Pomysły na świąteczne dekoracje

Świąteczne opakowanie Tinker: 20 pięknych i zrównoważonych pomysłów na pakowanie prezentów dla majsterkowiczów

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku większość ludzi przeżywa obecnie stres związany z zakupami. Prezenty kupowane są dla wszystkich członków rodziny, przyjaciół, krewnych, współpracowników lub partnerów biznesowych. Miłośnicy rękodzieła wykwalifikowani w swoim rzemiośle sami robią prezenty, aby najpóźniej do 20 grudnia wszystko można było zapakować i umieścić pod choinką w Wigilię. Kiedy szał kupowania i wytwarzania w końcu się kończy, pojawia się pytanie o odpowiednie opakowanie na prezent. Szybko wyczaruj coś, aby starczyło czasu na ułożenie świątecznego menu lub stylizację sylwestrowego stroju! Wyjaśnimy Ci, jak szybko wykonać piękne świąteczne opakowania i pokażemy 20 stylowych pomysłów na majsterkowanie, dzięki którym możesz skutecznie zainscenizować świąteczne prezenty pod choinką.

Świąteczne opakowanie Tinker: samodzielnie przygotuj przyjazne dla środowiska pudełko upominkowe „mały dom”

Pomysły na świąteczne opakowania samemu wyrabiają pudełka na prezenty z kartonowych domów

Przede wszystkim przedstawimy Wam udany pomysł na świąteczne opakowanie. W przedświątecznym pudełeczku „domek” służy jako piękna świąteczna dekoracja np. na parapecie, na komodzie czy na świątecznym stole. Ułóż go razem ze sztucznymi mini choinkami, figurkami jeleni, krasnoludków i Świętego Mikołaja i stwórz taką zimową wioskę. Nie potrzebujesz szablonu do domu, wystarczy kartonowe pudełko, które możesz wyciąć w żądany kształt. Możesz zobaczyć, jak złożyć dom w poniższym przewodniku krok po kroku.

Świąteczne opakowanie Tinker Zrób swój dom z kartonu i pomaluj go

Potrzebujesz następujących materiałów i akcesoriów do tego uroczego pudełka na prezenty: składane pudełko, nóż rzemieślniczy, gorący klej i biały marker. Opcjonalnie możesz też zrobić pieczątkę z ziemniaka i wykorzystać ją do wytłoczenia świątecznych motywów na domu. Jak złożyć dom: połóż przed sobą karton. Wytnij dwa trójkątne detale i złóż karton do pudełka. Włóż prezent do pudełka i przyklej końce dachu dwuspadowego do domu gorącym klejem. Pozostaw klej do całkowitego wyschnięcia przez kilka minut w temperaturze pokojowej, a następnie zacznij malować dom według własnego uznania. Możesz również powierzyć to zadanie dzieciom. Na pewno z przyjemnością ostemplujesz lub malujesz dom.

Świąteczne opakowanie Tinker Zrób swój własny dom z tektury i instrukcji malowania

Nawiasem mówiąc, możesz ponownie użyć małego domku, jeśli podczas rozpakowywania prezentów ostrożnie odetniesz dach nożem rzemieślniczym. Ten pomysł na opakowanie jest zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Oszczędzasz nie tylko koszty, ale także całkowicie rezygnujesz z papieru opakowaniowego. Ze względu na liczne zasoby, które są marnowane w produkcji papieru opakowaniowego, zwłaszcza wodę i elektryczność, coraz więcej osób zwraca się ku zrównoważonym alternatywom. Ostatnio są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Jeśli więc korzystasz kilkakrotnie ze swoich świątecznych opakowań, wnosisz ważny wkład w ochronę przyrody.

Twórz ekologiczne opakowania świąteczne: Zawiń pudełka w papier do pakowania i udekoruj ręcznie robionymi etykietami

Świąteczne opakowanie druciarskie sylwetkę jodły wyciętej z pomysłów na dekoracje papierowe

Jeśli więc chcesz zrobić coś dobrego dla środowiska, możesz zapakować prezenty w zwykły papier do pakowania i ozdobić je własnoręcznie wykonanymi etykietami. Wytnij kilka detali z kolorowego papieru i użyj ich do złożenia choinki. Etykieta wygląda szczególnie efektownie, gdy połączysz kilka detali w ton w ton. Udekoruj choinkę kokardką, a ekologiczne opakowanie świąteczne jest gotowe. Tutaj również obowiązuje zasada praktyczna: lepiej majstrować przy skrawkach papieru. W miarę możliwości staraj się nie rozrywać opakowania i nie wyrzucać go zaraz po świętach, tylko zachować i ponownie użyć.

