Pomysły na świąteczne dekoracje

Świąteczne lampki do okien i parapetów: ponad 20 pomysłów na świąteczny nastrój!

W okresie świątecznym chcemy, aby nasze domy wyglądały nietuzinkowo i klimatycznie, aby pasowały do ​​tej magicznej, niepowtarzalnej pory roku. Wieńce adwentowe, choinki, ozdoby z gałązek jodłowych i wstążek to nieodzowny element świątecznej dekoracji w wielu domach. Dopełnieniem podkreślającym urok i atmosferę świątecznych ozdób choinkowych są zwłaszcza mieniące się lampki choinkowe. Ozdabiają nie tylko choinkę, ale prawie każde okno. Piękno świetlnych dekoracji okien polega na tym, że są one widoczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu zachwycają również sąsiadów i przechodniów. Dostępne są teraz światła LED we wszystkich możliwych kolorach, a także z inteligentnymi funkcjami. Wybór jest naprawdę ogromny, więc trudno nam podjąć decyzję o zakupie. Ale jakie są trendy w tym roku i jak możesz odświętnie oświetlić swoje okna? Ujawnimy to poniżej.

Od kiedy na bożonarodzeniowe lampki na oknie?

Lampki choinkowe na zewnątrz parapetu z girlandami

Właściwie nie ma ogólnego terminu, kiedy powinieneś zacząć dekorować swoje okna świątecznymi lampkami. Pierwsza niedziela Adwentu może być oczywiście dobrą okazją. Ostatecznie wszystko zależy od tego, kiedy wejdziesz w świąteczny nastrój.

Co jest dozwolone z lampkami bożonarodzeniowymi?

lampki choinkowe okno na zewnątrz bajki z kulkami

Boże Narodzenie to tak piękny czas, że trudno sobie wyobrazić, aby jakikolwiek rodzaj lampek świątecznych mógł zostać zabroniony. Nawet jeśli nie ma zakazów, ważne jest, aby Twoja dekoracja nikomu nie przeszkadzała. Dekoracje migające lub grające muzykę należy rozmieścić w taki sposób, aby nie denerwowały sąsiadów. Ogólnie rzecz biorąc, lampki choinkowe nie mogą być dużo jaśniejsze niż inne lampki na miejscu. Ponadto nadal obowiązują godziny ciszy od 22:00 do 6:00. Najlepiej więc wyposażyć migające lampki w lampki z zegarem.

Lampki choinkowe do okien wewnątrz

Ozdoby świąteczne na okna i parapet ze świecami i lampkami

Lampki są zwykle mocowane wzdłuż ramy okiennej lub bezpośrednio na szybie za pomocą taśmy klejącej lub przyssawek. Pozwala to na ukształtowanie kabla w różne kształty np. gwiazdki czy choinki. Nawiasem mówiąc, bajkowe światła mogą zapewnić nastrojowe oświetlenie przez cały rok. W tym artykule znajdziesz pomysły, jak to zrobić.

Kurtyny świetlne w modzie

boże narodzenie światła okno kurtyna świetlna domek

Nowoczesne kurtyny świetlne przyciągają wzrok i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Idealnie nadają się do dekoracji dużych okien i są bardzo łatwe do zawieszenia. Większość kurtyn świetlnych jest jednokolorowa, ale fajną rzeczą jest to, że są światła w różnych kształtach, takich jak gwiazdy lub płatki śniegu.

Świecące gwiazdy

nowoczesne oświetlenie bożonarodzeniowe okno

Lampki choinkowe to nie jedyna opcja na piękne świąteczne oświetlenie okien. Zwyczaj zdobienia okien efektowną, świecącą gwiazdą jest szczególnie popularny w krajach skandynawskich. Możesz kupić gotowe gwiazdki LED lub zrobić je samodzielnie.

Świetliste sylwetki

bożonarodzeniowe lampki do okna świetlista sylwetka święty mikołaj

Jeśli chcesz uniknąć splątanych kabli, możesz zdecydować się na świąteczne sylwetki świetlne. Są one w większości zasilane bateryjnie i można je szybko i łatwo zawiesić na hakach z przyssawkami.

Praktyczne i bezpieczne świece LED na parapecie

bożonarodzeniowe lampki wewnątrz okna ze świecami led

Płomień świecy ma szczególny urok, ale stwarza też zagrożenie pożarowe. Nowoczesne świece LED również mają ruchomy płomień, ale są całkowicie nieszkodliwe. Dla jeszcze większej wygody modele wysokiej jakości wyposażone są również w timer i pilot zdalnego sterowania.

