Pomysły na świąteczne dekoracje

Udekoruj na Boże Narodzenie dekoracją wianka z wierzby – klimatyczne pomysły

wianek z wierzby dekoracja bożonarodzeniowa pomysły instrukcje zielone jodły kwiaty

Jeśli chcesz udekorować dom na Boże Narodzenie, istnieją różne opcje. Od prostych ozdób, przez wieńce adwentowe, po nastrojowe dekoracje okien i stołów, w zasadzie można użyć wszystkiego, co tworzy odpowiednią świąteczną atmosferę. Dzisiaj chcielibyśmy dać Wam przykład wieniec bożonarodzeniowy, a dokładniej dekorację z wiankiem z wierzby. Bez problemu kupisz gotowe wieńce z wierzby. Istnieją proste modele, które możesz samodzielnie ozdobić na Boże Narodzenie, a także gotowe modele. Dekorowanie jest jeszcze przyjemniejsze, jeśli sam zawiążesz wianek z wierzby i zaprojektujesz go na miarę, nie zgadzasz się? Jeśli więc chcesz samodzielnie wykonać wieńce na drzwi z naturalnych materiałów i wyeksponować dekorację wianka z wierzby, możesz w tym celu skorzystać z instrukcji wiązania w tym artykule i zainspirować się przykładami projektowania wieńca. Stwórz niepowtarzalną dekorację świąteczną według własnego gustu!

Pomysły na dekorację wieńca wierzbowego do naśladowania

Instrukcja dekorowania wiankiem wierzbowym zrób sobie warkoczowy krawat udekoruj na Boże Narodzenie

Wianek można zaplatać, a także owijać i wiązać. Szczególnie łatwo jest pracować z gałązkami wierzby, ponieważ są one elastyczne i można je bez problemu zginać. Z tego powodu wieńce wierzbowe są zwykle również owijane, ponieważ jest to nie tylko szybkie, ale nie są wymagane żadne dodatkowe materiały, takie jak drut, aby utrzymać je na miejscu. Nawet początkujący mogą bez problemu zawiązać wieniec z gałązek. Na wszelki wypadek na początek można też rozłożyć drut, którym dodatkowo można przymocować gałęzie.

deco świąteczny wieniec z wierzby inspiracja zimowe płatki śniegu proste

Zacznij od gałęzi i zawiąż ją w kółko (możesz zacząć od kilku naraz). Sam możesz wybrać średnicę. Następnie po prostu owiń wystające końcówki wokół tego samego koła. Następnie weź następną gałązkę wierzby i owiń ją również wokół wieńca. Rozpocznij to przesunięcie na końcu pierwszej gałęzi. Następnie powtórz wszystko z tyloma gałązkami wierzby, ile chcesz. Im więcej gałęzi użyjesz do dekoracji wianka z wierzby, tym grubszy będzie wieniec na drzwi. Więc to zależy tylko od tego, co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz udekorować Boże Narodzenie wieńcem na drzwi, masz już podstawę. Zanim jednak przejdziesz dalej, odetnij wystające końce sekatorami.

Udekoruj sam wieniec z wierzby

wianek z wierzby dekoracja czerwone kwiaty szyszki na święta udekoruj wierzbę cipki

Aby gotowy, oprawiony lub zawinięty wieniec na drzwi stał się naprawdę świąteczny, należy go dodatkowo ozdobić. A tutaj wybór jest niesamowicie duży. Można użyć wszystkiego, od domowych ozdób z papieru, filcu czy drewna po sztuczne jagody, liście i kwiaty. Jeśli chcesz ozdobę na Boże Narodzenie wykonaną z naturalnych materiałów, zamiast tego użyj zieleniny jodły, szyszek lub jagód, które możesz zebrać nawet podczas spaceru.

Udekoruj wejście do domu na Boże Narodzenie

wianek z wierzby deco boże narodzenie udekoruj prosty nowoczesny minimalistyczny biały szary

Dekoracją wianka z wierzby można ozdobić nie tylko duże okna na Boże Narodzenie, ale także drzwi wejściowe czy ścianę w pokoju. Niezależnie od tego, w jakim obszarze ich używasz, oczywiście pożądany jest świąteczny wygląd! Kolor biały można bardzo łatwo zastosować. Jeśli chcesz ozdobić wierzbowy wieniec na biało, możesz użyć nie tylko farby w sprayu, ale także sztucznego śniegu, który służy również do zdjęć okiennych. Gotowy pleciony wieniec jest następnie po prostu spryskiwany nim.