Wykonuj świąteczne torebki i udekoruj je naturalnymi materiałami

Zrób sobie świąteczne opakowanie, zrób torebki na prezenty z papieru pakowego z wykorzystaniem naturalnych materiałów, zrób wieniec z gałązek laurowych

Świąteczne opakowanie to nie tylko marnowanie zasobów. Powlekany kolorowy papier opakowaniowy wygląda bardzo ładnie, ale nie nadaje się do recyklingu. Z drugiej strony papier opakowaniowy można poddać recyklingowi i dlatego jest zrównoważoną i niedrogą opcją. Prezenty w dowolnym kształcie można zapakować w świąteczne woreczki z gładkiego papieru opakowaniowego. A przy odrobinie wprawy możesz ozdobić torby stylową dekoracją wykonaną z naturalnych materiałów. Zrób na przykład piękne mini wieńce z gałązek laurowych, zieleni jodłowej lub bukszpanu. Wytnij okrąg z białego kartonu i przyklej go jako podstawę. Na pudełku napisz „Wesołych Świąt” lub imię odbiorcy. Torebkę świąteczną udekoruj czerwoną kokardką i szeroką, pasiastą ozdobną tasiemką.

Świąteczne opakowanie Tinker: udekoruj pudełka gałązkami sosnowymi

Opakowania świąteczne Tinker Zrób własną choinkę z gałęzi cyprysu

Innym bardzo fajnym pomysłem jest ozdobienie pudełek lub pudełek na prezenty gałązkami cyprysów. Zorganizuj wycieczkę na wieś i pozwól rodzinie pomóc w zbieraniu naturalnych materiałów. Następnie możesz urozmaicić świąteczne opakowanie znalezionymi przedmiotami z natury. Naturalne materiały są w 100% biodegradowalne, a wiele z nich ma bardzo długą żywotność i można je wykorzystać w przyszłym roku, jeśli zajdzie taka potrzeba. Gałęzie cyprysów są niestety bardzo delikatne i tracą piękny zielony kolor po 4-5 dniach, ale gałązki jodły mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni. Możesz też sam zrobić sztuczny śnieg. Wystarczy sól gruboziarnista zmieszana z odrobiną kleju. Następnie pozostaw sztuczny śnieg do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Używaj starej szczoteczki do zębów, aby regularnie rozprowadzać sztuczny śnieg na „jodełce” zbudowanej z gałęzi cyprysów. kompletny!

Zrób sobie świąteczne opakowanie z papieru muzycznego

Zrób sam pakowanie prezentów z papieru muzycznego na Boże Narodzenie

Chciałbyś stworzyć kreatywne, ale jednocześnie klasyczne świąteczne opakowanie? Udekoruj swoje prezenty papierem muzycznym. W sklepach można kupić specjalny papier do pakowania z notatkami, ale zazwyczaj jest on powlekany. Papier powlekany nie nadaje się do recyklingu i dlatego jest określany jako odpady resztkowe. Ponadto podczas produkcji uwalniane są pewne szkodliwe substancje. Zamiast kupować powlekany błyszczący papier muzyczny, możesz kupić książkę z nutami lub książkę z nutami i użyć jej do zawijania prezentów. Następnie możesz zapisać nuty swojej ulubionej piosenki na papierze firmowym lub znaleźć nuty online, pobrać je i wydrukować. Zwiąż prezenty sznurkiem i udekoruj je świątecznymi dzwoneczkami. Nie zapomnij zrobić metki z brązowego papieru do pakowania.

Opakowania świąteczne Tinker: samodzielnie wykonuj i maluj pudełka

Nie wszystkie świąteczne opakowania powinny być w kolorze zielonym, czerwonym i złotym. Jeśli zależy Ci na stylowej dekoracji, możesz dopasować kolor opakowania do kolorystyki ozdób choinkowych. Zwłaszcza w ostatnich latach utrwaliły się romantyczne, figlarne dekoracje w pastelowych niuansach. Delikatny róż i srebro tworzą wyjątkowo czarujący duet, który nadaje choince stylu vintage. Do tego: ładnie zapakowane prezenty w samodzielnie wykonanych i pięknie pomalowanych pudełkach.

