Prace ogrodowe

Sadzenie warzyw dla początkujących – 10 niewymagających odmian do ogrodu

warzywa rośliny ogród marchew sałata sałata pietruszka

Wielu chciałoby mieć własny bujny ogród warzywny, który obiecuje obfite zbiory świeżych warzyw. Jednak ten pomysł wydaje się bardzo przerażający i skomplikowany, zwłaszcza dla wielu początkujących. Z tego powodu unikają prób. W ten sposób bardzo im brakuje! Jeśli jesteś jednym z początkujących ogrodników i zastanawiasz się nad stworzeniem własnego ogrodu warzywnego, dzisiejszy artykuł może Ci pomóc. W rzeczywistości w tym artykule chcemy pokazać kilka pysznych odmian, które możesz wybrać, gdy jesteś w tym nowy Sadzenie warzyw. Warzywa z naszej listy są łatwe w uprawie i obiecują sukces. Wkrótce będziesz miał odwagę spróbować innych odmian. Popularne przyprawy i oczywiście truskawki też trochę różnią się od warzyw.

Sadzenie warzyw – rzodkiewki

rzodkiewki czerwone odmiany białe rośliny do ogrodu warzywnego

Rzodkiewki to bez wątpienia jedne z najłatwiejszych do uprawy warzyw. Więc nie powinno Cię zabraknąć w swoim ogrodzie, jeśli chcesz sadzić warzywa. Można je sadzić w okresie od wczesnej wiosny do lata i szybko rosną. Pierwsze zbiory mają miejsce po dwóch tygodniach. Podczas przerzedzania liście są zbierane w celu przygotowania pysznych sałatek i innych dań. Po około trzech tygodniach możesz sam zbierać rzodkiewki. Jesienią znów jest drugi okres siewu.

Sadzenie marchwi jako warzywo

marchewki marchewki zielony pomysł na ogród warzywa

Marchewki imponują nie tylko swoją bezpretensjonalnością, jeśli chodzi o ogrodnictwo. Obecnie dostępne są również w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów, dzięki czemu można również urozmaicić zupę jarzynową. Wszystko, co należy wziąć pod uwagę podczas sadzenia tego warzywa, to dobre rozluźnienie gleby i usunięcie kamieni i grudek przed siewem. Jest to konieczne, aby marchewki mogły się uformować. Podobnie jak rzodkiewki, również marchew można zbierać w bardzo krótkim czasie. Pierwsze marchewki można wyciągnąć z ziemi po około miesiącu.

Sadzenie warzyw – sałatki

sałata zielone liście rośliny ogród plaster warzywny kosz

Ważne jest, aby wiedzieć, że sałatki nabierają gorzkiego smaku, gdy są gorące. W zależności od tego, jaki smak wolisz, przed zasadzeniem tych warzyw powinieneś znaleźć w ogrodzie jak najbardziej zacienione miejsce. Najlepiej wybierać rodzaje sałat (te z luźnych liści, które nie tworzą główki). Można je łączyć z innymi rodzajami sałatek. Szczególnie nadają się do tego rukola, cykoria, trybula i szpinak.

Posadź fasolę jako warzywa

fasola hobby ogrodnik porady dotyczące pielęgnacji warzywa rośliny wskazówki dotyczące misek

Jeśli chodzi o fasolę, Vrechbohnen to najpopularniejsza odmiana wśród hobbystów. I znowu masz wybór między dwoma podgatunkami. Do sadzenia warzyw możesz wybrać fasolkę francuską. Te rosną niżej i oferują wcześniejsze zbiory. Istnieje również fasolka szparagowa w postaci pnączy. Powinieneś odpowiednio zapewnić im wsparcie. Po opanowaniu zielonej fasoli możesz również spróbować soi, fasoli lima, fasoli wielokwiatowej i fasoli polnej.

