Prace ogrodowe

20 roślin tarasowych do bezpośredniego nasłonecznienia, które mogą wytrzymać duże upały i susze

Ładna pogoda i kwitnące kwiaty po południowej stronie domu: lato może być tak piękne we własnym ogrodzie. Jednak dla ogrodnika hobbystów pojawia się pytanie, które rośliny tarasowe najlepiej nadają się do bezpośredniego nasłonecznienia i suszy. Na szczęście jest duży wybór kwiatów, bylin i traw ozdobnych, które lubią gorąco i dobrze czują się nawet w palącym słońcu na południowym tarasie. Stworzyliśmy już listę 10 roślin tarasowych, które wytrzymają dużo słońca. Teraz dodajemy kolejne 15 sugestii dotyczących sadzenia patio, które wytrzyma upał i suszę.

Rośliny tarasowe do bezpośredniego nasłonecznienia: świeca stepowa toleruje suszę

Rośliny tarasowe na bezpośrednie słońce, upał i susza tolerują lilię stepową

Świeca stepowa (nazwa łacińska Eremurus robustus) to roślina pochodząca z Azji. Osiąga maksymalną wysokość jednego metra i przykuwa wzrok piękną sylwetką na środku kwietnika wokół tarasu. Roślinę można szczególnie skutecznie łączyć z innymi trawami ozdobnymi. Roślina tworzy żółte pąki kwiatowe, które przyciągają do ogrodu motyle i pszczoły. Dobry drenaż jest absolutną koniecznością, w przeciwnym razie korzenie zaczną gnić.

Piętro: suche, dobrze przepuszczalne, ale bogate w składniki odżywcze. Możesz mieszać ziemię doniczkową z piaskiem w proporcji 3 do 1.

Lokalizacja: w palącym słońcu

Rośliny tarasowe na dużo słońca: wełniany ziest

Rośliny tarasowe na płonące słońce i suche gleby Wollziest

Jeśli chcesz obramować słoneczny taras roślinami, potrzebujesz nie tylko kwiatów i bylin, ale także roślin okrywowych. Wollziest doskonale nadaje się na przykład jako obrzeże dla podniesionego tarasu i tworzy płynne przejście między kwietnikiem a trawnikiem. Roślina jest popularna ze względu na szaroniebieskie liście. Nie tylko wyglądają bardzo efektownie, ale także spełniają ważną funkcję i mogą magazynować wodę. Usuń wszystkie żółte liście, zanim zaczną gnić.

piętro: przepuszcza wodę. Ułóż warstwę drenażową i rozluźnij glebę przed sadzeniem.

Lokalizacja: bezpośrednie słońce

Rośliny na południową stronę ogrodu: tęczówka radzi sobie z niewielką ilością wody

Kwiaty ogrodowe na suche gleby i bezpośrednie słońce Iris

Chciałbyś otoczyć swój południowy taras kwiatami? Wtedy idealna jest tęczówka lub hybryda tęczówki. Zatrzymuje wilgoć i składniki odżywcze w korzeniach i najlepiej radzi sobie na stanowiskach słonecznych o suchej glebie. Dlatego jest idealnym dodatkiem do ogrodu skalnego. Kwiat bardzo dobrze znosi upał i bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

piętro: bogata w glinę, sucha do umiarkowanie wilgotna (w zależności od odmiany, przepuszczalna)

Lokalizacja: ciepło słoneczne

Rośliny tarasowe do ogrodu skalnego: Rozchodnik może wytrzymać dużo ciepła

Taras z roślinami w pełnym słońcu rozchodnik nadaje się do ogrodów skalnych

Prawie żadna inna roślina nie jest tak wszechstronna jak rozchodnik. Jest mało wymagająca, łatwa w pielęgnacji i kwitnie w upale i suszy. Dlatego liczne gatunki rozchodników doskonale nadają się do ogrodu skalnego. Rozchodnik to roślina okrywowa, która wytwarza małe fioletowe kwiaty. Jeśli sadzisz taras południowy, jest to idealne wypełnienie szczelin. Rozchodnik jest również opcją, jeśli chcesz otoczyć taras roślinami. W śródziemnomorskim ogrodzie jest posadzona między kamiennymi płytami, nadając tarasowi i ścieżce ogrodowej naturalny wygląd.

piętro: gliniasty, zmieszany z piaskiem, całkowicie suchy i rozluźniony.

