Pomysły na świąteczne dekoracje

Udekoruj talerze na Boże Narodzenie – 15 pomysłów na świąteczne dekoracje stołu na Boże Narodzenie

rustykalne dekoracje stołu świąteczny talerz udekoruj szyszki

Jeśli planujesz przyjęcie gości na przyjęcie bożonarodzeniowe również w tym roku, powinieneś zacząć przygotowania w odpowiednim czasie. Udekoruj mieszkanie, ustaw świąteczne menu i zaplanuj czas potrzebny na realizację. To wszystko zadania, które nie powinny czekać do ostatniej chwili. Aby świąteczny stół wigilijny wyglądał pięknie, potrzebuje również odpowiedniej dekoracji. Oczywiście założysz je na krótko przed uroczystością, ale wskazane byłoby wcześniejsze ustalenie kolorów i elementów dekoracji. W ten sposób możesz dostać wszystko, czego potrzebujesz z wyprzedzeniem i łatwo je udekorować w ciągu dnia. Dzisiejszy post dotyczy dekoracji stołu na Boże Narodzenie. U nas znajdziesz inspiracje i cenne wskazówki, jak udekorować świąteczny stół i talerze. Daj się zainspirować naszymi pomysłami i znajdź odpowiedni na swój świąteczny stół!

Najważniejsze elementy dekoracji stołu na Boże Narodzenie

talerz na boże narodzenie udekoruj różowe odcienie elegancką dekorację stołu

Naprawdę ładna dekoracja stołu składa się zwykle z kilku elementów. Przede wszystkim powinieneś zdecydować się na kolorystykę. Wybór kolorów na świąteczny stół jest ściśle związany z okolicznością. Tak więc na Boże Narodzenie dostępnych jest wiele opcji. Niezależnie od tego, czy chodzi o klasyczne trio kolorów czerwieni, zieleni i złota, czy o nowoczesną kombinację kolorów, oczywiście sam decydujesz. Ważne jest jednak, aby dekoracja stołu współgrała z resztą dekoracji świątecznych w pokoju.

talerz na boże narodzenie udekoruj jodłę zieloną choinkę czerwoną kulką

Oprócz klasycznego nakrycia w postaci zastawy stołowej, sztućców i szklanek, na stole znajdują się inne elementy na specjalne okazje, takie jak przyjęcie wigilijne. Ozdobne serwetki, ładne kwiaty, świecące świeczki czy całe owoce to tylko niewielka część opcji dekoracji. Służą one do dekoracji stołu, więc muszą być również dopasowane do okazji.

dekoracje stołu boże narodzenie zielone złoto mini szyszki jodłowe

Do dekoracji stołu na Boże Narodzenie zwykle używa się większego elementu dekoracyjnego, który umieszcza się na środku stołu. Stanowi główną atrakcję dekoracji i powinna być zauważona na pierwszy rzut oka. W zależności od wielkości stołu, na stole można również umieścić kilka centralnych elementów dekoracyjnych.

duży talerz na Boże Narodzenie udekoruj nabijane szyszki sosny pomarańczowej

Na przykład możesz udekorować duży talerz na Boże Narodzenie i zrobić z niego dekorację na środku stołu. Świece, podgrzewacze, bombki choinkowe i wszelkiego rodzaju naturalne materiały nadają się do tego po prostu cudownie. Możesz stworzyć ładną i aromatyczną aranżację np. z pomarańczy z goździkami. Twój stół nie tylko wygląda jak Boże Narodzenie, ale także pachnie Świętami.

Udekoruj talerz na Boże Narodzenie serwetką

dekoracje stołu talerz świąteczny udekoruj pomysły serwetka

Oprócz centralnego elementu dekoracyjnego na środku świątecznego stołu, talerze można również oryginalnie ozdobić. Całość wygląda więc bardziej klimatycznie. Jeśli więc chcesz udekorować talerze na Boże Narodzenie, serwetki są dobrym rozwiązaniem. Zarówno serwetki płócienne, jak i papierowe można składać w oryginalne kształty, które z powodzeniem dopełniają dekorację.

talerz na boże narodzenie udekoruj szmatkę serwetkę choinkę

Kolor serwetki powinien oczywiście pasować do reszty dekoracji, aby powstał harmonijny obraz całości. Motywy świąteczne są oczywiście mile widziane, czy to jako wzór, czy jako kształt serwetek.

talerz na boże narodzenie udekoruj bałwana czerwoną wstążką

Jeśli chcesz udekorować talerze na Boże Narodzenie serwetkami, możesz złożyć je w ciekawy kształt. Na przykład ładną kokardkę można wykonać z dowolnej kolorowej serwetki i ozdobić innymi wybranymi przez siebie elementami. Mały papierowy bałwan z powyższego przykładu to klimatyczny pomysł na dekorację.

biały talerz udekoruj na boże narodzenie zielona serwetka jodła

Choinka to także świetny sposób na składanie serwetek na Boże Narodzenie. Metoda jest naprawdę prosta i potrzebujesz jednej serwetki na drzewo. Dokładne instrukcje można zobaczyć w poniższym filmie.

