Prace ogrodowe

Oszczędzanie wody w ogrodzie – 11 wskazówek z suchego ogrodu

Oszczędzaj wodę-ogród-suchy ogród-żwir-ogrod-projekt-żwir

Zużycie wody, zwłaszcza na zewnątrz, można znacznie zmniejszyć dzięki prostym poradom profesjonalistów. Ogrodnicy udzielają wskazówek i wskazówek, jak się poruszać Oszczędzaj wodę może, zwłaszcza jeśli jest słoneczny ogród. Jeśli chodzi o zazielenienie, zaleca się wybór roślin odpornych na suszę w regionach o mniejszych opadach.

Oszczędzaj wodę w ogrodzie – połóż żwir lub ściółkę

oszczędzaj-wodę-ogród-suchy-pustynny-ogród-mulcz-żwir-kaktus-drzewo

Żwir i grys nie wchłaniają wilgoci i pozwalają wodzie spłynąć. W ten sposób rośliny w ogrodzie otrzymują dodatkową wodę.

Oszczędzanie wody w ogrodzie – rośliny doniczkowe

wodooszczędny-ogrodowy-suchy-dzbanek-gliniany-doniczki-ogrodowy projekt

Donice i doniczki są dobrą alternatywą i oszczędzają wodę do podlewania, jeśli są odpowiednio dobrane. Glina odparowuje dużo wilgoci, dlatego wybieraj tylko garnki i wiadra szkliwione o odpowiedniej wielkości.

Oszczędzanie wody w ogrodzie – cieniowanie

wodooszczędny-ogrodowy-suchy-cień-ozdobny-trawiasty-krzewowy-stół

Drzewa służą jako naturalny cień w ciepłym sezonie. Jeśli ich nie ma, możesz je posadzić. Z reguły drzewo potrzebuje łoża tak dużego i głębokiego jak średnica korony drzewa.

Oszczędzaj wodę w ogrodzie – optymalnie wykorzystuj małe powierzchnie

oszczędzaj wodę-ogród-suchy-żwir-kamień-naturalny-bukszpan-róże wspinaczkowe

Małe obszary w ogrodzie można pozostawić bez zazieleniania lub roślin odpornych na suszę. Oszczędzaj wodę przed podlewaniem i ułóż z ozdobnymi kamieniami naturalnymi i roślinami typowymi dla pustynnego ogrodu, które są szczególnie mało wymagające.

System nawadniający dostarcza wodę tam, gdzie jest potrzebna

wodooszczędny-ogrodowy-suchy-roślinny-system nawadniania

Systemy nawadniające z pewnością oferują wiele zalet i można je bardzo precyzyjnie dostosować do odpowiedniego zapotrzebowania na wodę. Z reguły ogród podlewany jest regularnie wieczorem i rano, ponieważ parowanie jest najmniejsze. Bardzo ważne jest, aby woda dotarła tam, gdzie jest potrzebna.

Oszczędzaj wodę z kranu i korzystaj z deszczówki

oszczędzaj-wodę-ogród-sucha-woda-deszczowa-zbieraj-beczkę-rynnową

Zbieranie wody deszczowej jest dobrze znane i nie na darmo – ma niską wartość pH i i tak jest lepsze niż często wapienna woda z kranu. Umieszczone w ogrodzie pojemniki i wiadra oszczędzają wodę użytkową na później, zamiast gubić się w ziemi.

Wybierz odpowiednie rodzaje roślin i oszczędzaj wodę w ogrodzie

wodooszczędne-ogrodowe-suche-kaktusy-agawa-grupa-roślin

W bardzo słonecznych i gorących miejscach należy używać tylko bardzo wytrzymałych roślin, które mogą przetrwać przy niewielkiej ilości wody, takich jak wawrzyn, cis, róże lub łubin. Są one nadal znane jako głęboko zakorzenione, ponieważ docierają do wilgoci w niższych warstwach ziemi.

Wyeliminuj chwasty – zmniejsza to ilość wody do nawadniania roślin

oszczędzaj-wodę-ogród-suszenie-chwastów-usuwaj-pielęgnację

Chwasty, jak każda żywa roślina, potrzebują wilgoci i kradną ją z twoich kwiatów. Zaleca się regularną uprawę grabiami i kultywatorem, aby utrzymać ją w granicach. Wskazówka: właściwy czas na wykonanie tych prac ogrodniczych jest po długich opadach deszczu.

Rośliny mało wymagające i odporne na suszę – bukszpan

wodooszczędny-ogród-suchy-pudełko-drzewo-kuliste-kształty

Bukszpan to znana i niezwykle łatwa w pielęgnacji roślina, która pięknie komponuje się w aranżacji ogrodu w dowolnym kształcie. Jest wiecznie zielony i może przetrwać stosunkowo długo nawet w długich okresach suszy. Prawdziwe szkody może spowodować mroźna i słoneczna zima z powodu parowania liści.

Oszczędzaj wodę w ogrodzie – rabaty zamiast samodzielnych roślin

Zapisz projekt wodny-ogród-suchy-rośliny-zieleń-ogród

Samotne rośliny tracą wilgoć szybciej niż gęsto zasadzone rabaty. Więcej wody do nawadniania jest również potrzebne, gdy trzeba podlać pojedyncze rośliny umieszczone w różnych miejscach. Uprawiane w grupach, ale niezbyt blisko siebie, kwiaty lepiej dogadują się i zapewniają reprezentatywny, wspaniały obraz ogólny.

Rośliny odporne na suszę na stanowiska słoneczne – sukulenty

wodooszczędny-ogród-suchy-soczysty-ronik-susza-kochająca-ozdobna-trawa

Znamy ponad 3000 gatunków sukulentów, a wszystkie mają szczególną cechę – oszczędzają wodę w swoich organizmach. Wciąż określane jako rośliny tłuste, zawierają wiele gatunków, takich jak sansevieria czy rojnik domowy.

Oszczędzaj wodę – więcej pomysłów na suche ogrody

wodooszczędna-ogrodowa-sucha-mulcz-żwir-kostka-kostka brukowa

wodooszczędny-ogród-suchy-ścieżka-ogrodowa-cegła-cegła-żwir

wodooszczędny-ogrodowy-suchy-gabionowy-ławkowy-projekt-nowoczesny

oszczędzaj wodę-ogród-suchy-trawnik-ściółka-kamienna-ściana

wodooszczędny-ogrodowy-suchy-żwir-beaume-oświetlenie-żywopłot