Pomysły na świąteczne dekoracje

Ozdoby na gałązki na Boże Narodzenie: 15 ekologicznych inspiracji

Dekoracja gałązek na świąteczny, przyjazny dla środowiska świąteczny papier bombkowy

Kto powiedział, że odrąbane jodły i dużo blichtru to miejsce na Boże Narodzenie? W okresie świątecznym powinniśmy starać się być lepszymi ludźmi, być mniej egoistycznymi i nie tylko zapewnić sobie dobry nastrój, ale także przyczynić się do dobra na świecie. Choć Boże Narodzenie to dla niektórych najpiękniejsza pora roku i czekali z niecierpliwością od miesięcy, to dla wielu małych jodełek, świerków, sosen i tak dalej oznacza to masowe wyginięcie. Od ośmiu do dwunastu lat drzewo iglaste rośnie na tyle, aby było przyjemne dla ludzkiego oka. Tak więc jego życie jako świątecznej dekoracji kończy się na niecałe dwa tygodnie. Obecnie istnieje wiele pomysłowych pomysłów na ozdoby świąteczne, które są przyjazne dla środowiska. Dekoracja gałązek na Boże Narodzenie to oryginalna alternatywa.

Dekoracja gałązek na Boże Narodzenie: różnorodna i przyjazna dla środowiska

Dekoracja gałęzi na Boże Narodzenie Skandynawskie minimalistyczne opcje dekoracji

Gałązki i gałęzie można zdobyć za darmo w naturze. Oczywiście nie należy ich odhaczać z drzewa. Na ziemi w lesie czy w parku miejskim z pewnością nie zabraknie pięknych okazów, które przy odrobinie kreatywności i wyobraźni można szybko przekształcić we wspaniałą świąteczną dekorację. W zależności od swoich rozmiarów znajdują efektowne miejsce na stole, w przedpokoju lub wisząc na suficie w naszym domu. Przedstawiamy 15 oryginalnych przykładów ozdób z gałązek na Boże Narodzenie, które każdy może sobie naśladować.

Dekoracja gałęzi na Boże Narodzenie: brzoza

Dekoracja gałęzi na Boże Narodzenie biała brzoza

Brzoza prezentuje się szczególnie elegancko jako ozdoba z gałęzi na Boże Narodzenie. Jeśli możesz kupić kilka gałęzi brzozy, nie musisz zajmować się dalszą obróbką drewna. Misa brzozowa wygląda bardzo szlachetnie i dekoracyjnie, dlatego wystarczy dokładnie wyczyścić wybrane gałązki. Możesz to łatwo zrobić za pomocą starej szczoteczki do zębów i mydła. Następnie wystarczy pozostawić je do wyschnięcia i wykorzystać je do dekoracji.

gałęzie dekoracja boże narodzenie małe bombki czarne złoto

Nawet jeśli nie możesz znaleźć gałązek brzozowych, zwykłe można pięknie zaprojektować. Istnieje już kilka możliwości dekoracji oddziałów na Boże Narodzenie, jeśli chodzi o kolorystykę. Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalną dekorację świąteczną, należy najpierw wyczyścić zakupione gałązki, a następnie przeszlifować je papierem ściernym, aby usunąć patynę, mech i patynę.

Dekoracja gałązek w kolorze białym na Boże Narodzenie

gałęzie dekoracja świąteczny biały minimalistyczny koc

Jeśli jesteś w stylu minimalistycznym lub skandynawskim, możesz pokolorować gałęzie na biało dla dekoracji. Gałęzie należy wcześniej oczyścić i przeszlifować. Do projektowania kolorystycznego najlepiej użyć farby akrylowej lub farby w sprayu na bazie wody.

Wiszące ozdoby z gałęzi na Boże Narodzenie

gałęzie ozdoba świąteczna zrób sobie instrukcje

Jeśli masz ładną dużą gałąź, powinieneś umieścić ją we właściwym miejscu. To najlepszy sposób na powieszenie go pod sufitem. W zależności od wielkości i wagi należy zapewnić odpowiedni montaż. Dostępne są specjalne haczyki z gwintem śrubowym z oczkami do sufitu, które są łatwe w montażu. Aby estetycznie zawiesić gałąź, najlepiej użyć mocnej przezroczystej żyłki lub innej wystarczająco stabilnej.

gałązki dekoracja świąteczna biała minimalistyczna skandynawska

W zależności od wielkości gałązek można je układać na różne sposoby. Nieco większe są wspaniałą przyjazną środowisku alternatywą dla prawdziwej choinki. Dużą gałązkę możesz ozdobić jak choinkę ozdobami choinkowymi.

