Prace ogrodowe

Sadzenie pasternaku – niedoceniane warzywo korzeniowe

pasternak rośliny ogrodowe warzywa porady pielęgnacyjne

To Pasternak roślin to bardzo dobra decyzja. Pasternak to warzywo korzeniowe, które jest niesłusznie odrzucane i uważane za warzywo, którego nie warto jeść. Jej słodki smak sprawia, że ​​można ją spożywać samodzielnie, bez innych warzyw i dodatków. Pasternak można gotować, smażyć, piec, piec i spożywać jako puree. Szczególnie dobrze smakuje również w połączeniu z ziemniakami.

Sadzenie pasternaka – warzywo o słodkim smaku

porady pielęgnacja ogrodu pasternak warzywa biała gleba

Jeśli szukasz warzyw, które bardzo dobrze zniosą zimno, to sadzenie pasternaku to naprawdę bardzo dobry pomysł. Swój słodki smak nabiera wraz z mrozem. Pod względem przechowywania pasternak wcale nie jest wymagający. Wystarczy chłodne i wilgotne miejsce, w którym można go przechowywać przez kilka miesięcy. Inną opcją jest pozostawienie pasternaku w ziemi, aż nadejdzie czas na przygotowanie pysznego jesiennego lub zimowego dania.

Sadzić i pielęgnować pasternak

pasternak rośliny wiadro warzywa korzeniowe drewno beczka

Wybierz miejsce nasłonecznione lub częściowo zacienione do sadzenia pasternaka. Podobnie jak w przypadku marchwi, ważne jest, aby te warzywa korzeniowe odpowiednio przygotowały glebę, co należy zrobić na kilka tygodni przed siewem. W tym celu należy go dobrze poluzować i na głębokości ok. 45 cm. Wymieszaj w piasku i drobnym kompoście. Usuń również grudki i kamienie z ziemi.

Sadź pasternak i utrzymuj glebę w chłodzie

Pokrój warzywa korzeniowe deska do sałatek łóżko ogrodowe kultywuj

Zasiej nasiona na głębokość około cala, pozostawiając szczelinę około 2,5 cm. Przy przerzedzaniu zwiększ odległość do ok. 7,5 cm. Twoim następnym zadaniem po posadzeniu pasternaku jest utrzymywanie gleby wilgotnej i wolnej od chwastów. Pomoże Ci w tym regularne mulczowanie. Ponadto regularnie sprawdzaj rośliny pod kątem szkodników i pozbądź się ich tak szybko, jak to możliwe. Zawsze zaczynaj od najłagodniejszego lekarstwa.

Sadzenie pasternaku – Zbiory i przechowywanie

Zbierz pasternak warzywa korzeniowe wiadro drewno

Po posadzeniu pasternaku pozostaje czekać, aż dojrzeją. Zwykle trwa to od 90 do 130 dni. Po prostu ostrożnie wykop się z ziemi, aby zebrać. Najlepiej użyć małej łopaty lub widelca do kopania. Masz dwie opcje przechowywania: przechowujesz go w chłodnym i wilgotnym miejscu, jak już wspomniano. Lub można zostawić pasternak w ziemi na zimę (w łagodną zimę), ale wtedy trzeba przykryć ziemię warstwą siana lub słomy o grubości 30 cm. Służą one do izolacji i zapobiegają zamarzaniu gruntu pod spodem. Aby pasternak nadal można było znaleźć nawet po opadach śniegu, dobrze byłoby zaznaczyć miejsca patykami lub innymi pomocami. Tak czy inaczej, pasternak musi zostać zebrany, zanim ziemia zamarznie.

Podobnie jak buraki, pasternak jest warzywem korzeniowym

posmakuj słodkich czerwonych buraków ćwikłowych

Zupa krem ​​z pasternaku i kalafiora

Kremowa Zupa Kalafiorowa Pasternak Pomysł Miska Do Gotowania Łyżka