Pomysły na świąteczne dekoracje

Ogród zimowy: piękne pomysły na dekorację naturalnymi materiałami na wejścia do domu i tarasy

Wróżki w kolorach tęczy, wieniec na drzwi w kolorze złotym, zielonym i czerwonym, liczne figurki jeleni na trawniku: wesoła świąteczna dekoracja w jasnych kolorach tworzy świąteczny nastrój. Najpóźniej po zakończeniu sezonu świątecznego przyjdzie czas na ponowne posprzątanie ogrodu. A potem nagle wejście do domu i teren na zewnątrz znów wyglądają ponuro i nie ma żadnych elementów przyciągających wzrok. Ale nie musi tak być! Proponujemy Ci pomysły na zimowe dekoracje w ogrodzie, które trwają długo i wprawiają w dobry nastrój. Kreatywne aranżacje można tworzyć z naturalnych materiałów. Powitaj swoich gości pomysłową dekoracją zewnętrzną w stylu vintage lub wiejskim!

Dekoracja ogrodu zimowego: Udekoruj odświętnie ogród i taras

Zimowa dekoracja ogrodu jodła zielone jagody układają drewniane kule i złote bombki choinkowe i szyszki w ogrodzie

1. Zaplanuj zimową dekorację na zewnątrz

Liczy się pierwsze wrażenie. Stwórz stylową, purystyczną zimową dekorację w ogrodzie i na tarasie. Najpierw pokażemy Ci kilka pomysłów, jak upiększyć przestrzeń zewnętrzną subtelnymi detalami. Dobre planowanie jest bardzo ważne, aby stworzyć harmonijny ogólny obraz. Wybierz trzy lub maksymalnie cztery obszary w ogrodzie, w których chcesz ustawić akcenty. Ogólna zasada brzmi: mniej znaczy więcej. Nie przesadzaj więc z dekoracją i ozdabiaj obszar na zewnątrz oszczędnie i powściągliwie. Ładnie udekorowana latarnia na ogrodowym stole tworzy wyjątkową atmosferę. Puste donice, amfory i kamienne cokoły to doskonała okazja do efektownego wyeksponowania aranżacji z naturalnych materiałów. Ale także funkcjonalne elementy ogrodowe, takie jak skrzynka na listy lub schody zewnętrzne, można przyozdobić różami i zielenią jodły.

Na zdjęciu powyżej: zimowa aranżacja z gałęziami jodły i sosny, szyszkami i jagodami. Złote bombki i jesienne liście dodają nowoczesnego akcentu tradycyjnemu zestawowi. Więcej pomysłów na zimowe aranżacje znajdziesz tutaj.

Zimowa dekoracja zewnętrzna na tarasie udekoruj skrzynkę na kwiaty kokardką i udekoruj różami i gałązkami cyprysów

2. Wybierz schemat kolorów

Kolejnym krokiem do zimowej dekoracji jest wybór kolorystyki. Ponieważ kolory mogą być używane do stylowego łączenia ze sobą poszczególnych obszarów ogrodu. Możesz zdecydować się na purystyczny zestaw w kolorze kremowym, beżowym, białym i jodłowym lub postawić na klasykę – zieleń, biel i czerwień. Dzięki neutralnej aranżacji można płynnie przejść między jesiennymi i zimowymi dekoracjami. Sezonowa dekoracja zimowa z czerwonymi akcentami automatycznie przykuwa uwagę i nadaje ogrodowi odrobinę koloru. Mocne kolory, takie jak czerwień, dają wesoły efekt i tworzą świąteczną atmosferę na zewnątrz.

Na zdjęciu powyżej: Puste pudełko na kwiaty przyciąga wzrok z gałęziami jagód i cyprysów. Czerwona wstążka nadaje dekoracji zewnętrznej ostateczny szlif. Ta zimowa dekoracja gwarantuje trwałość nawet w ujemnych temperaturach.

