Pomysły na świąteczne dekoracje

Rękodzieło z 4-letnimi dziećmi na Boże Narodzenie – fajne pomysły na rękodzieło, proste instrukcje i mnóstwo zabawy gwarantowane

rękodzieło z 4-latkami pieczemy ciasteczka z dziećmi dekorujemy na święta projektujemy ozdoby choinkowe

Dzieci w wieku 4 lat stają się coraz bardziej pewne siebie i niezależne w swoich zdolnościach motorycznych i chcą robić wiele rzeczy samodzielnie. Uczą się niesamowicie szybko, zwłaszcza gdy są do tego zachęcani. Czteroletnie dziewczynki i chłopcy uwielbiają malować, nawlekać, owijać, kształtować, budować i bawić się. Okres świąteczny to świetna okazja do spędzenia z maluchami ekscytujących godzin rzemieślniczych. Poniżej zestawiliśmy świetne pomysły na rękodzieło z 4-letnimi dziećmi na Boże Narodzenie, które zapewnią nastolatkom świetną zabawę i będą stanowić dla nich wyzwanie. Będziesz wtedy zdumiony niezwykłymi wynikami.

Tinker śliczna jodła z szyszek z 4-letnimi dziećmi na Boże Narodzenie

rękodzieło z 4-letnimi dziećmi szyszki choinkowe zdobią pompony

Pytanie, przy czym można majstrować przy 4-letnich dzieciach, z pewnością będzie Cię od czasu do czasu dotyczyć. O tej porze roku nie jest łatwo obejść się bez rękodzieła choinkowego. Zbieraj z dzieckiem szyszki sosnowe w różnych rozmiarach i używaj ich do tworzenia pięknych i ładnych miniaturowych jodeł. Zdobądź brązową i zieloną farbę rzemieślniczą i pozwól dziecku pomalować szyszki i okrągłą drewnianą płytkę lub talerz.

rękodzieło z 4-letnimi dziećmi materiały bożonarodzeniowe jodły pompony sztuczny śnieg talerz gwiazdy

Przyklej szyszki na talerzu i pozwól maluchom twórczo wypuścić parę. Teraz trzeba przymocować ozdoby. Pompony, perełki czy brokat pięknie układają się w sylwetkę. Na koniec spryskaj ministworzenia sztucznym śniegiem i pozostaw spray do całkowitego wyschnięcia. Dzieci mogą teraz umieścić ręcznie robione ozdoby świąteczne we własnym pokoju.

Tworzenie kuli śnieżnej z 4-letnimi dziećmi

majstrować z 4-letnimi dziećmi boże narodzenie śnieg kula projekt papierowy talerz styropianowy obraz

Aby dopasować się do pięknego zimowego krajobrazu na zewnątrz, dzieci mogą zaprojektować uroczą kulę śnieżną, którą mogą ustawić jako dekorację w domu lub mogą ją podarować. Ponadto, jeśli śnieżna kula ma ładny rysunek Twojego dziecka, z pewnością stanie się uroczą pamiątką. Twoja ukochana może również zrobić taką czarującą śnieżną kulę z papieru, kredek, sztucznego śniegu z kulek styropianowych i przezroczystych jednorazowych plastikowych talerzy. Narysuj okrąg i pomóż dziecku narysować na nim różne zimowe motywy, a następnie pokoloruj je do woli.

Tinker śnieżna kula z papierowymi talerzami do świątecznych projektów malowanie dla dzieci diy

Przyklej czarną podstawę kuli śnieżnej z tyłu obrazu i umieść trochę śniegu styropianowego na środku obrazu. Teraz wystarczy przykleić plastikową płytkę do pięknej śnieżnej kuli. Najlepiej pozostawić kulę śnieżną w pozycji leżącej, aby kulki styropianu nie przykleiły się do krawędzi plastikowej płyty. Jeśli chcesz, możesz przykleić kokardę z tyłu ręcznie robionej kuli i użyć jej do stworzenia ozdoby.

majstrować śnieżna kula z 4-letnimi dziećmi boże narodzenie malować obraz zimowy krajobraz

Tinker ozdoby choinkowe z 4-letnimi dziećmi

majstrować z kredkami woskowymi dzieci 4 lata suszarka do włosów udekorować bombki choinkowe

Dla młodzieży tworzenie wspaniałych i indywidualnych ozdób choinkowych to zawsze wielka przyjemność. Wybraliśmy kilka świetnych i łatwych w realizacji pomysłów na ozdoby świąteczne, które po prostu pasują do udanego przyjęcia bożonarodzeniowego. Naszą pierwszą propozycją byłaby oryginalna bombka na choinkę, która jest pięknie kolorowa i świetna. Z 4-letnim dzieckiem zepsutych kredek na pewno nie zabraknie w Twoim domu. Z tych resztek możesz stworzyć wyjątkową ozdobę ze swoją ukochaną. Do stworzenia tak wyjątkowej bombki choinkowej z 4-letnimi dziećmi potrzebne będą następujące materiały:

napełnialne bombki

Kredki

Tarka lub obieraczka

suszarka do włosów

Rękodzieło na Boże Narodzenie z 4 letnimi dziećmi – zdobienie kredkami

rękodzieło z 4-letnimi dziećmi bożonarodzeniowe kredki woskowe ozdabiają kule jodłowe

Najpierw dokładnie wetrzyj kredki woskowe i wsyp wióry do kulki. Teraz podgrzej kulkę suszarką, kilkakrotnie potrząsając ornamentem, aby wióry kredki były równomiernie rozłożone. Twoje wsparcie jest bardzo ważne w tym projekcie, ponieważ piłka staje się bardzo gorąca. Najlepiej trzymać piłkę, a dziecko suszarkę do włosów. Rękawiczki kuchenne utrudniają ruch, ale zapewniają ochronę przed gorącem.

