Prace ogrodowe

Niektóre zasady, których należy przestrzegać podczas przesadzania kwiatów

Materiały do ​​przesadzania kwiatów-przydatne wskazówki-dla hobbystów

Tak, twoje kwiaty doniczkowe będą dobrze, ale czas je przesadzić. Następnie należy przestrzegać kilku zasad, aby ten proces przebiegał sprawnie. Chcemy Ci pomóc kilkoma wskazówkami, dlatego dzisiaj przedstawiamy Ci najważniejsze rzeczy na ten temat Przesadzanie kwiatów W domu.

Przesadzanie kwiatów – znalezienie odpowiedniej doniczki

Przesadzanie kwiatów doniczki ceramiczne - różne rozmiary

Przede wszystkim na pewno będziesz potrzebować nowej doniczki, która powinna być o 3-5 cm większa od starej. Jest prawdopodobne, że roślina nie wchłonie od razu podłoża glebowego. Może to oczywiście mieć szkodliwy wpływ na kwiat. Ale są rodzaje kwiatów, których korzenie rosną bardzo szybko, na przykład Dieffenbachia, pyszne liście okienne i inne. Na Przesadzanie kwiatów jak te zwykle nie ma problemów.

Przesadzaj kwiaty i rośliny

doniczkowe rośliny doniczkowe gleba doniczkowa pielęgnacja roślin doniczkowych

Drugą rzeczą, o której należy pamiętać, jest dobry drenaż w doniczce. Nadmiar wody powinien spływać prawidłowo. Możesz wypełnić doniczkę materiałem drenażowym. W tym celu można użyć np. kawałków ceramiki, perlitu lub węgla drzewnego. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna i mieć odpowiednio dobrany skład pod rośliny domowe.

Oszczędnie podlewać kwiaty po przesadzeniu

kwiaty rośliny doniczkowe wskazówki dotyczące prawidłowego przesadzania

Po trzecie, zaraz po przesadzeniu nie należy wystawiać roślin na jasne słońce. Nawet jeśli wykonałeś przesadzanie z wielką starannością, włośniki kwiatów, które dostarczają kwiatowi pożywienia i wody z gleby, mogą zostać uszkodzone. Odbudowa korzenia włosów trwa nie krócej niż 10 dni. W tym czasie rośliny nie muszą być dokładnie podlewane, wtedy najlepiej trzymać je w jasnym i ciepłym miejscu i spryskiwać wodą.

Przesadzanie i nawożenie roślin domowych

wskazówki dotyczące przesadzania kwiatów do większej doniczki

Po czwarte, nie ma potrzeby nawozić przesadzonych kwiatów. Nowa ziemia doniczkowa w doniczce zawiera wystarczającą ilość nawozu i składników odżywczych, aby kwiaty mogły się normalnie rozwijać. Na pewno wystarczą na 2-3 miesiące, dopiero po tym okresie można zacząć wzbogacać glebę nawozami.

Prawidłowo przesadzaj rośliny

Przesadź drewniane pudełko na kwiaty na rośliny ogrodowe

Po piąte, zaraz po przesadzeniu wskazane jest podlewanie kwiatów letnią wodą. Następnie umieść je w zacienionym miejscu. Voila, to wszystko! To nie jest takie proste i łatwe do zrobienia?

Oczywiście możesz posadzić kwiaty w ogrodzie zamiast doniczek 

Żółte wskazówki dotyczące przesadzania kwiatów ogród kwiatowy

Kreatywne pomysły na doniczki 

rośliny doniczkowe wskazówki do przesadzania pomysły na dekoracje do ogrodu

Pomysły na upcykling ze starymi przedmiotami

taczka-doniczka-przesadzanie kwiatów w ogrodzie