Zimowa dekoracja upiększa latarnię ogrodową dziką różą, kokardą i mchem

3. Wybierz trwałe materiały

Wykonanie dekoracji zimowej nie jest łatwe. Aby wytrzymała całą zimę na zewnątrz, należy starannie dobierać materiały. Szczególnie trwałe są nie tylko gałęzie jodły i szyszki sosnowe. Różne rodzaje jagód, dzikiej róży, mchu, liści laurowych i jemioły również mogą długo się rozwijać w temperaturach poniżej zera. Jeśli ich powierzchnie są zabezpieczone przezroczystym środkiem ochronnym, do użytku na zewnątrz nadają się również metalowe i szklane lampiony oraz drewniane gwiazdki i płatki śniegu. Taśmy z tkaniny, ozdobne kolumny z terakoty i figury ceramiczne są ogólnie uważane za mrozoodporne i można je pozostawić na zewnątrz zimą.

Na zdjęciu powyżej: Udekoruj latarnię mchem, sosnową zielenią i efektowną wstążką tkaniny i jagód. Świeca LED rozprasza miękkie światło wieczorem.

Dekoracja ogrodu zimowego: Świątecznie udekoruj ścieżkę ogrodową, schody i narożniki ogrodowe

Dekoracja zimowa ogrodowa amfora roślina róża udekorowana

Przemyślana dekoracja ogrodowa dostosowana jest również do warunków panujących w ogrodzie. Wysokie donice na kamiennej kolumnie lepiej eksponują ścieżki ogrodowe, schody i narożniki ogrodu. Doniczki można dowolnie dekorować. Początkujący mogą zdecydować się na klasyczne połączenie zieleni sosny i róży. Zimowe kwiaty, takie jak poinsecja, mogą również upiększyć zimowy bukiet w doniczce i sprawić, że zestaw będzie naprawdę przyciągał wzrok, którym można cieszyć się nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale przez całą zimę.

Zrób sobie zimowe dekoracje na wejście do domu Apmhora roślinne figurki aniołów wykonane z kamienia i złotych bombek choinkowych i szyszek sosnowych oraz gałęzi słomy i sosny

Doświadczeni ogrodnicy-hobbyści mogą wystawić wysokie doniczki z figurkami aniołów z kamienia lub ceramiki. A ponieważ nawet minimaliści sięgają po złoto w okresie świątecznym, dekorację można ozdobić metalowymi figurkami, łańcuchem światełek i złotą ozdobną wstążką. Wraz z szyszkami, wiecznie zielonymi gałązkami jodły i różnymi sezonowymi owocami powstaje klasyczna świąteczna aranżacja.

Dekoracja ogrodu zimowego w drewnianym koszu układa szyszki sosnowe i róże oraz gałęzie drzew

Jeśli nie masz wysokich donic, w rattanowym lub drewnianym koszu możesz ułożyć szyszki, róże i wiecznie zielone gałęzie. Dekoracja zewnętrzna z naturalnych materiałów wygląda szczególnie pięknie, gdy postawisz ją na pokrytym śniegiem trawniku. Drewniany kosz pięknie prezentuje się również na ogrodowym stole. Śnieg i mróz nie mogą uszkodzić materiałów, ale jeśli drewno jest wystawione na zimową pogodę przez dłuższy czas, może pokryć się jasnoszarą patyną. Ale to właśnie ta patyna nadaje drewnianemu koszykowi uroku vintage!

Zimowa dekoracja ogrodowa latarnia na Boże Narodzenie z szyszkami i postacią anioła oraz jagodami i sosnową zielenią

Latarnie są naprawdę wszechstronne i można je wspaniale udekorować sezonowo wiecznie zielonymi roślinami. Latem tradycyjnie ozdabia się je kompozycjami kwiatowymi, zimą można je doprawić np. jodłową zielenią. Świetnym pomysłem jest zawiązanie wieńca na drzwi wykonane z naturalnych materiałów i umieszczenie go na stole ogrodowym. W połączeniu z latarnią ze świecą LED lub porcelanową figurką tworzy świąteczną atmosferę na tarasie lub balkonie. A co najlepsze: w każdej chwili możesz wymienić pojedyncze gałęzie drzew lub elementy dekoracyjne na nowe. Zawsze bądź ostrożny i nigdy nie zostawiaj palących się świec bez nadzoru. Zawsze istnieje ryzyko pożaru, szczególnie na zewnątrz.

