Prace ogrodowe

Hoya Kerrii – Wskazówki dotyczące pielęgnacji i rozmnażania liścia sercowego

Roślina Hoya Mały, kochany prezent ukochanej osoby

Hoya Kerrii jest świetnym prezentem dla przyjaciółki, mamy lub innej ukochanej osoby ze względu na soczyste liście w kształcie serca. Roślina o liściach sercowych, zwana również kwiatem porcelanowym, kwiatem woskowym lub małym kochaniem, jest również łatwa do utrzymania jako roślina doniczkowa. Na rynku roślina jest często sprzedawana jako pojedynczy liść w kształcie serca w małej doniczce. Ta śliczna mała odgałęzienie pozostanie taka sama przez miesiące, a nawet lata, ale jeśli jest wygodna, może w końcu stać się średniej wielkości rośliną wiszącą.

Hoya Kerrii Variegata w kształcie serca mini doniczkowe ozdobne chipsy

Roślina pochodzi z tropików Azji Południowo-Wschodniej i najlepiej rozwija się w pomieszczeniach zamkniętych w Niemczech. Można go jednak uprawiać na zewnątrz w ciepłym, łagodnym klimacie. Jeśli kochasz sukulenty, możesz mieć Hoya Kerrii jako roślinę doniczkową. Jest podlewany mniej więcej co dwa tygodnie, a także pokazuje się, gdy potrzebuje wody – liście marszczą się.

Przegląd ważnych rzeczy dotyczących Hoya Kerrii

Rośliny Hoya Kerrii pozostawiają kształt serca

Nazwa botaniczna: Hoya Kerrii (syn. Hoya obovata var. Kerrii)

Popularne imiona: Roślina o liściach sercowych, roślina sercowata, kochanie

Temperatura: Może być uprawiana w dowolnym miejscu jako roślina doniczkowa. Na zewnątrz najlepiej rośnie w łagodnym klimacie z minimalną temperaturą około 15,6 stopni Celsjusza. Niektórzy eksperci twierdzą, że duże rośliny są odporne na mróz.

Zapotrzebowanie na wodę: Niski do umiarkowanego (podlewać tylko wtedy, gdy gleba jest sucha); rozwija się w dobrze przepuszczalnej glebie

Wymagania dotyczące światła: Pełne słońce do półcienia; Unikaj bezpośredniego światła słonecznego

Rozmiar: W klimacie tropikalnym rośliny mogą dorastać do 3,5 metra lub więcej. Często pozostają znacznie mniejsze, gdy są uprawiane jako rośliny doniczkowe.

Zalety i pozytywne właściwości: Podobnie jak w przypadku innych roślin domowych, roślina hoya może poprawić jakość powietrza.

Liście i kwiat: Zimozielone liście. Kiedy roślina osiąga dojrzałość, tworzy małe, białe kwiaty z brązowymi pręcikami.

Która lokalizacja jest najlepsza dla Hoyi Kerrii?

Roślina Hoya Kerrii uprawiać rozmnażanie przycinania

Wewnątrz rośliny liścia sercowego rozwijają się w pełnym słońcu lub w półcieniu. Na przykład w pobliżu słonecznego okna za cienką zasłoną. Możesz tolerować mniej pośredniego światła, ale małe rośliny (lub sadzonki liści) będą w ten sposób rosły jeszcze wolniej.

Unikaj wystawiania rośliny na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, np. B. na południowym oknie w gorącym mieszkaniu. Może to spowodować spalenie mięsistych liści.

Jak ustawić roślinę?

Hoya Kerrii Rośliny doniczkowe Paprocie Aranhement Rośliny domowe

Sadzonki liści serca wyglądają bardzo uroczo w połączeniu z małymi, kochającymi słońce sukulentami. Aby dobrze ułożyć roślinę, możesz użyć grupy pięciu lub więcej małych sukulentów (np. Echeveria), rośliny Haworthie, grochu i jednej lub dwóch roślin Hoya Kerrii. Wycinają one piękną figurę wzdłuż kominka lub na półce ściennej.

