Prace ogrodowe

Budowanie obramowania łóżka – obramowanie łóżka wykonane z drewna, metalu lub kamienia

obrzeża łóżka budynek czarny młotek dekoracja ogrodowa

Żaden ogród nie jest kompletny bez odpowiedniej obramowania rabaty – bo to nadaje strukturę przestrzeni zewnętrznej i zapewnia porządek. Pokażemy Ci kilka pomysłów, jak to zrobić Zbuduj granice łóżka może i daje przegląd materiałów.

Budowanie ramy łóżka – wykonanej z metalu, kamienia lub jak kto woli drewna?

obrzeża buraków buduj drewno pfaehle podniesione łóżko kwiaty kapusta trawnik ogród

Jeśli chcesz oprawić swoje łóżka, w zasadzie masz do wyboru kilka opcji – możesz zastosować niski ozdobny drewniany płot, kupić stelaż łóżka wykonany z metalu lub gumki lub zastosować elementy stelaża wykonane z kamienia naturalnego / odlewanego kamienia. Zasadniczo wszystkie te alternatywy wiążą się z wysokimi kosztami. Dachówki i cegły są niedrogą alternatywą. Możesz również użyć żwiru, kamieni rzecznych, szklanych butelek lub drewna z recyklingu / na przykład drewna paletowego. Nasza wskazówka – wcześniej zmierz ogród, zrób szkic i zaznacz na nim granicę łóżka. Następnie oblicz dokładnie, ile metrów będziesz potrzebować do swojego projektu.

Zbuduj obrzeża łóżka – elementy obramowania wykonane z odlewu kamiennego

kwietnik obrzeża budynek naturalny pomysł z kamienia kamyki z dala od skalnego ogrodu

Krawędź łóżka wykonana z naturalnego kamienia wygląda naturalnie i jest miłym dodatkiem do ogrodu w stylu wiejskim – ale niestety jest też droższa. Niedrogą alternatywą jest tak zwany odlew z kamienia – jest wykonany z cementu, ale ma podobny wygląd. Jest łatwy w obróbce, a możliwości form są prawie nieograniczone. Do wykonania obramowania łóżka z odlewanego kamienia można użyć białego cementu, ponieważ można go łatwo pokolorować zgodnie z życzeniem. Dzięki temu możesz zbudować oryginalną ramkę, która idealnie współgra ze stylem i projektem Twojego ogrodu.

Osłony łóżka z kamienia, drewna lub tworzywa sztucznego – przegląd

Metalowa rama łóżka zapewnia większy porządek w ogrodzie

Ogrodnictwo na belach słomy – Innowacyjne sadzenie i pielęgnacja warzyw

Nowoczesna ramka ze stali corten do ogrodu

obrzeża buraków budują stopnie ze stali nierdzewnej ze stali corten tworzą ścieżkę ogrodową

Jeśli chcesz zbudować wysokiej jakości obrzeże i wydzielić ogród na różne obszary, to obrzeże ze stali Corten jest dobrym wyborem. Materiał jest szczególnie odporny na warunki atmosferyczne, a elementy nie wymagają specjalnej podkonstrukcji. Naturalna rdza tworzy piękne akcenty w ogrodzie i dobrze komponuje się z każdym ogrodowym stylem. W ten sposób nadasz przestrzeni ogrodu wyraźną strukturę, a jednocześnie uzyskasz piękny krajobraz.

Połącz materiały na obrzeża

obrzeże buraczane cegła budowlana żwir kamień naturalny połączenie trawnik kwietnik

Jeśli chcesz mieć bardzo wyjątkowy projekt ogrodu, możesz obramować łóżka na zewnątrz z różnych materiałów. Można je więc zróżnicować według rodzaju lub uporządkować ogród. Możesz również użyć kombinacji materiałów do wyściełania łóżka. W takim przypadku wybrane obramowania powinny mieć różną wysokość, strukturę i kolor, aby wizualnie różniły się od siebie. Dobry przykład widać na zdjęciu. Kamień naturalny, żwir i kamień klinkierowy są tu łączone na obrzeże łóżka. Dzięki temu łóżko natychmiast przyciąga wzrok w ogrodzie.

Krawędź koryta wykonana z kamieni rzecznych i żwiru

Obrzeża-klomby-budynek-rzeka-kamienie-żwir-ogrod-wysokie-byliny

Istnieje nawet wiele opcji obrzynania łóżek kamiennych. Oprócz kamienia naturalnego i klinkieru do obramowania koryt można również użyć głazów lub kamieni rzecznych. Są one łatwe do znalezienia w naturze i dlatego nic nie kosztują. Dodatkowo każda krawędź koryta wykonana z kamieni rzecznych jest wyjątkowa, podobnie jak same kamienie.Jeśli zdecydowałeś się na projekt ogrodu bez trawnika, możesz zastąpić trawnik żwirem i ułożyć głazy bezpośrednio w żwirze.