Dekoracja zimowa piłka pocałunek ogrodowy sam tworzy pomysły na styczniową dekorację z naturalnych materiałów

W USA nazywa się je „kulkami pocałunku”. Wesołe świąteczne aranżacje tradycyjnie wiązane są z jemioły i ozdobione czerwoną kokardką. Pocałunek pod tą kolorową zimową dekoracją powinien obiecać parze szczęście wiecznej miłości. Można je również opcjonalnie zrobić z gałęzi cyprysu lub jodły i powiesić nad wejściem do domu. Ta obszerna dekoracja ogrodowa nadaje się również jako akcent na zadaszonym tarasie lub w pergoli / altanie.

Zimowy ogród dekoracyjny: Udekoruj świątecznie wejście do domu

Zimowa dekoracja ogrodowa skrzynka pocztowa świątecznie udekoruj różę i jodłę zieloną i czerwoną kokardkę z organzy

Z girlandą wykonaną z naturalnych materiałów, która otacza wejście do domu i pięknym wieńcem drzwiowym z owoców róży, strefa wejściowa lśni świątecznym blaskiem. Ponadto inne aranżacje zewnętrzne mogą również ozdobić balustrady. To, jak bogate mogą być ozdoby świąteczne, zależy w dużej mierze od wielkości wejścia. Zasadniczo: im większe wejście, tym więcej elementów dekoracyjnych może je podrasować. Mniejsze lub wąskie wejścia do domów powinny być proste i doprawione dekoracją ton w ton.

Udekoruj wejście do domu na Boże Narodzenie jabłkami i wieńcem na drzwi z dzwoneczkami.Zimowa dekoracja na zewnątrz

Dwie proste donice z bylinami żywopłotu wokół wejścia do domu, prosta girlanda z zieleni jodłowej i wieniec na drzwi z trzema złotymi dzwoneczkami dopełniają purystyczną dekorację małych wejść do domu. Świeże, trwałe owoce, takie jak jabłka, nadają temu zestawowi nowoczesny charakter. Całkowicie zielona dekoracja zimowa jest idealna do domów z białą lub szarą elewacją.

Zimowe ozdoby na drzwi majstrują przy naturalnych materiałach, takich jak gałęzie drzew i gałęzie cyprysów oraz gałęzie laurowe i szyszki sosnowe

Jeśli wejście do domu jest wyjątkowo małe lub potrzebujesz ładnego pomysłu na dekorację drzwi do mieszkania, to idealna jest kompozycja kwiatowa z suchymi roślinami i kwiatami. Dodatkowo udekoruj rośliny sztucznym śniegiem, aby dopełnić wygląd „Winter Wonderland” i zawieś aranżację na drzwiach wejściowych. Purystyczna zimowa dekoracja przetrwa całą zimę, a suche kwiaty można wykorzystać do innych kreatywnych dekoracji. Albo możesz przechowywać zimowe dekoracje w suchym miejscu do następnej zimy.

Zimowa dekoracja na wejście do domu rustykalne dekoracje z pniami drzew i drewnianymi gwiazdami oraz wieniec na drzwi z jagodami i owocami róży

Masz ławkę przed wejściem do domu? Ułóż na nim świąteczną zimową dekorację. Świece LED, zabytkowe domki dla ptaków i latarnie wyczarują romantyczną atmosferę. Purystyczny wieniec na drzwi wykonany z gałązek wierzby i dużych drewnianych płatków śniegu dodaje całości. Przytulne tekstylia zapewniają większy komfort przy wejściu do domu. Przed świętami możesz jeszcze ułożyć choinkę w doniczce.