Zbliżenie kwiatu rośliny Hoya Kerrii

Hoya rosną bardzo powoli i rozwijają się w wiszące rośliny. Zachowują jednak liście w kształcie serca. Z odpowiednią pomocą do wspinaczki możesz wytrenować roślinę doniczkową w małą rzeźbę.

Na zewnątrz w ciepłym klimacie hoya może osiągnąć wysokość ponad 3,6 metra i często jest udrapowana na ogrodzeniu lub ścianie. Latem rośliny wytwarzają piękne, białe kwiaty z brązowymi pręcikami.

Hoya kerrii Variegata zielone żółte liście w kształcie serca

Hoya Kerrii to świetny pomysł dla kogoś, kto chce podarować coś innego niż bukiet kwiatów. Jeśli obdarowana osoba jest już fanem Hoya, wypróbuj kolorową odmianę Hoya Kerrii „Variegata”. Ma takie same zielone liście w kształcie serca, ale obramowane kremowo-białym paskiem.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji Hoya Kerrii

Hoya Kerrii Serce Liść Roślin Wisząca Roślina Wisząca Roślina

Roślina liściasta rozwija się w dobrze przepuszczalnej glebie (od piaszczystej do gliniastej) i wymaga stosunkowo niewielkiej opieki. Dzięki warstwie keramzytu na dnie doniczki zapewniasz optymalny drenaż. Zaplanuj podlewanie roślin co około dwa tygodnie, aby gleba całkowicie wyschła w międzyczasie. Zimą rośliny mogą żyć bez wody jeszcze dłużej. Podobnie jak sukulenty, Hoya Kerrii ma mięsiste liście, które zatrzymują wodę.

Hoya Kerrii roślina doniczkowa zielone liście w kształcie serca

Jak wspomniano, sadzonki liści Hoya (liście w kształcie serca, które utknęły w doniczkach) rosną bardzo powoli. Możesz trochę przyspieszyć ten proces, dodając trochę rozpuszczalnego w wodzie nawozu do wody do nawadniania wiosną i latem. Duże rośliny Hoya będą również rosły szybciej i produkowały więcej liści, jeśli zostaną nawożone w okresie wegetacji. Mięsiste liście można co jakiś czas przetrzeć wilgotną szmatką.

Propaguj Hoya Kerrii – Jak to działa:

Hoya Kerrii sadzonki do cięcia żwiru mini doniczka

Młoda roślina faktycznie rozwija się z cięcia liści. Więc jeśli masz dużą roślinę z dużą ilością liści, możesz wyhodować wiele roślin z sadzonek. Tak to jest:

1. Użyj ostrego, czystego noża, aby odciąć liść z łodygą.

2. Połóż wycięty arkusz w miejscu nienasłonecznionym i poczekaj, aż przecięta powierzchnia wyschnie i utworzy grubą skórkę – zwykle zajmuje to kilka dni.

3. Posadź liść w małym pojemniku z kaktusem i soczystą ziemią. Wbij liść w kształcie serca pionowo, łodygą do dołu, w glebę.

4. Podlewaj oszczędnie co tydzień lub co dwa tygodnie.

Odgałęzienia Hoya Kerrii mnożą żwir w kształcie serca

Zwróć uwagę, że pierwszy wzrost sadzonek Hoya może zająć wieczność. Jeśli sadzonki żółkną lub wysychają po doniczce, prawdopodobnie nie przetrwały. Jeśli mały listek w kształcie serca pozostaje zielony i wygląda w zasadzie niezmieniony, oznacza to, że zapuścił korzenie. Po roku lub dłużej może tworzyć nowe pędy i liście, wyrastając na młodą roślinę.

Hoya Kerrii Serce Liść Roślin Prezent Walentynki

Jeśli masz bujną wiszącą roślinę, zamiast wypuszczać liść w kształcie serca w doniczce, przy zakupie najlepiej poszukać rośliny pół dojrzałej. Jak wspomniano wcześniej, na małe sadzonki w kształcie serca można długo czekać.