Wykonaj instrukcje dotyczące papieru do pakowania Instrukcje krok po kroku

Do przedstawionych powyżej instrukcji rękodzieła potrzebne są następujące materiały i akcesoria: biały papier konstrukcyjny, pędzel, akwarele, odpowiednia tasiemka satynowa, nożyczki, dziurkacz, linijka i ołówek z gumką. Najpierw pomaluj papier do pakowania i pozostaw do wyschnięcia. Następnie umieść go na stole malowaną stroną skierowaną w dół. Połóż prezent na środku papieru do pakowania i wytnij dwa paski. Pierwszy pasek powinien być tak szeroki i 2,5 razy dłuższy jak prezent. Szerokość drugiego paska powinna odpowiadać długości prezentu. Powinna być na tyle szeroka, aby można było nią zapakować prezent. W papierze przebij w sumie osiem otworów i przeciągnij ozdobną wstążkę. Zawiąż jego końce w kokardę. Możesz też ozdobić opakowanie srebrnymi bombkami.

Świąteczne opakowanie Tinker: papier do pakowania znaczków

Tinker Świąteczne opakowanie Stampin papierowe ze świątecznymi motywami

Kochasz kolorowy papier do pakowania i nie chcesz się bez niego obejść? Następnie możesz sam zrobić kolorowy papier! Potrzebujesz zwykłego papieru do pakowania lub papieru budowlanego oraz zestawu narzędzi do stemplowania. Większość zestawów narzędzi do stemplowania zawiera złote, brązowe, białe, zielone i czarne stemple i kolory papieru, podkładkę z tuszem lub pędzel do punktowania do nakładania kolorów oraz jeden lub więcej zestawów silikonowych stempli z motywami świątecznymi. Wszystkie niezbędne materiały i narzędzia są dostępne w sklepach rzemieślniczych. Po prostu umieść papier do pakowania na płytce stempla, przymocuj go magnesami na wszystkich czterech rogach, nałóż żądany kolor na silikonową pieczątkę i użyj go do stemplowania prezentu. Kontynuuj z pozostałymi znaczkami, aż wyczarujesz kolorowy papier do pakowania. Dodatkowo można wyciąć z kolorowego kartonu pewne naturalne motywy, zawiązać satynową tasiemkę w kolorze pilników lub wykonać własne metki.

Świąteczne opakowania Tinker: udekoruj prezenty pachnącymi, naturalnymi materiałami

Świąteczne opakowanie Tinker z papierem do pakowania i naturalnymi materiałami

Szukasz skutecznego i niedrogiego pomysłu na opakowanie prezentu na ostatnią chwilę? Następny pomysł jest właśnie dla Ciebie. Kup świąteczne torebki wykonane z papieru opakowaniowego lub użyj ich do zawijania prezentów. Zrób metki z papieru i przywiąż je sznurkiem do prezentów. Udekoruj prezenty pachnącymi, naturalnymi materiałami: gałęzie sosny wydzielają w pomieszczeniu przyjemny zapach żywicy, gałązki lawendy wnoszą śródziemnomorski akcent do Twoich czterech ścian. Liście ostrokrzewu, paprocie, mech, a nawet świeże kwiaty również mogą urozmaicić opakowanie prezentu.

Świąteczne opakowanie Tinker: papier marmurkowy

Zrób świąteczne opakowanie, pomaluj własny papier do pakowania, owiń pudełka mchem i naturalnymi materiałami

Kolejna opcja dla tych, którzy wolą zrezygnować z papieru pakowego z handlu i zamiast tego chcą samodzielnie pakować prezenty. Przy odrobinie umiejętności możesz marmurkować swój papier. Wyjaśnimy, jak to zrobić. Potrzebujesz: biały papier budowlany (opcjonalnie bibułka), blacha do pieczenia, papier do pieczenia, linijka, pianka do golenia, farba akrylowa, szpikulec do szaszłyków. Najpierw wyłóż blachę do pieczenia papierem do pieczenia i obficie spryskaj kremem do golenia. Użyj linijki, aby równomiernie rozprowadzić i wygładzić krem ​​do golenia na papierze do pieczenia. Upuść kilka kropel farby akrylowej na piankę do golenia i spróbuj rozprowadzić kolor szpikulcem do szaszłyków, aby na końcu powstał pożądany marmurkowy wygląd. Kiedy jesteś zadowolony z efektu marmuru, możesz docisnąć arkusz papieru konstrukcyjnego do pianki do golenia, a następnie delikatnie zetrzyj pozostałą piankę za pomocą linijki. Poczekaj, aż papier całkowicie wyschnie, a następnie możesz go używać do pakowania mniejszych prezentów.