Sadzenie pomidorów w ogrodzie

pomidory warzywa rośliny porady ogrodowe pielęgnacja zdrowi początkujący

Czym byłby ogród warzywny bez pomidorów? Już sam fakt, że pomidory są jednymi z najpopularniejszych warzyw w ogrodzie, powinien przekonać do ich spróbowania. A ponieważ istnieje teraz tak wiele odmian, w tym te wolne od chorób, nie musisz się martwić historiami, które mogłeś słyszeć o podatności pomidorów. Więc kiedy sadzisz warzywa, zachowaj miejsce na pomidory.

Posadź boćwinę jako warzywo

sałatka boćwinowa czerwone zielone liście warzywa porady pielęgnacyjne rośliny

Boćwina jest jedną z roślin preferujących chłodniejsze pory roku. Ale latem dobrze się dogaduje. Można go zbierać już po 60 dniach. Aby to zrobić, liście są usuwane, a roślina wytwarza nowe liście aż do zimy. Jeśli posadzisz to łatwe w pielęgnacji warzywo, możesz połączyć je z innymi odmianami. Boćwina szwajcarska jest również ładna dzięki jasnym kolorom.

Sadzenie warzyw – papryki

papryka warzywa rośliny czerwona doniczka liście pomysł na ogród

Niestety dojrzewanie papryki trwa nieco dłużej. Ale czy nie uważasz, że warto czekać? W takim razie zdecydowanie powinieneś też posadzić te warzywa, możesz wybierać między różnymi kolorami i rozmiarami. Jeśli jesteś fanem pikantnych potraw i przypraw, równie dobrze możesz sadzić papryczki chili, ponieważ są one równie łatwe w uprawie. Znowu są różne odmiany, które różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale także ostrością.

Sadzenie warzyw – przyprawy

przyprawy rośliny ogrodowe kamyki łóżko deska surfingowa krzewy

Możesz również posadzić przyprawy obok warzyw. Są również znani z tego, że są bardzo mało wymagające. Czujesz się dobrze w palącym słońcu i potrzebujesz tylko trochę wody. Zastanów się jednak, jakie odmiany chcesz uprawiać w ogrodzie, a które w doniczce. Niektóre warianty, takie jak mięta pieprzowa, szybko się rozprzestrzeniają i szybko zajmują dużo miejsca. Najlepiej zaprojektować kącik w ogrodzie specjalnie przeznaczony na przyprawy. Zaletą tymianku jest to, że dzięki pięknym kwiatom doskonale nadaje się również jako roślina okrywowa i jako dekoracja w ogrodzie.

Sadzenie warzyw – truskawki

truskawki rośliny owoce czerwone porady ogrodowe pielęgnacja

Jeśli zastanawiasz się, co robią truskawki z naszej listy pomysłów na sadzenie warzyw, te pyszne owoce zasługują na wzmiankę! I jest kwestią sporną, czy naprawdę są owocami. Początkujący ogrodnicy często myślą, że truskawki są wymagające, ale to wcale nie jest prawda! Ponadto bez problemu można je uprawiać nawet w doniczkach. A nawet po zbiorach ładne liście tej rośliny można wykorzystać jako ozdobę w ogrodzie. Jedynymi problemami, które mogą się pojawić, są szkodniki, w tym ptaki, które lubią jagody. Ale zdecydowanie warto spróbować truskawek.

Posadź cukinię w ogrodzie

pomysł z cukinii sadzenie warzyw łatwa pielęgnacja dla początkujących

Cukinia również długo dojrzewa. Podobnie jak wszystkie inne odmiany dyni, cukinia jest bardzo mało wymagająca i zachwyca każdego ogrodnika bogatymi zbiorami. Roślina potrzebuje do tego dużo miejsca. Więc jeśli możesz jej to dać, nie powinieneś dwa razy zastanawiać się nad sadzeniem tych warzyw. Wszelkie nasiona pozostawione na ziemi mogą nawet same zacząć kiełkować w następnym roku, więc masz ponownie gwarancję cukinii. W razie potrzeby możesz też spróbować innego rodzaju dyni.

kwiat cukinii żółty pomysł na roślinę warzywną łóżko z dyni