Lokalizacja: rozchodnik potrzebuje co najmniej 6 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie. Najlepiej nadaje się miejsce osłonięte (na przykład przy ścianie domu)

Rośliny na taras w pełnym słońcu: karczoch w ogródku warzywnym

Rośliny na taras w pełnym słońcu Posadź karczochy w ogródku warzywnym

Na słonecznym tarasie wychodzącym na południe jako rośliny można wykorzystać nie tylko kwiaty i byliny. Niektóre rodzaje warzyw mogą bez problemu rozwijać się w palącym południowym słońcu. Jednym z takich warzyw jest karczoch, który jest spokrewniony z karczochami. Tworzy piękne fioletowe kwiaty i jest popularny ze względu na orzeźwiający i lekko gorzki smak. Jeśli nie przytniesz kwiatów jesienią, pozostaną przez całą zimę.

piętro: rozluźniona, bogata w składniki odżywcze

Lokalizacja: pełne słońce, osłonięte od wiatru

Rośliny tarasowe do bezpośredniego nasłonecznienia: świerzb przyciąga pszczoły do ​​ogrodu

Rośliny tarasowe na słoneczne stanowiska Świerzb przyciąga pszczoły i motyle

Świerzb pochodzi z Europy Wschodniej. Jego krajem pochodzenia jest Macedonia, ale jako kwiat łąkowy jest również szeroko rozpowszechniony w krajach sąsiednich. Kwiat przyciąga do ogrodu pszczoły i motyle. Posadź kwiaty między trawami ozdobnymi, aby kwiaty mogły delikatnie poruszać się na wietrze. Idealny czas na sadzenie kwiatu to wiosna, zwłaszcza po lodowych świętych. Ponieważ rośnie szybko i wspaniale, podczas sadzenia należy pozostawić odstęp co najmniej 60 cm między poszczególnymi roślinami.

piętro: Z co najmniej 20% piasku, przepuszczalna, sucha do umiarkowanie wilgotnej.

Lokalizacja: pełne słońce

Rośliny tarasowe do bezpośredniego nasłonecznienia: Miodowy krzew jest czcicielem słońca dla południowej strony domu

Rośliny tarasowe na bezpośrednie słońce i suche gleby

Krzew miodowy pochodzi z Afryki i jest uważany za prawdziwego egzotyka w przydomowym ogrodzie. Bez problemu znosi upały, dobrze rozwija się w palącym słońcu w ciągu dnia i mrozie wieczorem. Ważnym warunkiem jego długowieczności jest okrywanie korzeni słomą zimą. Dzięki takiemu zimowaniu bylina może przetrwać zimną porę roku w Niemczech.

Miodowy krzew jest miłym dodatkiem do egzotycznego ogrodu. Ale to znacznie więcej niż tylko przyciągający wzrok. Z liści tej rośliny robi się okłady i kremy na reumatyzm i rany.

piętro: wyniszczona gleba,

Lokalizacja: słonecznie

Rośliny tarasowe, które wytrzymują pełne słońce i suchą glebę: mlecz palisadowy

Rośliny na patio mogą wytrzymać pełne słońce i upały, Pailsaden Spurge

Mlecz palisadowy jest mało wymagającą rośliną i dlatego nadaje się do trudno dostępnych obszarów. Jeśli chcesz posadzić podwyższony taras, możesz połączyć kwietniki i podniesione rabaty. Odetnij zwiędłe kwiaty trociniaka palisadowego, aby przedłużyć okres kwitnienia.

piętro: luźny, przepuszczalny, piaszczysty

Lokalizacja: Roślina najlepiej rozwija się na słońcu, ale może również rosnąć w zacienionych miejscach.

Rośliny na południowy taras, które przeciwstawiają się upałom i suszom: dzika szczecinka

Rośliny na taras południowy mogą wytrzymać upały i suszę, dziki karczoch

Dzika szczecina nadaje ogrodowi naturalny charakter. Jest popularny ze względu na kwiatostany, które wizualnie przypominają kwiaty ostu. Kwiaciarnie suszą je i wykorzystują jako zielone ozdoby do kompozycji kwiatowych i bukietów. Dziki karczoch potrafi znacznie więcej, ponieważ przyciąga ptaki, pszczoły i motyle. Na skraju klombu lub w pustynnym ogrodzie przyciąga wzrok. Roślina wieloletnia charakteryzuje się szybkim i energicznym wzrostem. Ogrodnik hobbystyczny powinien zatem zaplanować odległość między roślinami co najmniej 110 cm.

piętro: świeży do suchego i pożywny. Dobry drenaż to absolutna konieczność.

Lokalizacja: Optymalne okazują się lokalizacje na słońcu lub w półcieniu. Jednak roślina potrzebuje co najmniej 5 godzin bezpośredniego światła słonecznego dziennie.

Rośliny tarasowe na słoneczne stanowiska: passiflora

Rośliny tarasowe na słoneczne miejsca Passionflower

Ten tropikalny kwiat najlepiej radzi sobie w pełnym słońcu i jest idealny na patio z pergolą lub kratą. Kwiat męczennicy wydziela przyjemny zapach i przyciąga trzmiele i pszczoły. W przeciwieństwie do innych roślin, które już wymieniliśmy, ten kwiat preferuje glebę umiarkowanie wilgotną od świeżej. Hobbystyczny ogrodnik powinien jednak zadbać o to, aby nie podlewać zbyt często rośliny. Ponieważ zbyt dużo wody prowadzi do zgnilizny korzeni.

piętro: umiarkowanie pożywne, świeże do umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne dla wody.

Lokalizacja: Najlepsza jest lokalizacja bezpośrednio przed ścianą domu. Chroni egzotykę przed silnymi wiatrami, latem zapewnia orzeźwiający chłód, a zimą ciepło.