Gałęzie niekoniecznie muszą być idealnie pokryte farbą. Jeśli zamiast tego jest nieregularny, tworzy rustykalny efekt, który sprawia, że ​​ozdoby świąteczne są jeszcze bardziej atrakcyjne. Podobny efekt można również uzyskać, rozprowadzając farbę na świątecznym wieńcu za pomocą pędzla. Jeśli masz wystarczająco dużo gałązek wierzbowych, aby zrobić wiele wieńców, możesz po prostu trochę poeksperymentować, aż uzyskasz pożądany efekt.

Stwórz własne wieńce dekoracyjne z elementami dekoracji świątecznych

deco wieniec z wierzby boże narodzenie skandynawskie nowoczesne gwiazdy proste

Tutaj możesz zobaczyć ładny przykład dekoracji wieńca wierzbowego, do którego użyto tylko gwiazdek. Są one po prostu rozprowadzane na bożonarodzeniowym wieńcu i tworzą stosunkowo minimalistyczną dekorację, która pasuje do każdego stylu wyposażenia i doskonale wita każdego odwiedzającego. Można również włączyć lampki na baterie lub użyć innych figurek zimowych i świątecznych.

deco świąteczny wieniec z wierzby świąteczny wieniec wejście do domu świąteczny pomysł na dekorację

Na przykład ten wieniec jest również bardzo prostym projektem. Jako ozdobę wianka z wierzby wykorzystano tylko małe jodły, które umocowano wewnątrz. Więc nie zawsze musi to być coś skomplikowanego. W ten sam sposób można również użyć szyszek lub Mikołaja.

deco wierzba wieniec choinka ozdoby choinkowe bombki dekorują monochromatyczne białe czarne

A co powiesz na dodanie do dekoracji kilku bombek choinkowych? Mogą one obejmować cały świąteczny wieniec lub tylko jego część i być dobrane w dowolnym kolorze. Nie muszą też koniecznie mieć klasycznego okrągłego kształtu. Nie od dziś wiadomo, że ozdoby choinkowe dostępne są również w innych ładnych kształtach. Po prostu bądź kreatywny i stwórz idealną dekorację na Boże Narodzenie, która jest również domowa.

deco wieniec z wierzby boże narodzenie białe kulki wiecznie zielone pomysły na majsterkowanie

Z taką dekoracją wianka z wierzby nie tylko możesz udekorować swój dom na Boże Narodzenie. Jeśli chcesz kogoś uszczęśliwić, zrób świąteczny wieniec jako prezent. Odbiorca z pewnością będzie bardzo szczęśliwy i udekoruje drzwi lub okno wiankiem z wierzby na Boże Narodzenie. Wspaniałą cechą wieńca jako dekoracji jest to, że można go używać co roku. A ponieważ wariacje, którymi możesz ozdobić wierzbowe wieńce na Boże Narodzenie, są tak liczne, możesz również co roku tworzyć nowy model, jeśli znów masz ochotę na popołudnie rękodzieła.

Udekoruj wieniec z wierzby na Adwent

deco wieniec z wierzby boże narodzenie wieniec adwentowy gałęzie wstążka brązowe świece

Do tej pory mówiliśmy tylko o wianku z wierzby do zawieszenia. Ale z elastycznych gałęzi możesz nie tylko zrobić wieniec na drzwi. Chciałbyś udekorować mieszkanie na Boże Narodzenie dekoracją z wianka z wierzby, dlaczego nie zrobić adwentowego wieńca! W zasadzie nie robisz nic innego niż z wieńcem na drzwi. Ponieważ świece są umieszczone pośrodku, należy również dobrać odpowiednio dużą średnicę podczas owijania i wiązania. Możesz również ozdobić piękną wstążką i innymi elementami dekoracyjnymi.

Udekoruj pokój na Boże Narodzenie wieńcem z wybranych gałęzi

deco świąteczny wieniec z wierzby czerwona biała wstążka w kratkę jodły wieniec na drzwi

Nawiasem mówiąc, nie tylko gałązki wierzby świetnie nadają się do splatania, nawijania i wiązania. Inne gatunki drzew również mają elastyczne gałęzie, które można wykorzystać. Możesz więc użyć również gałązek orzecha laskowego. Jeśli chcesz uzyskać szczególnie ozdobny wygląd, użyj wierzby korkociągowej do dekoracji. Całość staje się bardziej egzotyczna dzięki gałęziom bambusa. To, czy ten ostatni okaże się odpowiedni do dekoracji świątecznego wieńca z wierzby, jest kwestią gustu. Bez względu na to, jakie materiały wybierzesz, możliwe są niezliczone kreatywne pomysły na świąteczne dekoracje.