Pomysły na świąteczne dekoracje

Tinker ze złotą folią – pomysły na fascynujące rękodzieło na Boże Narodzenie

majstrować ze złotą folią urozmaicić świąteczny papier do pakowania

Złoto wygląda szlachetnie, luksusowo i przytulnie jednocześnie. Ma aksamitny połysk jako pożądany, modny kolor prawie wszędzie. Zwłaszcza w okresie świątecznym złoto daje wspaniały efekt i nie bez powodu jest szczególnie popularne przy wykonywaniu różnych ozdób. Złota folia to świetny materiał rzemieślniczy, za pomocą którego można tworzyć niepowtarzalne kreacje rzemieślnicze. Robienie rękodzieła ze złotą folią na Boże Narodzenie to świetny sposób na udekorowanie własnego domu eleganckim, błyszczącym blaskiem i stworzenie wspaniałej świątecznej atmosfery. Daj się zafascynować poniższymi 10 projektami DIY i szybko chwyć złotą folię.

Ozdoby choinkowe Tinker – wykonaj piękne ozdoby ze złotą folią

diy ozdoby choinkowe kryształy złota folia majstrować świąteczne dekoracje

Jeśli wspaniały świąteczny nastrój już Cię porwał, to w tym roku możesz udekorować choinkę wyjątkowymi, ręcznie robionymi ozdobami. Niech choinka zabłyśnie innym światłem dzięki nietuzinkowemu urokowi kryształów. Do luksusowej dekoracji z kryształów, które urzekają swoim naturalnym blaskiem, potrzebne są następujące materiały:

wydłużone kryształy

Drut rzemieślniczy (preferowany złoty lub różowe złoto)

Złota folia

Rzemieślniczy klej

Szczypce półokrągłe

majstrować ze złotą folią ozdoby świąteczne kryształy diy drut rzemieślniczy

Najpierw owinąć kilka razy ozdoby choinkowe wokół kryształu za pomocą drutu rzemieślniczego. Użyj do tego szczypiec igłowych. Drut rzemieślniczy musi być napięty. Gdy uzyskasz pożądany efekt i będziesz zadowolony z wyniku, zawiń koniec drutu rzemieślniczego w kółko na drugi koniec drutu. Gdy pętla jest gotowa, posmaruj czubek kryształu klejem rzemieślniczym. Pozwól klejowi lekko wyschnąć i ostrożnie dociśnij do niego złotą folię. Szykowne, domowe kryształowe ozdoby wykonujemy w kilku prostych krokach.

Zrób gwiazdki ze złotą folią na Boże Narodzenie

majsterkować gwiazdki świąteczne ze złotą folią udekorować choinkę diy

Czy uważasz, że fajnie jest co roku rozpakowywać ozdoby świąteczne i wieszać je na choince razem z rodziną nad lampką wina? Jeśli chcesz nadać ozdobom, które wykonałeś lub kupiłeś, nowy i świeży akcent, złota folia może ci dobrze służyć. Przy niewielkim wysiłku stare dekoracje można przywrócić do nowego życia.

gwiazda majstrować ze złotą folią ozdoby świąteczne dekoracje diy

Proste ozdoby choinkowe można całkowicie pokryć złotem i w ten sposób nadać im szlachetny połysk. Możesz najpierw posmarować papierową gwiazdę mache klejem rzemieślniczym, a następnie pokryć złotą folią. Aby folia dobrze się trzymała, warstwa kleju powinna być lepka, ale nie mokra. To, czy pokryjesz całą powierzchnię złotą folią, czy wybiórczo pominiesz małe obszary, zależy oczywiście wyłącznie od Ciebie. Użyj czystej, miękkiej szczoteczki z gąbką, aby wygładzić film i usunąć nadmiar cząstek. Na koniec zapieczętuj swoją własnoręcznie wykonaną uroczą biżuterię.

Piramidy Tinker ze złotą folią na Boże Narodzenie

majstrować ze złotą folią ozdoby świąteczne udekorować piramidy

Naszą kolejną propozycją na piękne ozdoby świąteczne są te złote piramidy z papieru, które w mgnieniu oka mogą ozdobić choinkę, świąteczny stół lub parapety w domu. Wydrukuj darmowy szablon i wytnij kontur piramidy. Jeśli chcesz, możesz użyć szablonu jako szablonu i wyciąć piramidę ze złotego kartonu.

piramida szablon za darmo złóż ozdoby świąteczne samemu złota dekoracja z folii

Złóż piramidę, sklej boki i przymocuj małą pętlę do góry do zawieszenia. Następnie posmaruj dolną krawędź piramidy klejem rzemieślniczym i przymocuj konfetti ze złotej folii. To piękne rękodzieło jest takie proste.

