Pomysły na świąteczne dekoracje

Zrób sam wieniec adwentowy z plasterków drzewa – porady i pomysły na piękną dekorację

Wieniec adwentowy wykonany z plasterków drzewa świece stołowe etapy projektowe pomysły rzemieślnicze Boże Narodzenie

W dzisiejszych czasach bożonarodzeniowy wieniec adwentowy nie musi już mieć klasycznego okrągłego kształtu, a typowe materiały, takie jak zieleń jodły, szyszki i tym podobne, są teraz różne, są rozszerzane lub zastępowane innymi rzeczami. Projekt wieńca adwentowego można wybrać według własnego uznania, a zwłaszcza jeśli chcesz samodzielnie wykonać tę ważną adwentową dekorację, może to być zaletą. Ponieważ możesz swobodnie rozwijać swoją wyobraźnię i wypróbowywać własne kreacje, aby uzyskać niepowtarzalną dekorację. Między innymi ludzie szczególnie lubią majstrować przy drewnianych krążkach w okresie świątecznym. A w tym artykule chcielibyśmy dokładnie to pokazać – jak można samemu zrobić wieniec adwentowy z kawałków drzewa. Zbierz pomysły i skorzystaj z naszych wskazówek podczas planowania własnego modelu. Możliwości jest wiele.

Wieniec adwentowy wykonany z plastrów drzewa w dowolnym rozmiarze

Zrób swój własny wieniec adwentowy z plastrów drzew, wskazówek pomysłów rustykalnej bieli

Z jednej strony masz wybór pomiędzy różnymi rozmiarami krążków drewnianych, a tym samym także pomiędzy najróżniejszymi możliwościami zastosowania. Z jednej strony można zastosować dysk o grubszym pniu. W tym przypadku płyta służy jako tacka lub podstawa, które można dowolnie zaprojektować. Inną opcją byłoby pocięcie gałęzi na plasterki. Daje to rodzaj podkładki, na której można następnie umieścić świece. W zależności od wielkości świec, których chcesz użyć lub tego, co wymyśliłeś na projekt wieńca adwentowego z kawałków drzewa, możesz się orientować. Średnica nie ma znaczenia. Najważniejsze, że Ci się podoba!

Wieniec adwentowy z plastrów drzewa proste ozdoby świąteczne latarnie wiertnicze

Możesz także pobawić się grubością plastrów drzewa. Nie jest również konieczne, aby wszystkie cztery świece znajdowały się na szybach. Fajnym wariantem jest na przykład umieszczenie świecy na krążku na pierwszy Adwent i kolejne świece na różnych wysokościach. Wysokości uzyskuje się poprzez cięcie gałęzi na coraz większe kawałki. Po prostu umieść świece na górze lub wywierć otwory za pomocą wiertła koronowego. Jest to szczególnie korzystne, jeśli używasz świec, które nie mogą stać samodzielnie (np. świece stołowe) lub jeśli chcesz ustawić świece w bardziej stabilny sposób.

Udekoruj wieniec adwentowy z plastrów drzewa wiecznie zielonego, jodłowo-zielonego, nowoczesnego rustykalnego

Możesz to jeszcze ułatwić, po prostu wystawiając gotowy wieniec adwentowy na drewnianym dysku. Być może sam wykonałeś w zeszłym roku wieniec, którego chciałbyś użyć ponownie w tym roku. Następnie możesz go nieco zmodyfikować, po prostu umieszczając go tym razem na drewnianym dysku. Wygląda jeszcze atrakcyjniej i emanuje pewnym rustykalnym urokiem.