Tinker ozdoby choinkowe z 4-letnimi dziećmi ozdoby choinkowe w kształcie serca

Dzieci z pewnością będą się świetnie bawić, jeśli z cukierków można zrobić kolorowe ozdoby na choinkę. Jeśli zamienisz cukierki w tak wspaniałą dekorację w typowych świątecznych kolorach, możesz w mgnieniu oka stworzyć wyjątkową atmosferę w domu.

Potrzebne materiały:

Foremki do ciasteczek

Mennice

Pergamin

wykałaczka

taśma

Ozdoby choinkowe z foremkami do ciastek w kształcie cukierka topnieją serce gwiazda

Spryskaj wnętrze foremek do pieczenia sprayem do gotowania i umieść je na blasze wyłożonej pergaminem. Następnie pozwól swojej ukochanej ułożyć warstwy mięty w foremkach do ciastek. Jeśli masz duże puste przestrzenie, możesz je wypełnić posiekanymi cukierkami. Włóż blachę do pieczenia na kilka minut i pozwól cukierkom stopić się w temperaturze 170 stopni. Nie powinny zacząć bulgotać, więc nie zostawiaj ich zbyt długo w piekarniku.

Twórz własne ozdoby świąteczne z 4-letnimi dziećmi, ozdobami, foremkami do ciastek, cukierkami

Poczekaj dwie minuty, aż piękne kształty ostygną, a następnie posmaruj olejem wykałaczkę lub drewniany szpikulec. Użyj go, aby zrobić dziurę w górnej części ornamentu. Ostrożnie wyjmij obcinacz do ciastek i przewlecz wstążkę. Nie czekaj dłużej niż 15 minut, bo wtedy małe dzieła sztuki są już za twarde i mogą się zepsuć.

ozdoby świąteczne ozdoby z koralików gwiazdowych majstrować z 4-letnimi dziećmi boże narodzenie

Możesz również wykonać ładne i kolorowe ozdoby z 4-letnimi dziećmi z następujących materiałów:

karton

żółty kolor

pędzel

Gazeta lub papierowy talerz jako ochrona powierzchni roboczej

Koraliki kucyka

Rzemieślniczy klej

nożyce

ołówek

taśma

majsterkować ozdoby świąteczne z dziećmi 4 lata ozdoby w gwiazdki w kolorze kartonu

Dzieci w tym wieku mogą samodzielnie wykonać ten prosty i atrakcyjny projekt rękodzielniczy. Wystarczy wyciąć pudełko w kształcie gwiazdy i podziwiać piękne ozdoby świąteczne, które mogą wyczarować małe rączki. Niech pomalują gwiazdę farbą, rozprowadź na niej klej rzemieślniczy i przymocuj koraliki.

poinsecja majstrować z dziećmi 4 lata kolor koralików świątecznych

Zaprojektuj kartki świąteczne z dziećmi

majstrować kartki świąteczne kolor folia bąbelkowa znaczek majsterkować z 4-letnimi dziećmi boże narodzenie

Nasz kolejny projekt DIY z dziećmi na Boże Narodzenie, maluchy w większości mogą również realizować samodzielnie. Robienie kartek świątecznych może być naprawdę zabawne, zwłaszcza gdy nastolatkowie mogą dodać dużo kolorów do swoich prac. Do kartki świątecznej na choinkę potrzebne będą następujące materiały:

różne farby akrylowe

gąbka

Puste karty / papier budowlany

Folia bąbelkowa

karton

nożyce

Klej

pędzel

rękodzieło z 4-letnimi dziećmi bożonarodzeniowe kartki z życzeniami projektowanie materiałów rękodzielniczych

Pomóż swojemu dziecku zaprojektować wspaniały świąteczny znaczek. Wytnij trójkąt z folii bąbelkowej. Pracuj ostrożnie, uważając, aby nie przeciąć małych baloników. Następnie z grubego kartonu wytnij nieco większy trójkąt i przyklej do niego folię bąbelkową z bąbelkami do góry. Pozwól swojej ukochanej rozprowadzić różne kolory na gąbce. Teraz stempel jest dociskany do poduszki z tuszem i umieszczany na czystej karcie. Teraz zachęć dziecko do delikatnego naciskania na cały stempel, aby uzyskać wyraźny nacisk.

rękodzieło z 4-letnimi dziećmi boże narodzenie folia bąbelkowa choinka kartka świąteczna

Twoje dziecko będzie cieszyć się całym procesem i będzie dumne z stworzonej przez siebie karty. Na koniec nie zapomnij przyczepić małej gwiazdki na czubku drzewa. Jeśli chcesz rozszerzyć i utrudnić wspaniałą działalność rzemieślniczą, pozwól dziecku samodzielnie wykonać pieczątkę. Być może skomponuj tekst razem i poproś dziecko, aby ręcznie nałożyło swoje inicjały. Zachęcamy do stworzenia innego nadruku dla każdej karty, prosząc dziecko o malowanie pędzlem pojedynczych pęcherzyków powietrza w określonym kolorze.