Wierzch choinki Tinker ze złotą folią

majstrować poinsecję ze złotą folią instrukcje dla majsterkowiczów

Chciałbyś sam zaprojektować gwiazdę wieńczącą świątecznie udekorowaną choinkę? Sugestią użytkownika byłby kreatywny wierzchołek choinki, który charakteryzuje się fakturą i luksusowymi złotymi akcentami.

Potrzebne materiały:

Wzornik gwiazda

Rzemieślniczy klej

Złota folia

2 arkusze futra rzemieślniczego

gruby sznurek

Narzędzia:

ołówek

pędzel

igła

ostre nożyczki

Szczypce do dziurkowania

majstrować ze złotą folią materiały do ​​majsterkowania gwiazd bożonarodzeniowych

Najpierw wydrukuj szablon i narysuj kształt gwiazdy z tyłu futra rzemieślniczego. Wytnij gwiazdę w dwóch egzemplarzach. Połóż gwiazdy na sobie i przebij otwory wzdłuż krawędzi. Teraz zszyj obie gwiazdy razem. Nie zapomnij zostawić wolnego miejsca, aby gwiazda mogła być umieszczona na szczycie choinki.

Jak zrobić poinsecje ze złotą folią instrukcje ozdabiania

Zanim ustawisz ręcznie wykonaną gwiazdę, wystarczy dodać do niej odrobinę złotej magii. Nałóż na gwiazdę klej rzemieślniczy w dowolny wzór i umieść na niej złotą folię w żądanych miejscach. Usuń nadmiar drobinek. Teraz możesz wnieść to piękno do jodły.

Udekoruj bombki złotym liściem

majstrować ze złotą folią zrobić sobie choinkę świąteczną

Bombki choinkowe ze złotej folii majsterkowicza samemu wykonaj dekorację

Spersonalizuj prezenty świąteczne – inicjały majsterkowicza ze złotą folią

złota folia majstrować ozdoby świąteczne początkowe diy

Prezenty zawsze oznaczają uwagę, uznanie i sympatię. Za prezentami świątecznymi zawsze kryją się specjalne wiadomości. Jeśli szukasz pomysłów na spersonalizowanie prezentu, możesz wykorzystać fascynujący efekt złotej folii.

dekorowanie ozdób choinkowych majstrować ze złotą folią boże narodzenie

Możesz na przykład urozmaicić zapakowany już prezent spersonalizowaną, własnoręcznie wykonaną piłką. Inicjał odbiorcy można w mgnieniu oka stworzyć za pomocą złotego płatka. Użyj kleju w sztyfcie i napisz żądany inicjał na bombce. Pozostaw klej do wyschnięcia na pięć minut i przyciśnij złotą folię do lepkich miejsc. Następnie usuń nadmiar pozostałości. Przymocuj elegancką ozdobną kulę do złotej wstążki i zawiąż ją wokół prezentu.

Zamień opakowanie prezentowe w prawdziwą sztukę ze złotą folią

Prezenty świąteczne majstrować złote żyły ze złotą folią Boże Narodzenie

majstrować ze złotą folią świąteczny papier do pakowania marmurowe złote żyły

majstrować ze złotą folią do świątecznego pakowania papieru do pakowania

Odświętnie udekoruj serwetki z tkaniny złotą błyszczącą folią

Świąteczny majsterkowicz przy stole ze złotą folią świąteczną

instrukcje majstrować ze złotą folią udekoruj świąteczne serwetki z tkaniny

majstrować ze złotą folią udekorować świąteczne serwetki z tkaniny

złóż film majstrować serwetka świąteczna ozdobić paski

udekoruj serwetki świątecznie rękodziełem złotą folią świąteczną

Nadaj kieliszkom do wina stylowy i luksusowy akcent

złota folia majstrować kieliszek do wina świąteczna dekoracja zrób sobie

Świecznik ze wzorem złotej folii jako elegancka dekoracja stołu na Boże Narodzenie

Tinker złota folia latarnia udekoruj pomysły DIY Boże Narodzenie