Pomysły DIY na obrączki na serwetki jako element dekoracji stołu na Boże Narodzenie

kreatywne pierścienie na serwetki majsterkować cynamon laski jagody

Ci, którzy nie mają umiejętności niezbędnych do składania serwetek, mogą zamiast tego zdecydować się na oryginalne pierścienie na serwetki. Mogą być również wykonane z prostych materiałów i wyglądać naprawdę ładnie. Mamy dla Ciebie kilka przykładów.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z aromatycznymi przyprawami, takimi jak goździki i cynamon. Na przykład możesz ozdobić dowolny domowy pierścionek na serwetkę pachnącą laską cynamonu. Wystarczy zwinąć serwetkę i związać ją sznurkiem razem z laską cynamonu i ozdobną gałązką. Dzięki temu dekoracja stołu nie tylko fajnie wygląda, ale także ma wspaniały zapach.

dekoracje stołu pomysły świąteczne talerze dekorują gwiazdy naturalny materiał

Inne naturalne materiały, takie jak zieleń jodły, małe szyszki lub prawdziwe gałązki jagód, również świetnie sprawdzą się podczas dekorowania talerzy na Boże Narodzenie. Nadają wigilijnemu stołowi naturalny charakter i zapewnią więcej świeżości w pomieszczeniu. Mała zielona gałązka bardzo dobrze łączy się z mini szyszkami i można nią urozmaicić każdą prostą białą serwetkę.

talerz na boże narodzenie udekoruj serwetki pierścionek na serwetki jodła drzewna

Jeśli chcesz mieć minimalistyczną dekorację stołu na Boże Narodzenie, możesz rozważyć styl skandynawski. Przede wszystkim stosowane są odcienie szarości, które z powodzeniem komponują się z elementami wykonanymi z drewna. Skandynawska dekoracja stołu jest obecnie modna i stanowi dobrą alternatywę dla klasyki. W powyższym przykładzie szary obrus jest połączony z białymi naczyniami, a tylko kilka świeczników, orzechów włoskich i małych wazonów jest używanych jako dekoracja. Talerze są również ozdobione na Boże Narodzenie, każdy z gałązką z drzewa iglastego i małą figurką Tanenbauma. Prosty, a jednocześnie skuteczny!

skandynawska dekoracja stołu bożonarodzeniowego minimalistyczna

Jednak zieleń pierścienia na serwetki niekoniecznie musi pochodzić z drzewa iglastego. Ważne jest tylko, aby dobrze komponował się z resztą dekoracji. Nadal można udekorować talerze na Boże Narodzenie drobnym upominkiem, który goście otrzymują w prezencie po przyjęciu wigilijnym.

Zrób oryginalne wizytówki i udekoruj talerze na Boże Narodzenie

talerz do dekoracji świątecznych z naturalnego materiału mini wieniec żurawinowy

Jeśli na przyjęcie bożonarodzeniowe zaprosiłeś dużą liczbę gości, warto pomyśleć o rozdzieleniu miejsc. Nie ma więc bałaganu, gdy każdy gość wybiera miejsce. A najłatwiejszym sposobem na zapisanie miejsc są oczywiście karty miejsc. Nie muszą być one jednak koniecznie napisane na zwykłej kartce papieru. Zamiast tego możesz uwolnić swoją kreatywność i udekorować talerze na Boże Narodzenie za pomocą kartek z miejscem DIY.

Na przykład, jak znaleźć te małe wianki z żurawin? Są naprawdę łatwe do wykonania za pomocą drutu rzemieślniczego i sosnowej zieleni, a na środku można po prostu umieścić właściwą wizytówkę miejsca.

dekoracja stołu czarny biały żółty akcent świąteczna bombka kartka na miejsce

Te spersonalizowane bombki to kolejny wspaniały pomysł. Do tego potrzebujesz jednokolorowych kulek, które oznaczysz imieniem każdego gościa. Goście mogą zachować oryginalną wizytówkę i wykorzystać ją do udekorowania swojej choinki.