Prace ogrodowe

Budowanie zegara słonecznego w ogrodzie – instrukcje i wskazówki dotyczące budowania

Zegar słoneczny w ogrodzie -buduj-duży-ludzki-wskaźnik-miara

Latem lub gdy na zewnątrz robi się łagodniej, ludzie lubią spędzać czas w ogrodzie i realizować ciekawe projekty na świeżym powietrzu. Ciekawe inwestycje, które są stosunkowo bezbłędne, mogą być szybko obsłużone nawet przez niedoświadczone ręce. Domowy? Zegar słoneczny w ogrodzie jest z pewnością nie tylko ekscytująca dla obserwatora, ale jest również twórczą aktywnością dla hobbystycznego ogrodnika.

Zegar słoneczny w ogrodzie – ekscytujący projekt DIY

Zegar słoneczny w ogrodzie -buduj-piasek-wakacje-łatwa-wiosna

Zegary słoneczne opisują dzieci w piasku i prawie tak samo łatwo zbudować prawdziwy. Jednak, aby pokazać dokładny czas, wymagana jest zarówno wiedza matematyczna, jak i astronomiczna, ale można żyć z drobnymi odchyleniami rzędu kilku minut. Ale jedno jest bardzo ważne – znać długość i szerokość geograficzną miejsca, w którym zegarek będzie używany.

Stwórz własny zegar słoneczny w ogrodzie – zaprojektuj z roślinami

Zegar słoneczny w ogrodzie -buduj-okrągły-projekt-ogrodu-rośliny-kwiaty

Najprostszym wariantem zegara słonecznego jest zaprojektowanie go do ściany skierowanej na południe. W przeciwnym razie wystarczy punkt początkowy i wskaźnik. Możesz oznaczyć czasy, jak chcesz. Byłoby bardzo pomysłowe dla kreatywnego projektu ogrodu, aby zaprojektować rośliny jako tarczę zegara i zbudować wskaźnik z dużego pręta zgodnie z wymiarami pożądanego systemu.

Budowanie zegara słonecznego w ogrodzie – proste instrukcje

zegar-słoneczny-budynek-ogrodu-instrukcje-malarstwo-doniczki-numery

Innym pomysłem na rzemieślniczy zegar słoneczny w ogrodzie jest stworzenie go z doniczek i roślin. Pamiętaj, że zegar pokazuje czas od 6:00 do 18:00 i przygotuj 12 doniczek. Możesz je pokolorować w dowolny sposób i ozdobić cyframi od 6 do 18.

Zbuduj zegar słoneczny w ogrodzie z doniczkami

Zegar słoneczny w ogrodzie -instrukcje-budowlane-doniczka.wskaźnik-czerwony-kreatywny

Zdecyduj się na odpowiednie miejsce, w którym nie ma cienia i jest dobrze widoczne ze wszystkich stron. Dokładny rozmiar zegara ustalasz sam i odpowiednio dobierasz pozostałe elementy według rozmiaru. Do wykonania wskaźnika wymagany jest kij wykonany z drewna lub metalu. Jest umieszczony pionowo pośrodku lub może być trójkątny i umieszczony bezpośrednio na powierzchni.

Zaprojektuj zegar słoneczny w ogrodzie z roślinami doniczkowymi

zegar-słoneczny-instrukcje-budowlane-doniczki-rośliny-cyfry

Elementy, które pokażą liczby są tak duże, że odległość między nimi wynosi kilka centymetrów, w zależności od ich wielkości. W przypadku zegara słonecznego w ogrodzie właściwe byłoby włączenie do projektu roślin doniczkowych i zaprojektowanie ich z ich pomocą.

Zbuduj zegar słoneczny w ogrodzie – zrób koło z talerzy

Zegar słoneczny-ogród-instrukcje-tablice-koło-kolor

Ponieważ zegar słoneczny pokazuje czas od 6 rano do 18, potrzebna jest powierzchnia prostokątna lub okrągła, która jest używana tylko w połowie. W naszym przykładzie narysowany jest duży okrąg, a na środku umieszczona jest doniczka ze wskaźnikiem. Narysowana jest pozioma linia reprezentująca linię zachód-wschód i pionowa – linia północ-południe.

Zbuduj w ogrodzie zegar słoneczny i udekoruj go roślinami doniczkowymi

zegar-słoneczny-instrukcje-budownictwa-doniczek-liczba-roślin

Godzina 6 i 6 są w zasadzie na linii, która nie jest tak naprawdę pozioma, ale przesunięta o 7,8 °. Kiedy te czasy zostaną ustalone, można również ustalić i zaznaczyć pozostałe. Słońce porusza się o 15 ° na godzinę, a liczby godzin przesuwają się ku sobie. Wtedy odległość między cyframi powinna wynosić dokładnie 15 °.