Fajny pomysł z gałązkami w wazonie

Wazon parapetowy lampki choinkowe z gałęziami i kulkami

Zamiast wieszać bajkowe światełka na oknie, możesz również wypróbować następujący pomysł: włóż kilka gałązek do wazonu i ułóż na nich kable, jak chcesz. To byłoby ładne przyciąganie wzroku na parapecie, który wygląda dobrze zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Lampki choinkowe do okien na zewnątrz

bożonarodzeniowe lampki okienne na zewnątrz z girlandą

Chcesz stworzyć świąteczną atmosferę dla przechodniów lub zaimponować sąsiadom? W takim razie powinieneś również umieścić świąteczne lampki okienne na zewnątrz. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na odpowiedni stopień ochrony lampek – co najmniej IP44. W ten sposób lampy są chronione przed ciałami obcymi o średnicy większej niż 1 mm oraz przed deszczem i śniegiem.

lampki choinkowe okno poza pętlą silhoette

Bajkowe światła na zewnątrz są zwykle również przymocowane wzdłuż ramy okiennej i często połączone z zieloną girlandą z jodły. Jeśli masz skrzynki na kwiaty na zewnątrz przy oknie, możesz je również odpowiednio udekorować. Istnieją również piękne figurki świetlne LED do użytku na zewnątrz, które można przykleić między kwiatami.

Zasilane energią słoneczną lampki choinkowe są idealne do skrzynek na kwiaty, ponieważ panel słoneczny zwykle ma szpilkę uziemiającą. Światła słoneczne są zależne od mocy słońca. Więc upewnij się, że twoje światła mają wystarczająco dużo światła.

Funkcje lampek choinkowych

lampki choinkowe kurtyna świetlna okienna i girlanda z jodły na parapecie

Lampki choinkowe mogą być nie tylko piękne, ale także praktyczne i wydajne. Oto kilka przydatnych funkcji lampek choinkowych, na które należy zwrócić uwagę:

Kontrola aplikacji – Boże Narodzenie nie jest wyzwaniem dla technologii inteligentnego domu. Teraz możesz łatwo sterować lampkami bożonarodzeniowymi za pomocą smartfona za pomocą aplikacji, a nawet zmieniać kolor lampek.

Zdalne sterowanie – Urządzenia wyposażone w pilota poprawiają łatwość użytkowania. Dotyczy to również lampek choinkowych. Bajkowe lampki, świetliste sylwetki, świeczki LED – sterowanie pilotem jest dziecinnie proste. Nie musisz nawet wstawać z kanapy. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby świąteczne lampki świeciły pełnym blaskiem.

Świąteczne lampki na windows LED świecznik i wieniec

Zegar lub minutnik – Wyłącz ręcznie lampki świąteczne przed pójściem spać? Byłoby to bardzo niewygodne i niepraktyczne. W takim przypadku doskonale sprawdza się timer, dzięki któremu można zaprogramować oświetlenie zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Kiedy należy zdjąć ozdoby świąteczne??

lampki choinkowe wewnątrz ze sznurkiem

Dla wielu 6 stycznia, Święto Trzech Króli, to koniec okresu Bożego Narodzenia. Ale jeśli nie chcesz jeszcze rozstać się z dekoracją świetlną, powinieneś wiedzieć, że kalendarz roku kościelnego określa 2 lutego jako koniec okresu Bożego Narodzenia. W tym dniu w kościele obchodzone jest święto „Prezentacji Pańskiej”, znane w wielu miejscach pod nazwą Matki Boskiej Gromnicznej. Nie ma więc problemu z udekorowaniem okien do tego czasu. Światła poprawią również nastrój w ponure zimowe dni.

Łańcuch świetlny można przymocować do okna na różne sposoby, jak tutaj na przykład – od środka na zewnątrz

bożonarodzeniowe oświetlenie okien wewnątrz wrzosu na zewnątrz

Obrazy okienne z kredowymi ołówkami i bajkowymi światełkami

Dekoracja okna z kredowym długopisem i bajkowymi światłami

Świece LED można również umieścić w pobliżu zasłon

bożonarodzeniowe światła kurtyna świetlna w środku

Okno kuchenne również zasługuje na ładną świąteczną dekorację

Udekoruj okno kuchenne na Boże Narodzenie girlandą z jodły i łańcuchem lampek

Możesz także owinąć bajkowe światełka wokół gałęzi

Pomysł na dekorację okna zimą z gałęziami, gwiazdami i drzewami

Lekkie łańcuszki w kolorze niebieskim i fioletowym mają magiczny efekt

boże narodzenie światła okno wewnątrz kolorowe

Gwiazdy LED przyciągają wzrok

pomysł na świąteczne lampki na duże okna

Gwiazdy wyglądają cudownie nawet w świetle dziennym

Skandynawskie świąteczne dekoracje papierowe gwiazdki na duże okna

Bajkowe lampki na baterie w pustych butelkach po winie

Lampki choinkowe do okien z baterią w butelkach na parapecie

Na szerokim parapecie jest wystarczająco dużo miejsca na cały zimowy krajobraz

Zimowa dekoracja parapetu ze złotymi szyszkami świec i figurkami drzew