Pomysły na świąteczne dekoracje

Zaprojektuj własną dekorację klatki dla ptaków na Boże Narodzenie: 17 świetnych pomysłów

dekoracja klatki dla ptaków boże narodzenie kanciaste białe bajkowe światła

Klatka dla ptaków jest prawdopodobnie częścią odpowiedniej dla gatunku hodowli ptaków. Ale tak nie musi być. Klatki dla ptaków, które pierwotnie służyły jako dom dla ptaka, są po prostu zbyt złe, aby się ich pozbyć. Mogą jednak znaleźć nowe zastosowanie i to jako nastrojowa dekoracja. Niezależnie od tego, czy jest to nowa, używana, wykonana z drewna czy metalu, dekoracja klatki dla ptaków zawsze stanowi szczególny akcent w domu, na weselu lub na Boże Narodzenie. Możliwości zdobniczych jest wiele.

Dekoracja klatki dla ptaków na Boże Narodzenie

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna mała biała bambusowa świeca

Dekoracja klatki dla ptaków przywołuje wyjątkową romantyczną atmosferę. Można go wielokrotnie przeprojektowywać w zależności od pory roku. W zależności od wielkości klatkę dla ptaków można postawić na podłodze, jako ozdobę stołu lub powiesić w dowolnym miejscu i wszędzie przyciąga wzrok. Nadaje się do tego prawdziwa nieużywana klatka, którą pozostawiłeś po trzymaniu ptaków, lub możesz kupić nową ozdobną. Jest dostępny we wszystkich możliwych wzorach: wykonany z metalu lub drewna, biały, czarny lub metaliczny, duży lub mały, okrągły lub kwadratowy, w stylu vintage lub idealnie pomalowany proszkowo.

Dekoracja klatki dla ptaków wykonana z drewna

dekoracja klatki dla ptaków świąteczna kanciasta bambusowa biała używana świeca

Przede wszystkim klatki dla ptaków dla kanarków są w zasadzie wykonane z drewna z metalowymi kratami. Być może masz taki z dzieciństwa, gdybyś był prawdziwym fanatykiem ptaków, a teraz ten dobry kawałek leży i zbiera kurz gdzieś na strychu lub w piwnicy. Teraz mamy wspaniały pomysł, jak zamienić go w klimatyczne ozdoby świąteczne.

Udekoruj metalową klatkę dla ptaków na Boże Narodzenie

klatka dla ptaków dekoracja boże narodzenie okrągłe zabytkowe figurki ptaków szyszki sosnowe

Niezależnie od tego, czy jest wykonana z drewna, czy metalu, mała czy duża, każda klatka dla ptaków może być pięknie udekorowana na Boże Narodzenie. Aby ozdobnie wykorzystać starą, nieużywaną klatkę, należy ją najpierw dokładnie wyczyścić, a następnie ewentualnie posmarować papierem ściernym i pokolorować według własnego uznania. Biel, czerń czy pastelowe odcienie to tylko kilka z wielu opcji. Jeśli chcesz postawić już ozdobioną klatkę na stole lub innym meblu, zaleca się przymocowanie antypoślizgowych podkładek silikonowych do spodu mebla i w ten sposób zapobiegniesz nieestetycznym zarysowaniom.

Używana klatka dla ptaków staje się wspaniałą ozdobą świąteczną

dekoracja klatki dla ptaków boże narodzenie kanciaste używane duże świece

Być może dekoracja klatki dla ptaków wygląda jeszcze ładniej, jeśli wykorzystałeś do niej dawne siedlisko ptaka. Przede wszystkim wygląda autentycznie, naprawdę wyjątkowo i niesie ze sobą osobistą historię. Ponadto wygląd vintage jest szczególnie nowoczesny i naprawdę nadaje się na uroczystości rodzinne, takie jak Boże Narodzenie. Niezależnie od tego, czy jest to nowa, czy używana, znalazłeś odpowiednią klatkę dla ptaków, a następnie wystarczy udekorować ją na Boże Narodzenie. Pozwól się zainspirować naszymi pomysłowymi pomysłami.

Udekoruj okrągłą klatkę dla ptaków na Boże Narodzenie

klatka dla ptaków dekoracja boże narodzenie vintage małe figurki prezenty

Możesz zaprojektować wspaniałą dekorację klatki dla ptaków na bardzo różne sposoby. W zależności od wielkości klatki można w niej zestawiać pomysłowe aranżacje. Na przykład możesz ładnie ułożyć świąteczne figurki, takie jak bałwanki lub krasnoludki, w małej klatce dla ptaków. Resztki bombek i wszelkich ozdób choinkowych można również włożyć do środka. Świetnym pomysłem jest owinięcie kilku małych pudełek jako prezentów i wykorzystanie ich jako dekoracji klatki dla ptaków.

Efektowna dekoracja klatki dla ptaków

klatka dla ptaków dekoracja boże narodzenie prostokątna rdza vintage bombki

Jeśli lubisz styl vintage, a jednocześnie chcesz mieć więcej blasku na wszystkie uroczystości, mamy pomysł na dekorację, która oferuje wszystko w jednym. Wszystko czego potrzebujesz to rdzawa klatka dla ptaków, która najlepiej jest kwadratowa. Wypełnij to małymi i dużymi błyszczącymi dekoracjami świątecznymi. Na koniec znajdź imponujące miejsce w swoim domu, w którym dekoracja klatki dla ptaków każdego dnia cieszy oko.

