Pomysły na świąteczne dekoracje

Udekoruj wejście do domu na Boże Narodzenie – 18 pomysłów na wspaniałe dekoracje

wejście do domu boże narodzenie udekoruj bajkowe światła dom płot drzewo

Wejście do domu jest wizytówką domu i powinno zawsze wyglądać ładnie i zadbanie. Obszar przed drzwiami wejściowymi wygląda jeszcze piękniej, gdy jest udekorowany na każdą okazję. A ponieważ Boże Narodzenie jest tuż za rogiem, zebraliśmy wiele wspaniałych przykładów tego, jak możesz udekorować wejście do domu na Boże Narodzenie. Niezależnie od tego, czy chodzi o lampki, wieńce, jodły czy inne elementy dekoracyjne, decydujesz Ty i Twoja wyobraźnia.

Udekoruj dom i wejście światłami

Wejście do domu udekoruj boże narodzenie sztuczny śnieg bajki choinki!

Jeśli chciałbyś przygotować swój dom na najpopularniejszy zimowy festiwal z klimatyczną dekoracją, która od razu rzuca się w oczy, to najlepiej do tego nadają się kolorowe lampki. Przykładem tego są bogato zdobione domy, które znamy z USA. Tak zwane domy bożonarodzeniowe robią szczególne wrażenie wieczorem, kiedy tysiące kolorowych świateł oświetlają podwórko przed domem. Oczywiście nie musisz koniecznie dekorować całego domu lampkami, aby wyczarować ładną świąteczną dekorację. Kilka bajkowych światełek na wieńcu drzwi lub wokół drzwi wejściowych załatwia sprawę bez podwajania rachunku za prąd.

Udekoruj wejście do domu na Boże Narodzenie: ozdoby świąteczne na drzwi wejściowe

klasyczna dekoracja świąteczna wejście do domu czerwone zielone wieńce poinsecja

Jeśli chcesz umieścić wejście do domu w centrum uwagi, najlepiej zdecydować się na dekorację drzwi wejściowych. A najpopularniejszym pomysłem na to jest świąteczny wieniec na drzwi. Jednak nadaje się do tego nie tylko klasyczny okrągły kształt, ale możliwe są również inne warianty, które pasują do okazji. Równie wspaniała jest różnorodność materiałów, z których możesz wykonać swój własny wieniec. Od naturalnych materiałów, takich jak zieleń jodły, szyszki czy poinsecja, po kolorowe kokardki w świątecznych kolorach, wszystko jest możliwe.

Zaprojektuj wieniec na drzwi jak bałwan

zrób sam wieniec bałwana na świąteczne dekoracje drzwi

Świetną alternatywą dla klasycznego kształtu wieńca jest bałwan. Bałwan na drzwiach dodaje zabawnego akcentu całej dekoracji i jest szczególnie popularny wśród dzieci. Jest również bardzo łatwy do wykonania, ponieważ potrzebujesz tylko dwóch lub trzech okrągłych wianków w różnych rozmiarach.

świąteczny wieniec na drzwi sam utwórz kształt bałwana

Najpierw musisz określić rozmiar bałwana do drzwi wejściowych i dopiero wtedy możesz zabrać się do pracy. Oczywiście możesz też użyć gotowych wieńców i po prostu je złożyć. Szczególnie efektownie i wspaniale prezentowałby się bałwan, który zdobi całe drzwi wejściowe. Najlepiej wybrać kolory kontrastujące z kolorem drzwi, inaczej wieniec bałwanka może pozostać niezauważony.

Zrób sam wieniec na choinkę

jodła wieniec na drzwi boże narodzenie udekoruj drzwi wejściowe

Jeśli dekorujesz wejście do domu na Boże Narodzenie, możesz użyć motywów i kolorów typowych dla Bożego Narodzenia. Na przykład wieniec w ogóle nie może być okrągły, a raczej mieć zupełnie inny kształt. Na przykład choinkę można szybko złożyć z kilku drewnianych desek i przekształcić w klimatyczną ozdobę świąteczną na drzwi.

DIY wieniec na drzwi ozdoba na choinkę!

Po prostu złóż trójkąt równoramienny z trzech drewnianych desek i owiń go wybranym materiałem. Do tego najlepiej nadaje się (sztuczna) zieleń jodłowa, ponieważ nadaje jej szczególnie naturalny wygląd. Na koniec przymocuj do wieńca inne ozdoby, takie jak szyszki sosnowe lub bombki i ozdoba na drzwi wejściowe jest gotowa.

Pomysły na świąteczne dekoracje do obszaru przed drzwiami wejściowymi

ozdoby choinkowe pomysły na wejście do domu jodła wieniec sanie śnieg

Jeśli sam wieniec na drzwiach wejściowych nie wystarczy Ci jako dekoracja, przygotowaliśmy wiele innych opcji. Obszar przed drzwiami to idealne miejsce, jeśli chcesz udekorować wejście do domu na Boże Narodzenie. Można tam ustawić dowolne ozdoby świąteczne i nadać przechodniom na ulicy świąteczną atmosferę. Warunkiem tego jest jednak obecność baldachimu, w przeciwnym razie dekoracja może zostać uszkodzona przez deszcz lub śnieg.

