Pomysły na świąteczne dekoracje

Wybielanie szyszek sosnowych: zrób purystyczną dekorację świąteczną w kolorze białym!

Sosnowe szyszki wybielacz wiklinowy kosz układają pomysły

Pomysłowa dekoracja wykonana z naturalnych materiałów sprawia, że ​​Boże Narodzenie jest bardziej świąteczne i tworzy wyjątkową atmosferę. Wpraw się w nastrój zbliżającego się festiwalu dzięki nowoczesnym, purystycznym aranżacjom w stonowanych tonach i stwórz płynne przejście między jesiennymi a zimowymi dekoracjami. Zamień swój dom w zimową bajkę z ośnieżonymi gałęziami jodły, drewnianymi gwiazdkami i bawełnianymi obrusami. Szczególnie urokliwe są domowe wieńce bożonarodzeniowe, dekoracje stołu czy girlandy. Często główną rolę odgrywają szyszki sosny białej. Okazują się nastrojową, purystyczną alternatywą dla tradycyjnych duetów kolorystycznych, takich jak zieleń i brąz, i nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru. Pokażemy Ci instrukcje DIY i szczegółowo wyjaśnimy, jak wybielić szyszki i podpowiemy kilka pomysłów na stylowe prezentacje. daj się zainspirować!

Wybielanie szyszek sosnowych: przegląd materiałów

Wybielanie szyszek sosnowych Instrukcje samodzielnego wykonywania ozdób choinkowych

Nie potrzebujesz wielu materiałów do swojego projektu – prawdopodobnie większość z nich i tak masz już w domu. Oto pełna lista:

Dwa plastikowe wiaderka, większe i mniejsze. Upewnij się, że maluch pasuje do dużego.

Wybielacz do wyboru

woda

Cegły, szklane butelki wypełnione wodą lub jakikolwiek inny przedmiot, którego można użyć jako ciężarka.

Szyszka

Soda oczyszczona (soda oczyszczona)

gumowe rękawiczki

Wybielanie szyszek sosnowych – bezpieczne stosowanie wybielacza

Instrukcje dotyczące wybielania pinecone Przegląd materiałów

Najpierw zbierz szyszki i pozostaw je do wyschnięcia w ciepłym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu na 2-3 dni. Możesz umieścić szyszki na gazecie, a następnie przewracać je dwa razy dziennie. W zasadzie bardzo łatwo wybielić szyszki. W każdym razie trzeba uzbroić się w cierpliwość – trwa to do dwóch tygodni, zanim całkowicie zmienią kolor. W międzyczasie powinieneś znaleźć w domu dobrze wentylowane pomieszczenie, w którym będziesz mógł przechowywać plastikowe wiaderko z czopami. Może to być np. toaleta – pod warunkiem, że ma okno. Dzieci i zwierzęta nie powinny mieć dostępu do pokoju. Jeśli chcesz wybielić szyszki sosnowe, musisz przestrzegać kilku zasad. Podczas obchodzenia się z wybielaczem należy zachować szczególną ostrożność. Zawsze noś gumowe rękawiczki i bluzki z długimi rękawami. Dobrze przewietrz pomieszczenie, zanim wejdziesz do środka i gdy będziesz w środku.

Szyszki sosnowe białe – Poradnik dla majsterkowiczów

Instrukcje wybielania szyszek sosnowych krok po kroku

Kiedy już wszystko przygotujesz, a szyszki sosnowe wyschną, czas zacząć wybielanie. Załóż gumowe rękawiczki i wlej około 1,5 litra wybielacza do dużego plastikowego wiadra. Wlej jeszcze 1/2 litra letniej wody i ostrożnie zanurz szyszki sosnowe w wiadrze. Przykryj czopy mniejszym plastikowym wiaderkiem i umieść klocki na wierzchu. Pozostaw szyszki sosnowe przez jeden dzień moczyć, następnego dnia sprawdź, czy są jeszcze całkowicie brązowe lub już zaczęły zmieniać kolor. Jeśli po 24 godzinach nadal jesteś całkowicie brązowy, możesz dodać 1/2 litra wybielacza. Odczekaj kolejne 24 godziny, a następnie wyjmij szyszki i opłucz je pod bieżącą wodą. Następnie umieść w małym wiaderku, zalej je letnią wodą, delikatnie wstrząśnij. Wyrzuć wodę. Posyp szyszki sosnowe pół szklanki sody oczyszczonej (sody oczyszczonej). Soda oczyszczona ma neutralizować nieprzyjemny zapach wybielacza. Wlej letnią wodę do plastikowego wiaderka, potrząśnij i wylej wodę. Pod żadnym pozorem nie wkładaj szyszek sosnowych do piekarnika, obok kominka lub grzejnika. Wilgotne szyszki najlepiej pozostawić do wyschnięcia na balkonie lub tarasie. Całkowite wyschnięcie zajmie około 10 dni. Potem powoli znów się otworzą.