Zbuduj sam zegar słoneczny w ogrodzie z drewna – instrukcje

zegar-słoneczny-instrukcje-budowlane-drewno-materiały-zrób-zrób to sam- kątomierz

Oczywiście łatwiej, jeśli standardy są niższe lub jeśli przygotujesz mniejszy schemat. Najważniejsze jest precyzyjne określenie punktów startowych – północ-południe i zachód-wschód. Możesz łatwo obliczyć odległość 15° za pomocą kątomierza. Aby umieścić liczby godzin w oddali, narysuj linie kątowe precyzyjnie dalej. To, jak dokładnie Twój zegar słoneczny będzie pokazywał czas, zależy od dokładności obliczeń, wymiarów i kroków roboczych.

Narysuj schemat zegara słonecznego za pomocą kątomierza

Zegar słoneczny-budynek-ogrodu-instrukcje-pomiar-stopnie-kąty

Sporządź schemat na kartce papieru, a następnie, gdy zrobiłeś dokładnie to, co trzeba, przenieś wyniki na tablicę. Upewnij się również, że godziny poranne znajdują się na lewej połowie planszy i wskazują czas letni.

Zbuduj zegar słoneczny w ogrodzie – zrób wcześniej plan

zegar-słoneczny-instrukcje-budowlane-kierunek-stopnie-kąt

Innym wariantem wskaźnika byłoby zamocowanie na tablicy trójkąta o kącie 52°. To powinno przebiegać dokładnie nad środkową linią godziny 12 i osią zachód-wschód. Kąt 52 stopni odpowiada szerokości geograficznej w Berlinie, więc powinien mieć różne wartości dla lokalizacji.

Zbuduj drewniany zegar słoneczny w ogrodzie – kij do wskaźnika

zegar słoneczny-ogród-instrukcje-budynek-wskaźnik-drewno-zrób to sam

Cienki pręt, wykonany z metalu lub drewna, nadaje się również jako materiał na wskaźnik. Powinien być przymocowany lub wygięty pod kątem 54 stopni do deski lub powierzchni.

Ustaw prawidłowo zegar słoneczny w ogrodzie

Zegar słoneczny-ogród-instrukcje-drewniany-wskaźnik-kątomierz-płyta

Jeśli sam wykonałeś zegar słoneczny do ogrodu, warto zastosować materiały odporne na warunki atmosferyczne. Jeśli zdecydowałeś się na drewniany zegar słoneczny, nie zapomnij zaimpregnować drewnianego materiału i albo wygrawerować liczby, albo nanieść je wodoodporną farbą.

Kreatywne pomysły na zegary słoneczne w ogrodzie i na zewnątrz

zegar-słoneczny-instrukcje-budynek-ulicy-sztuka-ulica-znaki-ulica

Zegary słoneczne można również zobaczyć w miejscach publicznych. Kreatywni artyści uliczni interpretują znany od dawna wskaźnik czasu w nowy, niecodzienny sposób. Tutaj znak drogowy lub może sygnalizacja świetlna służy jako wskaźnik i z grubsza pokazuje czas na chodniku.

Zegar słoneczny na elewacji domu – atrakcyjny i praktyczny

zegar-słoneczny-budynek-ogrodowy-fasada-rama-okna

Jeśli elewacja domu jest skierowana na południe, szczególnie korzystne jest umieszczenie tam zegara słonecznego. To nie tylko ozdobi dom z zewnątrz, ale również będzie miało praktyczne zastosowanie.

Zrób sam prosty zegar słoneczny w ogrodzie z drewna – kreatywne pomysły

zegar słoneczny-budynek-ogrodu-drewniany-topór-trawnik-drewniane koło

Liczne kreatywne pomysły na zegar słoneczny służą jako elementy dekoracyjne na świeżym powietrzu. Własnoręcznie wykonane wskaźniki czasu, które nie pokazują dokładnie lub przynajmniej niepoprawnie, ale raczej rytm życia, sprawdzają się jako dekoracje ogrodowe. Zainspiruj się nim i zrób taki, który ustawisz na zewnątrz.

Twórczy Zegar słoneczny w ogrodzie – postać ludzka jako wskaźnik

zegar-ogrodowy-budynek-czlowiek-wskaznik-kamienie-trawnik

Jeśli zaprojektuje się gigantyczny zegar słoneczny, nawet postać ludzka może służyć jako wskaźnik. Prawidłowy punkt początkowy powinien być ustalony i rzucać cienie na liczby, gdy świeci słońce. Świetny pomysł, który możesz wdrożyć również we własnym ogrodzie.

Zrób swój własny zegar słoneczny w ogrodzie z kamionki

zegar-słoneczny-instrukcje-budowlane-piaskowiec-gwoździe-numery

Zegar słoneczny wykonany na płycie z piaskowca wygląda bardzo autentycznie. Pełne instrukcje krok po kroku można znaleźć w poniższym filmie. Za wskaźnik służy zardzewiały gwóźdź wbity w kamienną płytę pod kątem 53 stopni.

Budowanie zegara słonecznego w ogrodzie – prosty samouczek wideo

* Kompletną instrukcję “Budowania zegara słonecznego w ogrodzie z roślinami doniczkowymi” tutaj