Pomysły na świąteczne dekoracje

Ozdoby świąteczne do rozdania – 6 wspaniałych pomysłów

Świąteczne ozdoby do rozdania - pomysły-niebieskie-gwiazdy-kulki-ozdoby choinkowe

Tylko kilka tygodni do Bożego Narodzenia, tylko kilka tygodni, aż wszystkie prezenty będą musiały znaleźć się pod choinką. Według Statystyka Niemcy wolą rozdawać książki i bony w Wigilię. Dzięki temu jesteś po bezpiecznej stronie, ale nie jest to wyobraźnia. Jeśli chcesz uszczęśliwić innych i szukasz nietuzinkowego prezentu, możesz rozdać ozdoby świąteczne w postaci bożonarodzeniowych życzeń lub kwiatów lub samodzielnie wykonać zimową biżuterię. Prezenty przynoszą wielką radość przyjaciołom i rodzinie w okresie przedświątecznym. Własnoręcznie wykonane lub zakupione ozdoby świąteczne są również dobrze przyjmowane w Wigilię.

Najlepsze ozdoby świąteczne do rozdania można znaleźć tutaj:

1. Bukiet świąteczny

Ozdoby świąteczne do rozdania -pomysły-bukiet-czerwona-wstążka-ozdoby choinkowe

Co powiesz na aranżację adwentową, zimowy wieniec lub szczęśliwą gwiazdę, która rozświetli salon w Wigilię i rozgrzeje serca rodziny i przyjaciół? Aranżacje mogą być kolorowe lub ozdobione kulkami ze szlachetnego złota. Dopóki kwiaty wyrażają indywidualność, niespodzianka wigilijna odniesie sukces. Nie ma znaczenia, czy aranżacja jest prosta, czy bogata. Wieńce i aranżacje można bez problemu majsterkować. Mogą składać się z klasycznych szyszek i zieleni z czerwonymi świecami lub być bardzo nowoczesne ze srebrnymi i złotymi lakierowanymi bombkami, orzechami i innymi materiałami. Te sprawdzają się na metalowym stojaku.

Jeśli chcesz zaskoczyć swoich bliskich daleko, możesz również wysłać bukiet kwiatów na Boże Narodzenie. Istnieje kilku dostawców, z których najbardziej znany to Fleurop. Zamówienia otrzymane na czas są nadal dostarczane w Wigilię, osobiście z lokalnej kwiaciarni.

2. Osobisty kalendarz adwentowy

Świąteczne ozdoby do rozdania pomysłów-advenstkalender-torby

Kalendarz adwentowy ma w Niemczech długą tradycję. Pierwszy tego typu kalendarz pochodzi z 1851 roku. Nie zawierał wówczas żadnych darów, lecz wizerunki religijne. Kalendarz adwentowy w obecnym kształcie, z otwieranymi drzwiami i słodyczami, powstał w latach 30. XX wieku. Dziś niemiecki kalendarz jest tak popularny, że… jest nawet z powodzeniem sprzedawany za granicą.

Kalendarz adwentowy to wyjątkowy prezent dla dzieci lub partnerów. Każdego dnia w grudniu czeka nas mała niespodzianka aż do Świąt. 24 drzwi nie muszą być drzwiami. Kalendarz adwentowy można również urozmaicić pudełeczkami, puszkami, spiczastymi lub papierowymi torebkami, opakowaniami na chipy lub tubami wysyłkowymi. Dzięki klejowi, papierowi do pakowania, numerom i naklejkom świątecznym upominki można szybko i łatwo zaprojektować. Nie ma ograniczeń co do dekoracji. Kalendarz adwentowy powinien zawierać rzeczy, które odbiorca chciałby mieć. Mogą to być żelkowe misie, opaska do włosów, woda zapachowa, czekolada lub kupon na posiłek. Miłym pomysłem na prezent do kalendarza są również zebrane pamiątki i osobiste zdjęcia.

Ozdoby świąteczne z gwiazdkami – stwórz atrakcyjną biżuterię

Rękodzieło z bombkami – 6 fajnych pomysłów na domowe ozdoby świąteczne

Twórz ozdoby świąteczne na balkonie zimą – 16 świetnych pomysłów

3. Ozdoby choinkowe ze szkłem

Świąteczne-dekoracje-podaruj-pomysły-zrób-sam-kieliszki-śnieżne-kule

Jeśli chcesz podarować niezwykłą świąteczną dekorację, możesz zrobić prezenty ze szklanymi kulami, szklanymi wazonami, szklanymi dzwoneczkami, słojami czy szklanymi misami. Szklane naczynie może być wyposażone w figurki lub światła. Świąteczny pejzaż można stworzyć w szklanej misce, a szklany wazon można wypełnić domkami z piernika i innymi świątecznymi słodkościami. Dobrze przyjmowane są również witraże. Oczarują każde pomieszczenie i mogą być wykorzystywane jako ozdoba okienna lub dekoracja stołu. Hobbyści mogą wyrażać się twórczo i malować wszystko, co tylko przyjdzie im do głowy na temat Bożego Narodzenia, od Trzech Mędrców przez Świętego Mikołaja po dzieci na sankach.

