podnoszenia. Jeśli masz Stwórz ogród skalny musisz wcześniej wyjaśnić te szczegóły.

Tworzenie ogrodu skalnego – możliwe zastosowania

egzotyczny wygląd oświetlenie słoneczne światła

Jak i gdzie możesz go zdobyć Stwórz ogród skalny Móc? Kamienie i woda bardzo dobrze do siebie pasują. Więc jeśli masz wodospad w ogrodzie lub oczko wodne, możesz użyć kamieni jako akcentów. Jeśli masz ogród na zboczu wzgórza, możesz użyć dużych głazów, aby zapobiec osuwaniu się ziemi. Ważne jest, aby częściowo zakopać kamienie w ziemi i upewnić się, że się nie ześlizgną. Ponieważ projekt ogrodu na skarpie może być dość skomplikowany, a kamienie / szczególnie duże kamienie / mogą zranić ludzi, zaleca się wynajęcie wyspecjalizowanej firmy do wykonania tego zadania. W każdym razie, co możesz zrobić sam – otocz kominek kamieniami. Duże kamienie mogą pełnić funkcję ławek. Ogród w stylu japońskim wykorzystuje kamienne skały jako dekorację. Aby osiągnąć maksymalny efekt, możesz łączyć duże i małe kamienie. Więcej źródeł inspiracji znajdziesz na poniższych zdjęciach.

Tworzenie ogrodu skalnego – pomysły

Zaprojektuj kamienną dekorację rzeźbiarską

Palenisko w ogrodzie

ustaw kamienie głaz miejsce do siedzenia meble ogrodowe

Ogród na zboczu wzgórza

Zawieś pomysły na wazony z kamieni

Meble z głazów – ławka

Kamienne płytki ogrodowe tarasy podłogowe

Basen z kamieniami jako dekoracją

Kamienne kamienne płyty dekoracyjne tworzą taras