gałęzie dekoracja świąteczny metalowy naczynie

Jeśli chodzi o dużą, masywną gałąź, zdecydowanie trzeba się zastanowić, gdzie ją umieścić. Nawet jeśli złożysz kilka mniejszych gałązek, które rozchodzą się we wszystkich kierunkach, wokół powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby piękna dekoracja nie została uszkodzona podczas przechodzenia. Po zaprojektowaniu układu gałęzi niektóre irytujące kiełki można później usunąć.

gałęzie dekoracja świąteczny wazon szkło ceramiczne piasek

Jeśli aranżujesz ozdoby z gałęzi na Boże Narodzenie, powinieneś również wybrać dla nich odpowiednie naczynie. To musi być wystarczająco stabilne i oczywiście wyglądać atrakcyjnie. Ładne, duże szklane wazony nadają się szczególnie do aranżacji składających się głównie z cienkich gałązek. Przezroczyste naczynie naprawdę wydobywa naturalne piękno dekoracji. Ale również projekty wykonane z ceramiki lub metalu w odpowiednim rozmiarze są dobrym wyborem. Polecamy wybrać pojemnik w neutralnym kolorze np. białym, szarym lub czarnym lub w jednym z kolorów świątecznych.

gałęzie dekoracja świąteczny wazon gla przezroczysty

Dla dodatkowej stabilności wybrane naczynie można wypełnić drobnym piaskiem lub kamieniami ozdobnymi. W ten sposób poszczególne gałęzie można również łatwiej przymocować w pożądanej pozycji. Jeśli naczynie jest przezroczyste, wybrany materiał wypełniający odgrywa ważną rolę w ogólnym wyglądzie dekoracji świątecznej.

gałęzie dekoracja boże narodzenie białe czerwone bombki świąteczne

Dekoracja oddziałów zaprojektowana w typowych dla Bożego Narodzenia kolorach: czerwonym, zielonym i białym jest szczególnie atrakcyjna wizualnie i nadaje się również na okres świąteczny. Niekoniecznie wszystkie trzy muszą być ze sobą połączone, ale być może jedna z nich musi być wkomponowana w układ oddziałów.

gałęzie ozdoba świąteczna dekoracja stołu białe bombki szyszki

Nawet jeśli chcesz zachować prostotę i elegancję świątecznej dekoracji, świeża zieleń wprowadzi w dobry nastrój. Białe gałązki można ozdobić zarówno prostymi, jak i kolorowymi ozdobami świątecznymi. Połączenie bieli, srebra i/lub złota wygląda szykownie i szlachetnie i zawsze się sprawdza.

gałęzie dekoracja boże narodzenie wiszący pomysł bombki świąteczne

Przyjemna dla oka gałązka swoim naturalnym wyglądem harmonizuje przede wszystkim z innymi naturalnymi elementami dekoracyjnymi. Szczególnie nadają się do tego szyszki, małe gałęzie jodły, ozdoby świąteczne wykonane z drewna i inne.

Zrób sam dekorację gałęzi na Boże Narodzenie

gałązki ozdoba świąteczna zrób sobie naturalne materiały

Ozdobę gałązek na Boże Narodzenie można zaprojektować w bardzo pomysłowy sposób, a kreatywność nie ma granic. Pozostałe patyczki z układu gałązek również świetnie się sprawdzają i szybko zamieniają się w drobne elementy dekoracyjne. Tutaj podajemy doskonały przykład.

gałązki ozdoba świąteczna zrób sobie wisiorki z naturalnych materiałów

Do tego świątecznego elementu dekoracyjnego z naturalnych materiałów wystarczy długi sznurek i kilka pałeczek. Musisz najpierw przyciąć to na wymiar, aby każdy kij był nieco większy od drugiego. Teraz zaczynasz od najdłuższego kija i łączysz je wszystkie razem na środku za pomocą sznurka. Na koniec zawiązuje się pętlę, aby go zawiesić.

Dekoracja gałązek na Boże Narodzenie jako przyjazna dla środowiska alternatywa dla prawdziwej choinki

gałęzie dekoracja świąteczna alternatywna choinka wisząca ściana

Możesz nawet stworzyć przyjazną dla środowiska choinkę z kilku gałęzi jako pomysłową alternatywę dla prawdziwej. Do tego potrzeba przede wszystkim kilku stosunkowo prostych odgałęzień i kilku narzędzi, takich jak wkrętarki akumulatorowe i opaski kablowe. Możesz już dużo eksperymentować z projektem. Tutaj przedstawiamy dwa warianty.

gałęzie dekoracja świąteczna alternatywna choinka

“Przyjazna dla środowiska” choinka wykonana z gałęzi i gałązek może być udekorowana tak jak zwykła i wygląda bardzo oryginalnie i pomysłowo.