4. Ozdoby świąteczne na zewnątrz

ozdoby-bożonarodzeniowe-pomysły-na-z-świecącą-lampkę

Ozdoby świąteczne nie tylko świetnie prezentują się w domu, ozdobne skrzynki na kwiaty, szklane butelki czy wieńce tworzą również odpowiednią atmosferę na zewnątrz, na podwórku lub w drzwiach wejściowych. Mottem może być na przykład: Zrób nowe ze starego. Do dekoracji nadaje się wszystko, co hobbyści mają pod ręką na starych pudełkach, doniczkach czy wazonach. Błyszczą one świątecznym obrazem w nowym blasku. Stare drewniane narty pomalowane w zimowe motywy lub wiklinowe kosze wypełnione świecami również tworzą piękny zimowy obraz. Ci, którzy są szczególnie kreatywni, mogą użyć wody do stworzenia różnych kształtów lodu w zamrażarce i umieścić je w ogrodzie jako rzeźby lodowe. Ładne świąteczne oświetlenie w ogrodzie rozjaśnia również umysł w ciemnych porach roku, a teraz jest ogromny wybór świecących i migających lampek. Możesz jednak przesadzić, na przykład ten spektakularny przykład z pokazów w USA.

5. Gwiazda bożonarodzeniowa do dekoracji

bożonarodzeniowe-dekoracje-podaruj-pomysły-poinsecja-roślina-dekoruj

Nie chodzi o wisior, ale o ognistą czerwoną poinsecję. Piękny kształt rośliny tworzy świąteczny klimat. Jako żywa dekoracja świąteczna, szczególnie pięknie prezentuje się na ścianie. Kilka roślin w kwadracie w formie kompozycji kwiatowej, ozdobionych bombkami, nadaje pomieszczeniu klimatycznego klimatu. Wiszące poinsecje w formie karuzeli lub piramidy również przyciągają wzrok. Roślina ozdobiona jest również drobną figurą w szklanych butelkach. Wystarczy odciąć kilka gałązek z poinsecji, włożyć je do pomalowanej lub lakierowanej butelki i rozdać.

6. Zrób serwetki

bożonarodzeniowe-dekoracje-podaruj-serwetek-szablon-łosia-motyw

Każdy, kto lubi pracować z tkaninami i tekstyliami, może z nich zrobić świąteczne serwetki. Kolory odpowiednie dla serwetek to zielony, czerwony, biały lub beżowy. Jako materiał można wykorzystać na przykład ręczniki kuchenne. Ręczniki można szybko ozdobić nadrukiem ziemniaczanym, który przedstawia świąteczny kształt. Aby kolory nie schodziły, do druku należy stosować specjalne tusze tekstylne. Serwetki można również ciąć skrawkami materiału. Jeśli wyhaftujesz je motywami zimowymi, takimi jak sanie, gwiazdy, łoś czy choinka, możesz je uszlachetnić monogramami i imionami. Ręcznie haftowane serwetki to cenny prezent, który na długo pozostanie z obdarowaną osobą.

Alternatywnie możesz również zrobić pierścienie na serwetki

świąteczne-dekoracje-podaruj-pomysły-dekoracje-stół-czerwone-serwetki

bożonarodzeniowa-prezentacja-pomysłów-dekoracja-stołu-czerwona-serwietka-anioł-serwetka-pierścień

Obraz 1: pixabay © lumpi (domena publiczna CCO)

Obraz 2: pixabay © kamyki (domena publiczna CCO)

Obraz 3: pixabay © Hans (domena publiczna CCO)

Obraz 5: pixabay © baron (domena publiczna CCO)

Obraz 6: pixabay © stevepb  (domena publiczna CCO)

Zdjęcie 8 i 9: pixabay © Mariolh  (domena publiczna CCO)

Zrób ozdoby świąteczne z papieru – 10 pięknych pomysłów na majsterkowanie na okres świąteczny

Stwórz własny świąteczny wieniec – 4 proste pomysły na ozdoby świąteczne DIY

Tinkerowe ozdoby świąteczne z tekturowych tub: 7 uroczych projektów DIY na ozdoby świąteczne

Piękne pakowanie prezentów świątecznych – 6 prostych pomysłów DIY na piękne opakowanie prezentów

Zrób sobie prezenty świąteczne: 7 kreatywnych i szybkich pomysłów na majsterkowanie

Składane serwetki na Boże Narodzenie – 9 prostych instrukcji