Udekoruj wejście do domu choinkami

wejście do domu christmassy udekoruj choinkę bożonarodzeniowe drzwi do pończoch

Nie ma wątpliwości, że choinka jest ważnym elementem dekoracji domu na Boże Narodzenie. Ale to nie znaczy, że dozwolona jest tylko jedna choinka. Jeśli chcesz udekorować wejście do swojego domu na Boże Narodzenie, to jodły to świetny pomysł również na ten teren.

wejście do domu boże narodzenie udekoruj jodły wieniec na drzwi

Jodła(y) do wejścia do domu można ozdobić lub pozostawić w stanie naturalnym. Sam decydujesz. Do tego nadaje się ta sama biżuteria, co na choinkę w środku: girlandy, bombki, lampki – wszystko jest dozwolone.

Ozdoby świąteczne na wejścia do domu z lampionami

wejście do domu udekoruj świąteczne duże lampiony

Świetnym pomysłem na dekorację przestrzeni przed drzwiami wejściowymi są lampiony, które są zaprojektowane na Boże Narodzenie. Ponieważ dekoracja jest umieszczona w latarni, nie może zostać zniszczona przez złą pogodę. Dlatego ten pomysł jest idealny na zewnątrz.

ozdoby świąteczne na wieniec na zewnątrz bajkowe lampki do sań

Latarnie możesz udekorować na różne sposoby. Świetnie nadają się do tego ozdoby świąteczne, takie jak bombki lub lampki choinkowe, które można łatwo naśladować. Więcej pomysłów na udekorowanie lampionu na Boże Narodzenie znajdziesz na naszej stronie internetowej. Naprawdę ładnie wygląda w połączeniu ze śniegiem lub sztucznym śniegiem, a tym samym tworzy wspaniały, zimowy obraz.

Udekoruj drewniane pudełka na Boże Narodzenie

drewniane pudełko na świąteczne dekorowanie wstążki z zielonymi jagodami jodły

Wejście do domu uważane jest za najlepsze miejsce do wyeksponowania domowych ozdób choinkowych. Każdy, kto odwiedza dom lub po prostu przechodzi obok, może je podziwiać. Z tego powodu pojemniki udekorowane na Boże Narodzenie świetnie się do tego nadają i z pewnością będą przyciągać wzrok na wyciągnięcie ręki.

wypełnij drewniane pudełko pomysłami na świąteczne dekoracje

Na przykład możesz udekorować puste drewniane pudełka na Boże Narodzenie, wypełniając je zielonymi gałązkami jodły, jagodami lub szyszkami. Dołączone są również kolorowe ozdoby świąteczne i bajkowe lampki, które przekształcają proste drewniane pudełka w prawdziwe ozdoby świąteczne.

Udekoruj wannę cynkową na Boże Narodzenie

weranda wejściowa do domu na boże narodzenie udekoruj jodłę cynkową wannę bombki świąteczne

Wanny cynkowe to popularna dekoracja zewnętrzna, którą można stosować o każdej porze roku. Dzięki bożonarodzeniowym dekoracjom i naturalnym materiałom cynkową wannę przy wejściu do domu można udekorować na Boże Narodzenie i przekształcić w klimatyczną dekorację. Świetne pomysły na tegoroczne ozdoby świąteczne znajdziecie poniżej.

wanna cynkowa boże narodzenie udekoruj pomysły choinka prezenty

Na przykład wanna cynkowa doskonale nadaje się jako pojemnik na choinkę przy wejściu do domu. Umieszcza udekorowaną choinkę w centrum uwagi i ukrywa brzydki skądinąd stojak na choinkę. Prezenty to kolejny popularny motyw świąteczny i świetnie nadają się jako dekoracja wejścia do domu. Po prostu zawiń puste pudełka po butach papierem do pakowania, umieść je w pojemniku z cynkiem przed drzwiami wejściowymi, a otrzymasz wspaniały dodatek do dekoracji świątecznych na zewnątrz.

wanna cynkowa do dekoracji świątecznych dekoracja świąteczna wejście do domu

Jeśli chcesz wyczarować rustykalną dekorację na Boże Narodzenie, to pomysł na powyższym obrazku jest idealny. Małe jodły w doniczkach i stare przedmioty, takie jak zardzewiały wózek ogrodowy i cynkowane pojemniki, nadają całemu wejściu odrobinę stylu vintage.

wanna cynkowa udekoruj świąteczną pętlę z naturalnego materiału!

Aby upiększyć cynkową wannę, możesz zawiązać wokół niej dużą czerwoną kokardę i samemu sprawić, by wyglądała jak prezent. W takim przypadku zamiast prezentów pojemnik można wypełnić naturalnymi materiałami, ozdobami świątecznymi i kolorowymi światłami. Tworzy to ładną dekorację, która z pewnością zachwyci Twoich gości.