Udekoruj choinkę pachnącymi cynamonowymi dekoracjami

Zrób ozdoby choinkowe ozdoby upiecz ciasteczka udekoruj z dziećmi

Te cynamonowe ozdoby sprawiają, że Twój dom pachnie niebiańsko. Twoje dziecko pokocha ozdoby świąteczne z cynamonu. Aby to zrobić, musisz wymieszać równe ilości cynamonu i musu jabłkowego i zagnieść na gładkie, nieklejące się ciasto. Jedna filiżanka każdego z dwóch składników to około 18 standardowych foremek do ciastek. Twoje dziecko będzie się już dobrze bawić podczas wyrabiania ciasta. Pozwól swojej ukochanej rozwałkować jedną trzecią ciasta między dwiema warstwami folii plastikowej.

cynamonowy sok jabłkowy pieczenie ciasteczek wycinanie rękodzieła z 4-letnimi dziećmi świątecznymi

Następnie zdejmij górną warstwę folii spożywczej i pozwól nastolatkom wyciąć motywy świąteczne. Użyj słomy, aby zrobić otwór na wstążkę na raz. Piecz ozdoby świąteczne w 200 stopniach, aż będą suche i twarde. Niech ostygną. Podczas dekorowania dzieci mogą oczywiście twórczo wyszaleć się.

Zrób złotą plastelinę z 4-letnimi dziećmi na Boże Narodzenie

Zrób sobie glinę złote cekiny monety łańcuszek do majsterkowania z 4-latkami na Boże Narodzenie

Zabawa z plasteliny i robienie z niej różnych figurek to prawdziwa przyjemność dla najmłodszych. Kształtowanie ciasta rękoma pozytywnie wpływa na motorykę i sprzyja kreatywności dzieci. Jeśli włączysz maluchy do produkcji plasteliny, zabawa będzie jeszcze przyjemniejsza. Tutaj znajdziesz świetne przepisy na to, jak zrobić w domu kolorową plastelinę. Aby dopasować się do świątecznego nastroju, możesz zamienić go w błyszczącą, złotą szpachlę. Następnie poproś dziecko, aby włożyło do ciasta brokatowy proszek, złote cekiny, czapeczki i perły. Twoja ukochana może następnie usunąć przedmioty i zbadać nadruki lub stworzyć różne figury i je ozdobić.

Zimowe projekty DIY – zaprojektuj choinkę z niespodziankami

rękodzieło z 4-letnimi dziećmi prezenty choinkowe

Ta choinka kryje w sobie małe niespodzianki i słodycze dla dzieci i pięknie prezentuje się dekoracyjnie. Aby zrobić jodłę, potrzebujesz:

Bibułka w kolorze czerwonym i zielonym

Kubki papierowe w kolorze czerwonym i zielonym

Opaski elastyczne

Papier rzemieślniczy

Pistolet na gorący klej

nożyce

klucz

ołówek

Tektura / płyta piankowa

Wypełniacze (małe zabawki, żelki, czekoladki itp.)

rękodzieło z 4-letnimi dziećmi robiącymi choinkę z prezentami

Pozwól dziecku napełnić kubeczki świątecznymi smakołykami lub zabawkami. Wytnij kółka z bibuły i umieść je na otworze papierowego kubka. Owiń gumkę i kubek, aby utrzymać papierowe kółko na miejscu. Za pomocą gorącego kleju przyklej kubki do talerza w kształcie choinki. Wytnij dziennik z papieru i przyklej go do talerza. Twoje dziecko będzie teraz codziennie wkładać palec przez bibułkę i czeka na niespodziankę w środku.

Udekoruj elementy garderoby na Boże Narodzenie z dziećmi

rękodzieło z dziećmi 4 lata świąteczna koszulka udekoruj jodła brokat

Dla jeszcze lepszego nastroju możesz ozdobić prostą, jednokolorową koszulkę swoim potomstwem. Błyszcząca choinka świetnie wygląda na białym tle i jest szybka w wykonaniu. Najpierw umieść kawałek tektury pomiędzy dwie warstwy tkaniny z T-shirtu tak, aby wybrany motyw miał piękne, proste kontury. Teraz zaprojektuj choinkę z pasków taśmy malarskiej i nałóż klej na białe przestrzenie. Twoje dziecko może oczywiście podjąć się tego zadania. Obficie potrząśnij zielonym i złotym brokatowym pudrem na wierzch. Na koniec strząśnij nadmiar proszku i usuń paski samoprzylepne.