Świąteczne opakowanie Tinker: udekoruj prezenty wełnianą nicią

Tinker Świąteczne opakowanie Zrób sam papier do pakowania i włóczkę

Chciałbyś dodać odrobinę koloru do świątecznego opakowania? Następnie możesz zawiązać prezent resztkami wełny zamiast ozdobnej wstążki. Dodatkowo z marmurkowego kartonu można wyciąć gwiazdkę i wykonać kolorowy wisior. Rozcieńczyć farbę niewielką ilością wody i użyć okrągłej gumki ołówka jako szablonu pieczątki. Użyj gumki, aby stemplować białe kropki na papierze opakowaniowym.

Zrównoważone pomysły na pakowanie prezentów DIY: Prezenty Emoji

Zrób papier do pakowania emotikonów samodzielnie, rób pomysły na pakowanie prezentów dla dzieci

Często nie potrzebujesz w ogóle żadnego papieru do pakowania, ponieważ możesz sam zrobić bardzo kreatywne opakowanie z tektury. Na przykład dzieci będą szczęśliwe, jeśli zapakujesz ich prezenty w żółty karton, a następnie pomalujesz na nich śmieszne buźki emoji. Opcjonalnie można wyciąć oczy i usta emoji z kartonu lub filcu i nakleić je na prezenty. Niezwykle pomysłowy pomysł na opakowanie do dużych pudełek prezentowych.

Prezenty dla dzieci na świąteczne pomysły na opakowania na opakowania emoji do pudełek

Jeśli przykleisz srebrny pompon na wieczko czerwonego pudełka i ułożysz prezenty jeden na drugim, możesz nawet ułożyć Mikołaja Emoji z kilku pudełek na prezenty. Pięknie oznakowany prezent również pasuje do niego. Można go owinąć białym papierem i stemplować „Wesołych Świąt” za pomocą szablonu. Potrzebujesz tylko odpowiedniego koloru i pędzla. Umieść szablon na papierze, w razie potrzeby przymocuj magnesami lub taśmą i nałóż na niego farbę. Gdy skończysz, ostrożnie usuń szablon i pozwól, aby farba całkowicie wyschła, zanim przejdziesz dalej.

W Boże Narodzenie chcemy sprawić radość naszej rodzinie. Ale czasu wolnego jest mało, brakuje kreatywności i jest wiele prezentów, które trzeba pilnie zapakować. Radzimy nie używać papieru do pakowania pomimo stresu Bożego Narodzenia. Pomysłowo zapakowany prezent to coś wyjątkowego, na co obdarowany z pewnością będzie czekał. A kiedy tworzysz świąteczne opakowanie zamiast je kupować, robisz coś dobrego dla środowiska. Ponieważ papier do pakowania, który rozdzieramy na Boże Narodzenie i zaraz potem wyrzucamy, jest trudny lub wręcz niemożliwy do recyklingu. Pokazaliśmy już kilka przykładów tego, jak pięknie i ekologicznie można zapakować prezenty. Więcej inspirujących przykładów znajdziesz w poniższej galerii zdjęć.

Opakowanie prezentowe z wesołymi motywami świątecznymi

Zrób sobie świąteczne opakowanie i instrukcje malowania

Świąteczne opakowanie Tinker: opakowanie na prezent z farbą tablicową 

Zrób sobie opakowanie prezentu

Pomysły na samodzielne pakowanie prezentów: wytnij choinkę z gazety

Udekoruj opakowanie prezentem choinką z gazety i diamentową ozdobną wstążką

Zawijaj prezenty w sposób zrównoważony: zrób kokardę z biurokracji

Świąteczne opakowanie Tinker Zrób sam pudełko upominkowe z kokardką z kolorowej taśmy samoprzylepnej

Szybkie pomysły na opakowania na Boże Narodzenie

Zrób sobie pakowanie prezentów, udekoruj pomysły na pudełka i książki kolorowym papierem do pakowania

Zawijaj prezenty i udekoruj kreatywnie

Samodzielnie zrób opakowanie prezentowe z naturalnych materiałów, udekoruj papier do pakowania liśćmi laurowymi i gałązkami cyprysu

Pięknie zapakowane prezenty świąteczne z naturalnych materiałów

Stwórz własne świąteczne opakowanie z naturalnych materiałów.Połącz gałązki jodły z gałązkami jemioły i sukulentami