Prace ogrodowe

Sadzenie grobów jesienią – pomysły na odpowiednią dekorację kwiatami

sadzenie grobów jesienią pomysły pasujące-kwiaty-rośliny-wustelblume

Utrata bliskiej osoby to zawsze smutne wydarzenie. Z tego powodu bliscy zmarłego starają się maksymalnie upiększyć miejsce jego wiecznego spoczynku, aby zawsze mieć w pamięci dobre wspomnienia. Staramy się zostawić kawałek naszej duszy tym wokół nas, których już nie ma między nami.

Kiedy jest najlepszy czas na sadzenie grobu? Wiele osób planuje sadzenie grobów jesienią, ale jakie kwiaty i rośliny są do tego odpowiednie? Właściwa konserwacja i projektowanie miejsc grobowych może być łatwym zadaniem, opierając się na poniższych wskazówkach.

Sadzenie grobów jesienią – przydatne wskazówki

sadzenie grobów jesienią pomysły odpowiednie-kwiaty-rośliny-roczne

Jesienią tuż za rogiem można się zastanowić, jakimi sezonowymi roślinami można udekorować miejsce pochówku. Ten przewodnik pomoże Ci znaleźć sugestie i wskazówki dotyczące kwiatów i roślin, które będą się rozwijać w miesiącach jesiennych. Wypełnij kolorem miejsce, w którym spoczywają twoi bliźni!.

Preferowaną metodą sadzenia grobów jesienią jest dobór odpowiednich kwiatów, roślin i ewentualnie małych drzewek ozdobionych kamieniami lub innymi odpowiednimi przedmiotami. Jakie rośliny należy dobrać na tereny tego gatunku, aby jesienią można było stworzyć trwałe i wytrzymałe nasadzenia grobowe? Odpowiednie byliny są odpowiednią opcją.

nasadzenie-grób-jesien-pomysły-odpowiednie-kwiaty-rośliny

Ważnym krokiem przed zasadzeniem czegokolwiek we Fridehof jest zdobycie kompostu do gleby, ponieważ może być tam ciężko. Aby kwiaty dobrze rosły, muszą być przygotowane do tego typu podłoża. Prawdopodobnie nie będziesz też w stanie tak często podlewać lub chwastów. Kilka centymetrów ściółki byłoby łatwym rozwiązaniem po jesiennym posadzeniu grobów. Pokryj tereny zielone na cmentarzu roślinami odpornymi i odpornymi na inwazje gryzoni. Pełzająca żółtka, kolorowy liść, ziele biskupie i złocista pokrzywa to przykłady roślin, które dobrze zakorzenią się na otaczającym trawniku.

Jeśli chcesz dokonać dobrych wyborów dotyczących sadzenia grobów jesienią, oto kilka prostych zasad, o których warto pamiętać:

  • Wybierz byliny do sadzenia.
  • Popraw wygląd roślinami, które pokrywają ziemię jak dywan.

Odpowiednie kwiaty do sadzenia grobów jesienią

sadzenie grobów jesienią pomysły pasujące-kwiaty-rośliny-bratki

Symbolika kwiatowa powstała w epoce wiktoriańskiej. Każdy kwiat miał jedno lub więcej znaczeń. Część tej symbolicznej komunikacji niewerbalnej jest nadal aktualna. Kwiaty na grobie mogą wyrażać miłość i smutek, a także nadzieję dla zmarłych. Oto kilka przykładów kwiatów, których możesz użyć do sadzenia grobów jesiennych.

Na cmentarzu można sadzić kwitnące rośliny, aby rozjaśnić okolicę dla odwiedzających. Możesz użyć do tego roślin jednorocznych i wieloletnich, o ile pozwalają na to warunki. Ważne są jednak przepisy danego cmentarza. Czasami ogranicza to wysokość roślin i użycie niektórych pojemników. Najlepiej więc zrobić rozeznanie przed zakupem roślin na nieruchomość.

Byliny

nasadzenie-jesień-pomysły-dopasowanie-kwiatów-roślin-bylin

Dwulistne kwiaty w cieniu i fiołki to staromodne, nisko rosnące kwiaty, które wracają do mody. Barwinek to roślina kwitnąca, którą można stosować na obszarach skalistych lub zadrzewionych. Chryzantema jest również odporna i może być używana jako roślina wieloletnia do jesiennego sadzenia grobów w niektórych miejscach.

