Pomysły na świąteczne dekoracje

Udekoruj swój dom na Boże Narodzenie: dzięki tym 7 wskazówkom możesz stworzyć świąteczną atmosferę!

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Teraz jest odpowiednia pora na świąteczne udekorowanie domu. Niezależnie od tego, czy jest to efektowne czy proste, nowoczesne czy klasyczne: stylowa dekoracja wprowadza całą rodzinę w świąteczny nastrój. Dajemy Ci siedem przydatnych wskazówek, dzięki którym możesz udekorować swój dom lub mieszkanie na Boże Narodzenie. Oczaruj swój dom tekstyliami, figurami zwierząt i naturalnymi materiałami w zimowej krainie czarów, spraw, by był przytulnym miejscem z własnoręcznie wykonanymi rzeczami i spraw, by świecił bajkowymi światłami i świecami.

Udekoruj swój dom na Boże Narodzenie: przydatne wskazówki dotyczące udanej dekoracji świątecznej

Udekoruj na Boże Narodzenie, zawiąż świąteczny świąteczny wieniec z naturalnych materiałów

Umiejętnie połącz poszczególne elementy dekoracyjne

Świąteczna dekoracja świąteczna składa się z kilku elementów. Wianek na drzwi wita gości, girlanda nad kominkiem lub parapetem wprowadza wesołą atmosferę, a wspaniała dekoracja stołu zaprasza do biesiadowania. Centralny element dekoracji – choinka – powinien być w centrum uwagi. Szczególnie dobrze sprawdza się, gdy wystawiasz go z ciągiem świateł.

Udekoruj na Boże Narodzenie Wytnij drewniane sylwetki i ułóż na dysku z pnia drzewa

Unikaj kiczowatych pułapek

Pułapki kiczu są często trudne do uniknięcia, zwłaszcza w okresie świątecznym. Bogato zdobione figurki aniołów, kolorowe lampki i błyszczące bombki sprawiają, że dekoracja wygląda chaotycznie i szybko męczy wzrok. Zamiast tego polegaj na purystycznych dekoracjach bożonarodzeniowych o zredukowanym języku projektowania, wykonanych z prostych materiałów, takich jak papier, drewno, metal lub szkło.

Boże Narodzenie udekoruj gałązki jodły i serca wykonane z metalu w kolorze niebieskim i srebrnym w szkle

Wybierz schemat kolorów

Oprócz klasycznego duetu „czerwono-białe” pojawiło się teraz mnóstwo innych kolorów, które mogą wzbogacić świąteczną paletę barw. Naturalna ciemna zieleń, subtelny błękit benzyny, delikatne różowe pastelowe niuanse, a nawet czerń nadają ton w tym roku. Metaliczne niuanse, takie jak chłopskie srebro, miedź i złoto, dodają blasku. Aby w końcu doszło do harmonijnej gry, połącz ozdoby świąteczne z matową i błyszczącą powierzchnią.

Dekorowanie domu na Boże Narodzenie: w ten sposób tworzysz klimatyczną atmosferę

Na Boże Narodzenie udekoruj wieńce na drzwi wykonane z naturalnych materiałów, takich jak eukaliptus oraz domowej roboty ozdobami choinkowymi z papieru

Wyczaruj świąteczny nastrój dzięki tekstyliom i dodatkom do domu

Możesz również stworzyć nastrojową atmosferę za pomocą tekstyliów i akcesoriów domowych. Poszewki na poduszki w kolorze szkarłatnej czerwieni, serwetki w kolorze jodłowym i obrusy w kolorze brązowym, beżowym lub białym tworzą świąteczny nastrój. Idealne są również tkaniny z subtelnymi motywami świątecznymi, takimi jak świąteczne ciasteczka, płatki śniegu i figurki jeleni. koniec ta wspaniała świąteczna tkanina Możesz uszyć np. serwetki lub obrus z motywami piernikowymi.

Udekoruj na Boże Narodzenie przedmiotami domowej roboty

Własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe są niezwykle urokliwe, nadają świątecznego charakteru dekoracji i nadają przytulności. Początkujący mogą używać papieru do składania jodeł lub gwiazdek, uszyć łańcuszek na proporczyk lub zrobić pudełka na prezenty. Doświadczeni miłośnicy rękodzieła mogą samodzielnie wykonać domki z piernika, drewniane figurki lub obrączki na serwetki. Nie ma ograniczeń dla własnej kreatywności!

Ozdoby choinkowe wykonane z naturalnych materiałów

Kolorową i efektowną świąteczną dekorację można wyczarować również z naturalnych materiałów. Gałęzie jodły lub sosny stanowią idealne tło, ale dobrze wyglądają też eukaliptusy, cyprysy i bukszpany. Jemioła, ptasia i ostrokrzew dodają akcentów kolorystycznych, cytrusy i laski cynamonu rozprowadzają w pomieszczeniu przyjemny zapach, a orzechy i szyszki skutecznie dopełniają dekorację.

Dekorowanie choinek Wskazówki dotyczące stylowych ozdób choinkowych

Stylowo oświetl ozdoby świąteczne

Kolorowe migające lampki były wczoraj. Dziś dekorujemy choinkę jednokolorowymi lampkami, a nowoczesny wieniec adwentowy świecami LED. Bardzo uroczo prezentują się również sznury lampek z małymi gwiazdkami, które ułożone są w szklanym naczyniu wraz ze znalezionymi przedmiotami z natury, takimi jak gałązki jodły, szyszki i owoce róży. Prawdziwe świece lub zabytkowe lampiony również rozpraszają miękkie światło, oddają ciepło i migoczą nastrojowo na świątecznym stole.