Pomysły na świąteczne dekoracje

Rękodzieło z bombkami – 6 fajnych pomysłów na domowe ozdoby świąteczne

Rękodzieło z bombkami pomysły-wianek na drzwi-niebiesko-czerwono-srebrny

Bombki są centralnym elementem każdej świątecznej dekoracji, ale niekoniecznie muszą znajdować się na choince. Z piłkami możesz zrobić o wiele więcej! Dziś zebraliśmy kilka pomysłów na biżuterię, którą możesz szybko wykonać samodzielnie przy użyciu niedrogich materiałów. Zapomnij o majstrowaniu przy bombkach!

Tinker wieniec świąteczny z bombkami

Rękodzieło z bożonarodzeniowymi bombkami pomysły-drzwi-wieniec-drut wieszaki-zrób to sam-instrukcje

Pierwszym pomysłem na rękodzieło jest ten szykowny wieniec na drzwi.Potrzebujesz drucianego wieszaka na ubrania lub prostego drutu żelaznego (ok. 2mm grubości i 1 m długości), pistoletu do klejenia na gorąco i bombek do wyboru (min. 60 – 70 sztuk lub w zależności jak duży powinien być twój wieniec). Przede wszystkim należy wzmocnić uchwyt szklanych bombek za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco. Po prostu zdejmij nasadkę, nałóż kropelkę gorącego kleju, szybko umieść nasadkę na wierzchu i pozostaw do wyschnięcia. W przypadku plastikowych kulek nie jest to konieczne, ponieważ zazwyczaj są już mocno sklejone.

Gdy wszystkie bombki będą gotowe, weź druciany wieszak na ubrania, odkręć haczyk u góry i zagnij drut dookoła. Nawlecz kulki pojedynczo, dociskając je blisko siebie. Powinny być ustawione tak, aby całkowicie zakrywały drut dookoła i nie było widać żadnych dziur. Ponownie zamknij uchwyt, ponownie skręć końce i udekoruj, jak chcesz. I zrobione! Możesz teraz użyć wieńca jako wieńca na drzwi lub jako wieniec adwentowy na stół.

Zrób girlandy z bombkami

Rękodzieło z pomysłami na bombki - girlanda-dekoracja okienna-drzwi

W ten sam sposób możesz też zrobić te wspaniałe girlandy. Ale potrzebujesz do tego więcej bombek w różnych kolorach, rozmiarach lub wzorach, aby efekt wyglądał jeszcze ciekawiej. Monochromatyczne lub drukowane, matowe lub błyszczące, jaskrawe lub klasyczne w kolorze złotym i srebrnym, wykonane ze szkła lub plastiku? na Sklep-Weihnachtskugeln.de możesz odkryć wszystkie bombki na pierwszy rzut oka i połączyć klasyczne, nowoczesne i nietypowe wzory w dużą, piękną girlandę!

Ozdoby świąteczne z gwiazdkami – stwórz atrakcyjną biżuterię

Twórz ozdoby świąteczne na balkonie zimą – 16 świetnych pomysłów

Nowoczesny wieniec adwentowy na piękną świąteczną dekorację – 20 inspiracji

Tinker mini choinka z bombkami

Majsterkowanie z pomysłami na bombki-choinki-styropianowe-dekoracje-stożek

Mini choinka z pewnością przyciągnie wzrok na świątecznym stole lub po prostu praktyczna, jeśli chcesz sprawić, by ograniczona przestrzeń była świąteczna. Aby zrobić mini choinkę z bombek, potrzebujesz styropianowego stożka (wysokość 30 cm), co najmniej 70 bombek (o średnicy 6 cm lub w różnych rozmiarach), girlandy z koralików i pistoletu do klejenia na gorąco.

Zdejmij czapki z bombek i wsuń pierwszy rząd do stożka styropianowego, aż podstawa stożka zostanie przykryta. Następnie wyjmij bombki i przymocuj je gorącym klejem. Pracuj od dołu do góry, aż cały stożek zostanie sklejony. Następnie przyklej perłową girlandę w szczeliny.

Uwaga: Jeśli masz bombki choinkowe w różnych rozmiarach, zacznij od większych, aby stworzyć stabilną podstawę dla swojej choinki.

Zrób wizytowniki z bombkami

Rękodzieło z bombkami, pomysłami, wizytówkami, dekoracjami stołów

Świąteczny stół to absolutna konieczność na Boże Narodzenie! Aby bombki dobrze stały, niekoniecznie muszą być płaskie na dole. Dzięki kilku sztuczkom stabilność piłek jest idealna!

Rękodzieło z bombkami-pomysły-gorący klej-stopki-stabilne-kartka na miejsce

Pierwszą opcją jest przyklejenie małego pierścienia wykonanego z drewna lub tworzywa sztucznego do dna kuli. Drugi – zrób małe kropelki gorącego kleju na woskowanym papierze, pozwól im wyschnąć i przyklej w kółko do dna kulki. Alternatywnie możesz po prostu umieścić kulki w małych miseczkach lub talerzach, aby zapobiec ich przewróceniu.

Zrób mini wazony z bombkami

Majsterkowanie przy pomysłach na bombki-mini-wazony-dekoracja stołu-podkład

Jeśli usuniesz zawieszenie z kulek, możesz umieścić w otworze kwiat lub mały bukiet. Niezależnie od tego, czy indywidualnie, czy w grupie, te wypełnione kule przyciągają wzrok na każdym świątecznym stole. Jeśli kulki przykleimy do małych lusterek, ich wspaniały połysk również można podwoić.

sztuczny zimowy bukiet z bombek

Rękodzieło z pomysłami na bombki-wazon-dekoracja-druciany-bukiet

Jeśli nie masz choinki, możesz rozważyć tę ciekawą alternatywę. Potrzebny będzie wazon z cienką szyjką, sól do napełnienia, lejek, drut żelazny, przecinaki do drutu, szczypce z igłami i oczywiście bombki.

Napełnij wazon solą za pomocą lejka. Przytnij drut do żądanej długości. Zwróć uwagę, że pod ciężarem kulek zwisa. Użyj szczypiec z ostrymi końcówkami, aby zagiąć drut, tworząc haczyk. Umieść druty w wazonie i zawieś bombki.