Rośliny jednoroczne do sadzenia grobów jesienią

nasadzenie-grobów-jesien-pomysły-odpowiednie-kwiaty-rośliny-rocznie

Kwiaty i rośliny dorastające do 40-60 cm są idealne do jesiennego sadzenia grobów. Większe narośla mogły przytłoczyć mały nagrobek lub zakryć znajdujące się na nim litery. Pelargonie to mocne rośliny jednoroczne, które mogą dobrze rosnąć na cmentarzu. Jeśli zostaną wylane, jesienią można je umieścić w ziemi. Pelargonie można również sadzić z niebieską lobelią i białymi petuniami. Nagietki, cynie, balsam, kielich, szałwia i bratek nadają kolor i teksturę jesiennym sadzeniu grobów.

Kwitnące krzewy

sadzenie-grób-jesien-pomysły-dopasowanie-kwiatów-roślin-kwitnące krzewy

Róże, azalie, rododendrony i spirea mogą być sadzone jako kwitnące krzewy na cmentarzu, jeśli cmentarz posiada służbę utrzymania krajobrazu. Jednak krzaki mogą wymknąć się spod kontroli, jeśli nie będą o nie dbać. Nie wszystkie kwitną jesienią, ale jest kilka odpornych odmian. Hortensje o wysokości metra mogą upiększyć to miejsce. Greckie niebieskie poduszki można umieścić na krawędzi lub w miejscu, w którym znajduje się wspólna część wypoczynkowa dla zwiedzających.

Bratek

sadzenie-grób-jesien-pomysly-dopasowanie-kwiaty-bratki

Jeśli nie posadziłeś nasion przed jesienią, to w ostatnich tygodniach lata możesz rozświetlić grób bratkami. Te rośliny jednoroczne lub wieloletnie rozwijają się w łagodnych obszarach zimowych i są idealne, jeśli miejsce pochówku znajduje się w zacienionej części cmentarza. Ponieważ bratki występują w różnych kolorach, możesz połączyć fiolet, żółty i różowy, aby uzyskać piękny projekt grobu.

aksamitka

nasadzenie-grób-jesien-pomysły-odpowiednie-rośliny-nagietek-

Co zaskakujące, jasny, szczęśliwie wyglądający nagietek oznacza żałobę. O zachodzie słońca pochyla głowę. Te jednoroczne rośliny kwitną od wczesnego lata do pierwszych przymrozków, kiedy uschnięte na czas są usuwane. Zgodnie ze starą meksykańską tradycją kwiaty pomarańczy służą jako latarnia morska prowadząca duszę zmarłego.

fioletowy

nasadzenie-grób-jesien-pomysly-dopasowanie-kwiaty-fioletowe

Te fioletowe kwiaty to doskonały wybór, aby dodać trochę koloru grobowi, ponieważ są łatwe w pielęgnacji i wymagają niewielkiej ilości światła. Fiołki można również sadzić ozdobnie wokół drzew lub wzdłuż grobu o każdej porze roku.

Lilie do stylowego sadzenia grobów jesienią

sadzenie-grób-jesien-pomysły-dopasowanie-kwiaty-rośliny-lilie

Te kwiaty są dobrym wyborem do sadzenia grobów jesienią, ponieważ są trwałe i mają przyjemny zapach. Pozwala to ozdobić granice miejsca pochówku, a także posadzić je w doniczkach, które można umieścić w dowolnym miejscu. Lilie dostępne są w różnych kolorach.

Zimozielony

nasadzenie-grób-jesien-pomysły-dopasowanie-kwiaty-rośliny-fioletowe

Kleines Immegrün ma pięciopłatkowe, lawendowo-niebieskie kwiaty, które rosną w kształcie wiatraczka. Ten kwiat symbolizuje wspomnienia i jest sadzony w pobliżu pomników, urn i grobów. Bylina kwitnie późnym latem lub jesienią i przypomina świeżość wiosny. Posadź wariant karłowaty, ponieważ większe rośliny zimozielone są bardziej inwazyjne.

Sztuczne kwiaty

sadzenie-grób-jesien-pomysły-dopasowanie-kwiaty-rośliny-róże-lilie

Naturalnie żywe rośliny są w zasadzie lepszą opcją do sadzenia grobów jesienią. Nie każdy ma możliwość łatwego posadzenia terenu grobu. Z tego powodu w niektórych przypadkach grób może być ozdobiony sztucznymi kwiatami. Elementy dekoracyjne tego typu można nabyć w szerokiej gamie wzorów. Do projektu możesz użyć kamyków i specjalnie wykonanych figurek. Sztuczne kwiaty nie są jednak rozwiązaniem trwałym, ponieważ szybko tracą kształt i blakną pod wpływem promieni słonecznych.