Wybielaj szyszki i udekoruj sztucznym śniegiem

Szyszki sosnowe białe instrukcje pędzel klej do sztucznego śniegu

Ośnieżone szyszki sosnowe nadają kształt świątecznemu oczekiwaniu i tworzą romantyczną atmosferę przy stole. Oto jak sfałszować wygląd: kup drobny biały piasek w sklepie rzemieślniczym. Posmaruj szyszki sosnowe klejem i zanurz je w sztucznym śniegu. Niech wyschną na bok.

Wybielanie szyszek sosnowych – pomysły na dekorację w kolorze białym

sosna szyszki wybielacz bawełniana lina morska w zimie

I tak fascynująco wygląda efekt końcowy – ośnieżone szyszki można ułożyć w misce. Razem z liną i bawełnianą gałązką tworzą atrakcyjną aranżację w marynistycznym stylu życia.

Szyszki sosnowe wybielacz białe dynie jesienno-zimowa dekoracja driftwood

Szyszki i dynie to popularny duet przy świątecznym stole na Święto Dziękczynienia. Ale nawet później, aranżacja ton w ton wprowadza do wnętrza zimowy nastrój. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się szyszki sosny białej i dynie odmiany „Baby Boo”.

Szyszki wybielacz Boże Narodzenie udekoruj drzwi wieniec tuja gałęzie lniana wstążka

Bielone szyszki wytrzymują bardzo długo i są odporne na warunki atmosferyczne – dzięki czemu można je z łatwością wykorzystać jako element dekoracji przy wejściu do domu.

Wybielanie szyszek sosnowych purystycznych dekoracji stołu tworzy własne pomysły na świąteczny dzwon

Jeśli chcesz uwolnić swoją kreatywność, możesz zrobić girlandę z drewna, dzwonków i szyszek sosny. Wraz z drewnianymi poinsecjami girlanda może ozdobić kominek.

Szyszki sosnowe wybielają poinsecje z drewna dryfującego tworzą bajkowe światła

Aby uzyskać najlepszy efekt, możesz owinąć łańcuch świateł wokół purystycznej girlandy – wieczorem tworzy ekscytujące efekty świetlne.

Sosna stożek bleach girlanda kominek sztuczny śnieg driftwood dzika róża

Możesz też dodać kolorowe akcenty z czerwonymi bombkami choinkowymi. Jeśli wolisz naturalne materiały, wybierz dziką różę.

Szyszki sosnowe bielone gałęzie sosny róża girlanda

Zgodnie z trendem mix-and-match szyszki niebielone i bielone można doskonale łączyć.

Zrób własną choinkę z szyszek i udekoruj ją czerwoną kulką

Możesz nawet zrobić choinkę z białych szyszek sosny. Więcej sugestii znajdziesz w galerii zdjęć poniżej.

Szyszki sosnowe z wybielaczem do dekoracji z mchu

Szyszki sosnowe wybielacz nowoczesna dekoracja stołu mech szyszki sosnowe

Wybielaj szyszki sosnowe, zawiąż własny wieniec na drzwi, pomysły rzemieślnicze

Świeca wybielająca z szyszek sosnowych z białego mchu driftwood

Szyszki sosnowe wybielacz złoty spray posypać kartkę na miejsce

Bleach sosnowe szyszki układają srebrne świeczniki

Girlanda z wybielaczem z szyszek sosnowych tworzy pomysły samemu

Szyszki sosnowe wybielacz biały kolor udekoruj vintage

Szyszki sosnowe wybielacz purystyczna dekoracja stołu srebrna taca do serwowania w stylu vintage