 Zbuduj obrzeża łóżka – odlew z kamienia do egzotycznego ogrodu

Obrzeża-buraków-budowlanych-beton-bezpieczna-obrzeża

Odlewanie kamienia jako obrzeże łoża jest nie tylko tanie, ale można je zaprojektować w dowolnym kształcie. Sam decydujesz, czy okrągłe, kwadratowe, z kwiatami lub innymi dekoracjami. Ten wariant doskonale sprawdza się w egzotycznym ogrodzie ze ściółką i zielonymi krzewami. Kamionki można wykorzystać do budowy pięknych granic, które wizualnie oddzielają ściółkę od trawnika.

Zbuduj granice łóżek z palet

Pościel-budowlana-drewno-niskie-ogrodzenie-zimozielone-zioła-pomysły

Ze względu na swój piękny wygląd i naturalny efekt, drewno jest popularnym wariantem, jeśli chcesz zbudować obrzeże łóżka. Jeśli masz napięty budżet, możesz nawet użyć drewna paletowego, które jest znacznie tańsze, ale nadal wygląda równie dobrze. Palety można łatwo przestawiać i idealnie dopasowują się do granicy podniesionych łóżek.

Rama łóżka wykonana z drewna pochodzącego z recyklingu zbuduj sam

Obrzeża buraczane-budowlane-drewno-recyklingowe-wysoka granica

Jeśli podoba Ci się wygląd starego drewna, możesz zbudować ramę łóżka z drewna z recyklingu. Odzyskane drewno ma bardziej naturalny wygląd i dlatego doskonale nadaje się do tradycyjnych ogrodów. Możesz to wykorzystać do zbudowania małego drewnianego ogrodzenia na kwietnik i stworzenia porządku w ogrodzie.

 Kamienne obrzeża do ogrodu w stylu wiejskim

Kwietnik-budynek-wiejski-styl-głazy-ścieżka ogrodowa

Jeśli marzysz o soczyście obsadzonym wiejskim ogrodzie, który zachwyca wieloma kolorami i cudownymi zapachami, to potrzebujesz pięknej bordiury. W przeciwnym razie rośliny mogą strzelać i rozprzestrzeniać się po całym ogrodzie. Jednak nie wszystkie materiały można wykorzystać do obramowania łóżka w wiejskim ogrodzie. Materiały takie jak metal lub gumki po prostu nie pasują do tego wyjątkowego stylu ogrodowego. Z drugiej strony nie można się mylić z kamiennym obramowaniem. Kamienie nadają wiejskiemu ogrodowi romantyczny akcent i wspaniale łączą się z kwitnącymi rabatami.

 Zbuduj sam ogród w stylu wiejskiego domu – naturalna pościel wykonane z drewna i kamienia

Pościel-budynek-ogrodowy-wiejski-klomby-krawędzi

Jako alternatywę dla kamienia możesz zbudować ramę łóżka z drewna, aby uzyskać projekt ogrodu w stylu wiejskim. Tutaj jednak chodzi głównie o stare drewno, ponieważ tworzy ono popularny rustykalny wygląd. Połączenie drewna i kamienia może być również korzystne w wiejskim ogrodzie i stanowić piękne akcenty na zewnątrz.

 Obramowanie z kamienia naturalnego do ogrodu działkowego

Pościel-budynek-kamień-naturalny-elementy-krawędzi-trawnik

Kamień naturalny jest zwykle droższy i dlatego jest preferowany tylko jako obrzeże w mniejszych ogrodach. Aby stworzyć harmonijny ogólny obraz w ogrodzie, możesz połączyć obrzeże łóżka z kamieniem naturalnym ze ścieżką ogrodową wykonaną z tego samego materiału.

Twórz obramowania łóżek – samodzielnie twórz obramowania łóżek ze starych cegieł

Pościel-budynek-trawnik-krawędź-naturalny kamień-krawędzi-trawnik

 Zbuduj obramowania łóżka z cegieł i ściany z betonu

Pościel-budowlana-cegły-betonowe-pomysły-żwir-podłoga

 Obrzeże brzegowe z cegieł – stylowy i niedrogi pomysł

Kwietnik-zbuduj-cegła-żwir-ścieżka ogrodowa

Zbuduj granice łóżka – Rozłóż i obramuj klomby na dziedzińcu

Pościel-obrzeża-budowlane-pomysły-trawniki-kwietnikiObrzeża kwietnika – krótkie instrukcje krok po kroku

Obrzeża-budowlane-kamień-metal-instrukcje

Najpierw określ długość granicy i zaznacz ją

Pościel-materiały-budowlane-wybór-pomysłów

Krok 2 – wybierz materiał / na zdjęciu poniżej – prefabrykaty metalowe Krawędź trawnika /

Pościel-pomysły-budowlane-metal-elastyczna

Lub kantówka / która w każdym przypadku musi być przymocowana metalowymi klamrami

Pościel-budowlana-metalowa-pościel-łąka

Kamień naturalny jest drogi, ale kamień odlewany /poniżej/ ma podobny wygląd

Pościel-budowlana-kamienna-odlewnicza-bez spoin

Wbij się głęboko w krawędź łóżka, a następnie udekoruj je kamieniami rzecznymi

kwietnik-budownictwo-cegła-pomysły-instrukcje

Pomysł na pościel-budownictwo-metalowe-obrzeża

Pościel-budowlana-beton-kostka-kostka-obrzeża

Pościel-budownictwo-cegły-robienie-pomysłów na siebie