Pomysły na świąteczne dekoracje

Przedłużenie trwałości choinki – wskazówki dotyczące właściwej pielęgnacji

Przedłużenie trwałości choinki Wskazówki dotyczące pielęgnacji Świeże, zielone igły

Prawdziwa choinka to wspaniały żywy organizm. Aby w okresie świątecznym dłużej pozostała zielona, ​​zdrowa i niepalna, wymaga również odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze, aby choinka dostała wystarczającą ilość wody, aby dłużej zachowała swoją świeżość i aromat. Zapobiega to również szybkiemu igłowaniu i wysychaniu. Z poniższych wskazówek dotyczących pielęgnacji dowiesz się, co jeszcze musisz wziąć pod uwagę, aby Twoja choinka trwała dłużej.

Wybierz świeżą i zdrową choinkę

Wybór choinki w kulturze choinek

Świeżo ścięta choinka wytrzyma dłużej niż ta, którą ścięto kilka tygodni temu i dostarczono do różnych punktów sprzedaży. Jeśli to możliwe, kup choinkę z kultury choinek. Istnieje nawet możliwość samodzielnego wybrania drzewa, gdy jeszcze stoi. Teraz możesz mieć świeżo ubitą Kup choinki online w Meine Tanne. Oferowane jodły kaukaskie są cięte na świeżo przed wysyłką i bezpiecznie transportowane. Dzięki temu możesz mieć piękny, świeży, zrównoważony okaz dostarczony na wyciągnięcie ręki.

Znajdź idealne miejsce na choinkę

Spraw, aby choinka trwała dłużej Znajdź idealne miejsce w domu

Wybierz odpowiednie miejsce dla drzewka we własnych czterech ścianach. Powinien znajdować się z dala od otwartego ognia lub źródeł ciepła (kominy, grzejniki, wyloty ciepła, bezpośrednie światło słoneczne), ponieważ mogą one przedwcześnie wysuszyć. Narożnik pokoju jest idealny na przykład na choinkę. Jeśli chcesz ozdobić choinkę lampkami, umieść je w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Choinka do pielęgnacji choinki fartuch z juty opadłe igły

Użyj maty do ochrony powierzchni. Możesz użyć odpowiednio uszytego fartucha na choinkę lub po prostu wyłożyć podłogę papierem o tematyce świątecznej lub kawałkiem satynowej tkaniny. Służy to nie tylko do celów dekoracyjnych, ale także chroni przed wodą i brudem.

Przygotuj i ustaw choinkę

Przygotuj i ustaw choinkę Odetnij 2 cm od pnia

Użyj piły ręcznej lub piły łańcuchowej, aby odciąć centymetr lub dwa od pnia drzewa, aby poprawić wchłanianie wody. Krój nie musi być skośny ani spiczasty, ale raczej prosty. Następnie choinkę należy ustawić w ciągu 8 do 12 godzin. Użyj pojemnika lub drzewostanu o wystarczającej zdolności zatrzymywania wody. W przypadku choinek o wysokości do 220 cm powinna pomieścić co najmniej 3 litry wody. Zasadniczo: drzewo powinno otrzymać 1 litr wody na 2,5 cm pnia drzewa. Możesz kupić specjalny drzewostan z pojemnikiem na wodę lub skorzystać ze sprawdzonego wariantu z wiaderkiem wypełnionym kamieniami. Najpierw włóż drzewo do wiadra, a następnie umieść kamienie wokół pnia.

Choinka potrzebuje wystarczającej ilości wody

prawdziwa choinka ze zbiornikiem na wodę ładna, świeża i zielona

Napełnij pojemnik wodą. W ciągu pierwszych dwóch lub trzech dni, kiedy drzewo jest do tego przyzwyczajone, wchłonie dużo wody. Pierwszego dnia ilość wody mogła przekroczyć nawet 3,5 litra.

Następnie musisz codziennie uzupełniać wodę. Upewnij się, że w pojemniku jest zawsze wystarczająca ilość płynu. Dobrze nawodnione drzewo nie tylko straci mniej igieł, ale także zmniejszy ryzyko pożaru. Ponieważ suche drzewo pali się szybciej.

Unikaj dodawania do wody jakichkolwiek dodatków, w tym konserwantów do kwiatów, cukru, gliceryny, napojów gazowanych, aspiryny, miodu itp. Czysta woda to wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoja choinka trwała dłużej.

Jak długo trwa choinka?

prawdziwa choinka tworzy magiczny klimat w pomieszczeniach

Dobrze pielęgnowane drzewo powinno zwykle pozostawać świeże przez co najmniej trzy do czterech tygodni, zanim naturalnie wyschnie. Regularnie sprawdzaj swoje drzewo pod kątem suszy. Przejedź palcami po igłach, aby sprawdzić, czy są suche i luźne. Jeśli igły łatwo się łamią lub odpadają, oznacza to, że drzewo już wyschło i należy je wyrzucić.

Choinka potrzebuje wystarczającej ilości wody, aby dłużej zachować świeżość