Prace ogrodowe

Narzędzia i akcesoria ogrodowe – piły łańcuchowe, kosiarki i tym podobne wspomagają prace ogrodnicze

Narzędzia ogrodowe-akcesoria-ogrodnicze-drzewa-taras

Utrzymanie porządku w ogrodzie i patio może być wyzwaniem. Tu na ratunek przychodzą odpowiednie narzędzia i akcesoria ogrodowe – przy odpowiednim sprzęcie praca na zewnątrz jest znacznie łatwiejsza, a wymagany czas minimalizowany.

Narzędzia i akcesoria ogrodowe – uprawa trawnika

Narzędzia ogrodowe-akcesoria-pielęgnacja trawnika-kosiarki-ogrodnictwo

W dzisiejszych czasach kosiarka jest niemal oczywistością podstawowego wyposażenia każdego hobbystycznego ogrodnika. Opcji do wyboru jest wiele – to, które urządzenie ostatecznie wybierzesz, zależy przede wszystkim od wielkości trawnika. Na przykład w przypadku trawników o powierzchni do 150-180 metrów kwadratowych warto zainwestować w kosiarkę bezprzewodową – stała się przyjazną dla środowiska, łatwą w utrzymaniu i elastyczną alternatywą dla modeli elektrycznych z przewodami zasilającymi. Z kolei w przypadku średniej wielkości terenów zielonych kupno kosiarki zautomatyzowanej ma sens – jest cicha, z łatwością opiera się deszczowi i wiatrowi oraz potrafi automatycznie wykrywać przeszkody w ogrodzie. Jeśli trawnik jest większy niż 400 metrów kwadratowych, na ratunek może przyjść kosiarka spalinowa – jest wydajniejsza i ma większą szerokość koszenia /do 52 cm/.

Narzędzia i akcesoria ogrodowe – pielęgnacja drzew

Narzędzia ogrodowe-akcesoria-piła łańcuchowa-projekt-wycinanie drzew

Utrzymanie porządku na posesji z drzewami jest możliwe tylko za pomocą piły łańcuchowej – jest to zatem element podstawowego wyposażenia arborystów. Piła łańcuchowa jest również używana w miesiącach zimowych – zwłaszcza gdy potrzebne jest drewno opałowe do kominka. Każdy powinien osobiście przed zakupem zapytać, czy potrzebuje certyfikatu/pozwolenia na użytkowanie i jakich środków bezpieczeństwa należy przestrzegać w pracy.

Podobny do kosiarek Pilarki do silników elektrycznych i benzynowych oferowany. Pierwszy wariant jest lżejszy, bardziej ekologiczny i idealnie nadaje się do ogrodnictwa na mniejszych działkach. Dla porównania pilarka spalinowa oferuje większą moc i elastyczność – nie wymaga podłączenia do zasilania. Każdy, kto się na to zdecyduje, musi liczyć się z kosztownymi pracami konserwacyjnymi i dodatkowym obciążeniem.

Narzędzia i akcesoria ogrodowe: Pielęgnacja ścieżek ogrodowych i tarasów

Narzędzia ogrodowe-akcesoria-myjka wysokociśnieniowa-pomysły-ścieżka ogrodowa

Latem cała rodzina lubi przebywać na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że taras szybko staje się centralnym punktem komunikacji – gości wita się, grilluje i jada lub po prostu cieszy ciepła pogoda. Aby każdy czuł się komfortowo, podłoga powinna być zadbana i dokładnie czyszczona przynajmniej dwa razy w roku. Zielone plamy mchu i brzegi glonów można z trudem usunąć tylko mydłem i pędzlem – a jeśli brud pozostaje jesienią, wysiłek jest dwa razy większy na wiosnę. Z myjka wysokociśnieniowa wiosenne czyszczenie jest łatwe do opanowania – i uzyskuje się równomierny efekt czyszczenia. Należy zawsze przestrzegać instrukcji producenta – w przeciwnym razie wrażliwe podłogi drewniane i z kamienia naturalnego mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego zawsze lepiej wcześniej zasięgnąć porady dostawcy podłóg, a dopiero potem wypożyczyć/kupić myjkę wysokociśnieniową.

Nowoczesny minimalistyczny ogród wymaga regularnej pielęgnacji

Narzędzia ogrodowe-akcesoria-nowoczesne-projekty-pomysły

Narzędzia i akcesoria ogrodowe – Pilarka jest niezbędna m.in. do pielęgnacji drzew

Narzędzia ogrodowe-akcesoria-do pielęgnacji trawników-drzewa-immerguene-rośliny

Kwiaty na środku trawnika

Narzędzia ogrodowe-akcesoria-pomysły-kwiaty-trawnik