Zaprojektuj DIY wieniec adwentowy z oryginalnym stojakiem

Plasterki drzewa wieniec adwentowy stoją pomysł na tacę design deco boże narodzenie nowoczesny

Możesz także wykorzystać dyski do zbudowania atrakcyjnego stoiska. Również tutaj możliwe są różne warianty wieńca adwentowego wykonanego z krążków drzewnych. Po pierwsze, możesz użyć grubej gałęzi jako podkładu. Pokrój w to po bokach wystarczająco szeroko, aby można było włożyć plastry. Napraw je również za pomocą kleju. Alternatywnie można zbudować stoisko przypominające stoisko deserowe. Aby to zrobić, użyj innego rozmiaru dysku dla każdego piętra, aby powstała piramida. W tym przypadku świece bożonarodzeniowe umieszcza się na najwyższym krążku drzewa, w przeciwnym razie płomień spaliłby drewno. Wszystkie pozostałe podłogi nadają się wówczas do ekspozycji różnych dekoracji i domowych aranżacji.

Możesz również ułożyć kilka plasterków jeden na drugim na wieniec adwentowy wykonany z plasterków drzewa. W ten sposób podnosisz nieco poziom świec, aby mogły wejść w swoje. Reszta dekoracji sprowadza się do niego. To mniej skomplikowany wariant, do którego nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi, maszyn ani umiejętności manualnych. Więc wymyśl coś interesującego do dekoracji rusztu drzewnego, aby było bardziej interesujące!

Udekoruj również wieniec adwentowy wykonany z plastrów drzewa

Wianek adwentowy plastry drzewa prosty pomysł na majsterkowanie świąteczna dekoracja sezon adwentowy

Niezależnie od tego, jaki wariant wybierzesz do rękodzieła z rusztami drzewnymi, same świece nie wystarczą, chyba że szukasz prostego i nowoczesnego pomysłu na dekorację. W przeciwnym razie wymagane są dodatkowe elementy dekoracyjne. Jeśli wybrałeś wariant w formie tacy, najpierw rozłóż świece tak, jak chcesz. Teraz możesz ułożyć wokół nich gałązki jodły lub jagody, szyszki, figurki bożonarodzeniowe, a nawet bombki choinkowe.

Sam udekoruj plasterki

Wieniec adwentowy drzewo kawałek brokat stojak sam wykonaj ozdoby stołowe na Boże Narodzenie udekoruj drewniane plastry

Zwłaszcza jeśli chcesz zrobić dość prosty wieniec adwentowy z plastrów drzewa, zaleca się przynajmniej taki projekt plastrów, aby całość wyglądała nieco bardziej świątecznie. Drewno można pięknie ozdobić farbami w sprayu i innymi farbami. Można również użyć brokatu lub zastosować technikę decoupage lub naklejki do ładnych motywów. Efektem jest prosta, ale świąteczna i klimatyczna dekoracja stołu wykonana z drewnianych krążków.

Pomysł na wieniec adwentowy wykonany z krążków drzewnych również uważamy za bardzo pomysłowy. Wybierz miejsce na rękodzieło, w którym wieniec może pozostać aż do świąt Bożego Narodzenia bez przeszkadzania, ponieważ raz zaprojektowany, nie jest tak łatwy do przeniesienia, chyba że użyjesz maty. Oryginalną cechą tego pomysłu jest to, że może być jednocześnie używany jako kalendarz adwentowy. Są cztery świece, które symbolizują każdy nowy adwent. Z kolei małe drewniane krążki symbolizują poszczególne dni poprzedzające Boże Narodzenie. Ponadto do zaznaczania daty służy prosty tealight. Więc każdego dnia tealight przenosi się na nowy dzień.

Wieniec adwentowy i kalendarz w jednym

Wianek adwentowy plastry drzewa kalendarz adwentowy tealight małe plastry wiecznie zielone

Aby całość była lepiej widoczna, małe drewniane krążki można również opisać. Możesz do tego użyć farby tablicowej i kredy, po prostu pisaków lub ponownie technikę decoupage. W każdym razie ten pomysł na wieniec adwentowy wykonany z krążków drzewnych jest bardzo pomysłowy i wart wysiłku. Jeśli chcesz zaprojektować całość na podstawie, możesz użyć większej, oprócz małych plastry drzewa do rękodzieła, na których możesz umieścić cztery świece i dowolne ozdoby. Następnie po prostu przyklej małe krążki wokół nich do krawędzi dużych. Kreatywna dekoracja drewnianymi krążkami jest już gotowa.