Rośliny tarasowe na bezpośrednie słońce: proso rózgowe

Rośliny tarasowe do bezpośredniej pielęgnacji słonecznej trawy ozdobnej prosa rózgowego

Prosa rózgowa to trawa ozdobna, która szczególnie dobrze rozwija się podczas suszy i upałów. Szczególnie popularna jest odmiana „Heavy Metal”, ponieważ jesienią trawa zmienia kolor na złoty, a na wino czerwony. Cechą szczególną tej trawy jest jej wysoka zdolność adaptacji do warunków pogodowych. Jest w stanie wytrzymać okresy suche w ciepłym sezonie oraz deszczową pogodę jesienią i wiosną. Aby trawa rosła energicznie latem, wiosną jest mocno przycinana.

piętro: umiarkowanie suchy do świeżego. Roślina nie toleruje zbyt dużej wilgoci. Ich korzenie nie gniją, jeśli podłoże jest zbyt wilgotne. Z drugiej strony roślina w ogóle nie zakwitnie, jeśli poziom wilgoci jest zbyt wysoki.

Lokalizacja: Trawa rózgowa jest szczególnie komfortowa w palącym słońcu. Bezwzględnie potrzebuje ochrony przed deszczem i śniegiem

Kwiaty na bezpośrednie słońce: możesz użyć tych czcicieli słońca do oprawienia swojego tarasu

Kwiaty na bezpośrednie słońce wokół tarasu z roślinami (1)

Chciałbyś wspaniale rozkwitnąć w ogrodzie i na tarasie, ale zmagać się z upałem i suchą glebą? Poniżej wymieniamy kilka kwiatów, które dobrze nadają się do lokalizacji w palącym słońcu. Idealna na klomb na podniesiony taras. Przy projektowaniu należy zadbać o to, aby kwiaty były co najmniej 6 godzin dziennie wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepiej nadaje się do tego taras po południowej stronie domu, który pozwala roślinom cieszyć się południowym i popołudniowym słońcem.

tęczówka: Kwiat jest bardzo odporny na ciepło, rzadko atakowany przez szkodniki i dość łatwy w pielęgnacji. Irys kwitnie po raz pierwszy wiosną, a potem ponownie – jesienią.

Kwiaty na palące słońce dobrze znoszą upał Iris (1)

Mieczyk szczególnie dobrze czuje się w pełnym słońcu i kwitnie od wiosny do końca lata.

Tulipan: najlepszy czas na sadzenie tulipanów to jesień. Idealne miejsce dla wielbicieli słońca jest bezpośrednio w słońcu.

Dalia to meksykańska piękność, która również czuje się jak w domu w niemieckim ogrodzie. Bez problemu znosi upały i przedłużone okresy zasuszenia.

Rośliny jednoroczne do bezpośredniego nasłonecznienia, które możesz wykorzystać do obramowania swojego patio

rośliny jednoroczne na bezpośrednie słońce do granic patio z petuniami

Jedną z największych zalet kochających słońce roślin jednorocznych jest to, że większość z nich dobrze toleruje suche gleby.

Południowe złoto, nadal nazywana gazanie, nadaje ogrodowi dodatkowe plamy koloru i bez problemu wytrzymuje nie tylko upały, ale także silne wiatry.

Kosz na pelerynę czuje się szczególnie dobrze w pełnym słońcu i kwitnie przez całe lato.

Mak to letni kwiat, który zapewnia kwitnienie w kwietniku.

Lwia smok kwitnie we wszystkich kolorach tęczy. Odmiana „Madame Butterfly” jest szczególnie odpowiednia na słoneczne miejsce.

Petunie to kolejny wybór na obramowanie klombów, który polecamy. W szczególności nagrodzono odmianę „Nocne niebo”.

Rośliny wieloletnie na suche gleby i stanowiska nasłonecznione

Rośliny wieloletnie na suche gleby i stanowiska nasłonecznione

Rośliny wieloletnie mają decydującą przewagę nad kwiatami jednorocznymi: nie trzeba co roku przesadzać kwietnika. Te rośliny nadają się do Twojego kwietnika:

Krwawnik preferuje glebę gliniastą z dużą zawartością piasku i dobrym drenażem. Może wytrzymać suszę i upał, ale jak wszyscy miłośnicy słońca jest wrażliwy na wilgoć.

Kwiat kokardy toleruje suche gleby. Regularnie usuwaj zwiędłe kwiaty, ponieważ zachęci to do tworzenia nowych kwiatów. Jesienią kwiat jest mocno przycinany i do wiosny nie tworzy nowych pędów i listowia.

Pochodnia lilia, nadal znany pod nazwą kwiat rukoli, szczególnie dobrze czuje się w pełnym słońcu. Świeża lub umiarkowanie sucha gleba stwarza optymalne warunki do ich szybkiego wzrostu. Egzotyka jest odporna i dobrze znosi wilgotną glebę zimą, jeśli ułoży się warstwę drenażową z keramzytu. Tylko zalanie wodą może uszkodzić korzenie kwiatu.

Rośliny tarasowe do bezpośredniego nasłonecznienia mogą tolerować dużo ciepła i suchej gleby