Dekoracja klatki dla ptaków w kolorze białym na świąteczny stół

klatka dla ptaków deco świąteczne białe świece zimowa dekoracja stołu weselnego

Na każdą wyjątkową okazję, czy to na Boże Narodzenie, czy na wesele w zimie, biała klatka dla ptaków jest idealna do dekoracji świątecznego stołu. W tym celu najlepiej wybrać ozdobną klatkę średniej wielkości i raczej zrezygnować z używanej. Umieść trzy białe świece blokowe różnej wielkości w klatce dla ptaków i ułóż je w szyszki. Wskazane jest umieszczenie pod świecami podkładki lub po prostu płaskiego talerza, aby świece nie kapały bezpośrednio na dno klatki.

Shabby chic świąteczna dekoracja z zardzewiałą klatką dla ptaków

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna mała okrągła rdza shabby chic

Małe klatki dla ptaków do użytku dekoracyjnego są dostępne w szerokiej gamie wzorów. Dla fanów stylu shabby chic są świetne małe klatki w rdzawej optyce. Stanowią piękne akcenty we wnętrzach, ale także na tarasach i balkonach, gdzie można je powiesić. Idealnym dodatkiem będzie figurka małego ptaszka, którą można ładnie ułożyć w klatce.

Zrób sobie dekorację klatki dla ptaków

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna budowanie własnych instrukcji ozdób choinkowych

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej klatki dla ptaków, możesz sam zrobić jedną lub więcej. W niewielkim stopniu jest to szczególnie łatwe. Możesz zrobić małe klatki dla ptaków, używając zakręcanych szklanych pokrywek jako podstawy. Wszystko, czego potrzebujesz, to pistolet do klejenia na gorąco, drut dekoracyjny, biała farba (farba w sprayu) i kilka sztucznych ptaszków na to coś wyjątkowego. Teraz przedstawiamy instrukcję rękodzieła krok po kroku.

Dekoracja klatki dla ptaków na choince: instrukcje

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna zbuduj sobie instrukcje

Najpierw wytnij 3, 4 lub 5 równych kawałków drutu i wygnij je w łuki. Następnie za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco przymocuj jeden koniec kawałka drutu do krawędzi pokrywy, a po przeciwnej stronie – drugi. Powtórz ten sam proces ze wszystkimi kawałkami drutu. Aby uzyskać dodatkową stabilność, przymocuj pałeczki do górnej 1/3 wykonanej klatki. Na koniec zagnij drut w okrąg wokół obszaru, w którym wcześniej przymocowałeś pałeczki.

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna mała zrób to sam w kolorze białym!

Na koniec zrób haczyk z drutu i owiń go w miejscu, w którym wszystkie kawałki drutu klatki krzyżują się ze sobą. Więc wieszasz małe klatki dla ptaków na choince lub później w innym miejscu. Ostatnim krokiem jest pomalowanie na biało samodzielnie wykonanych klatek dla ptaków. Czy uważasz, że kolor robi różnicę?.

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna mała zbuduj własnego ptaka

Na koniec umieść jednego lub dwa ptaki w każdej klatce, przymocuj je pistoletem do klejenia na gorąco i jeśli chcesz, udekoruj krawędź pokrywki ładną ozdobną wstążką.

Dekoracja klatki dla ptaków Boże Narodzenie mini ptak ozdoby choinkowe

Tutaj przedstawiamy podobny wariant dekoracji klatki dla ptaków w stylu ozdób choinkowych. Możesz użyć złota lub srebra zamiast białego. Alternatywnie możesz nałożyć uniwersalny klej, taki jak klej, na wszystkie części samodzielnie wykonanej klatki, a następnie bardzo dobrze toczyć w wybranym przez siebie brokacie.

Dekoracja klatki dla ptaków jest wszechstronna

klatka dla ptaków deco boże narodzenie okrągłe metalowe ozdoby świąteczne złoto

Dekoracja klatki dla ptaków jest wszechstronna i może być interpretowana na bardzo różne sposoby. Przede wszystkim ważne jest, aby dopasować je do stylu życia w Twoim domu. Ma to wpływ zarówno na kolory, jak i na wygląd – nowoczesny, rustykalny lub vintage.

Udekoruj małą lub dużą klatkę dla ptaków idealnie na Boże Narodzenie

klatka dla ptaków dekoracja boże narodzenie małe gałęzie jodły mini choinka

Niezależnie od tego, czy jest mała, czy duża, każda klatka dla ptaków jest idealna do dekoracji świątecznych. W małej bez problemu ułożysz gałązkę sosny i świeczkę, a dużą po prostu połóż na podłodze i udekoruj lampkami.

dekoracja klatki dla ptaków boże narodzenie okrągłe rdzawe metalowe lampki wróżkowe

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna biała kwadratowa duża metalowa

klatka dla ptaków dekoracja świąteczna biała minimalistyczna duża