Wejście do domu z szyszkami i drewnianymi płatkami śniegu oraz drewnianą budką dla ptaków i świecami LED

Rustykalna drewniana ławka stanowi idealne tło dla dekoracji w stylu vintage i shabby chic. Oczyść scenę z dużych szyszek sosnowych, dekoracji z drewna dryfującego i pachnących świec kolumnowych! Nie zapominaj jednak, że ławka ogrodowa to nie tylko podkład pod zimowe dekoracje, ale także funkcjonalny element ogrodu. Zostaw więc wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby goście mogli usiąść lub przechować zakupy podczas szukania klucza.

Naturalne materiały to prawdziwe talenty dekoracyjne. Szyszki, zieleń jodły, orzechy i owoce wkraczają do środka w zimie i ozdabiają dom i ogród. Oferujemy jeszcze więcej stylowych pomysłów na dekorację. Daj się zainspirować naszymi sugestiami.

Zimowa dekoracja wejścia do domu

Udekoruj dekorację zewnętrzną wysokimi doniczkami z sosnową zielenią i szyszkami

Dekoracja zewnętrzna z naturalnych materiałów w wysokiej doniczce

Styczniowe dekoracje majsterkować pomysły na zimową dekorację wejścia do domu z naturalnych materiałów wysokie doniczki z gałęziami jodły

Prawdziwe kwiaty i zieleń jodły jako akcenty przy wejściu do domu

Zrób własną zimową dekorację drzwi z prawdziwymi kwiatami i zielenią jodły i zawiąż wieniec na drzwi z piór

Poduszki dekoracyjne i tekstylia zapewniają wygodę

Wieniec na drzwi wykonany z gałązek laurowych i bajkowych światełek ozdabia wejście do domu w purystyczny, zimowy sposób

Latarnie można również dowolnie dekorować

Zimowa dekoracja zewnętrzna latarnia z gałęzi jodłowych upiększa pomysł na rustykalną dekorację wejścia do domu

Latarnia również pięknie prezentuje się na ogrodowym stole

Zimowa dekoracja na zewnątrz z kokardkami i lampkami LED i ptasimi gniazdami

Purystyczna zimowa dekoracja w kolorze białym, brązowym i zielonym

Zimowa dekoracja ogrodu na zewnątrz udekoruj wejście do domu drewnianymi nartami i wieńcem drzwiowym z szyszek jodły i sosny

Lampiony ze świecami pieńkowymi i wieniec na drzwi z tkaniny przy wejściu do domu

Zimowe ozdoby z naturalnych materiałów tworzą wiaderka z gałęziami i szyszkami oraz drewnianą latarnię i wieniec na drzwi z tkaniny i dzwoneczki

Samodzielnie stwórz dekoracje do ogrodu zimowego: Zieleń jodły zdobi strefę wejściową

Dekoracja zimowa wejście do domu ogrodowego w zimie rustykalne z latarniami i zielenią jodły w wiadrze i wieńcu na drzwi wykonane z naturalnych materiałów

Zimowa dekoracja do ogrodu – sezonowo udekoruj wejście do ogrodu

Zimowa dekoracja ozdabia wejście do ogrodu sezonowymi, naturalnymi materiałami, takimi jak jesienne liście i gałęzie jodły

Zrób sobie zimowe dekoracje: aranżacja z suchymi roślinami

Zimowa dekoracja na zewnątrz Udekoruj gałęzie drzew i szyszki sztucznym śniegiem

Zimowa dekoracja na zewnątrz: stwórz swój własny wieniec na drzwi ze starych koszul w kratę

Twórz zimowe dekoracje.Zawiąż własny wieniec na drzwi ze starych koszul w kratkę

Dekoracja wejścia do domu zimą: ławka ogrodowa z ozdobnymi poduszkami

Zimowa dekoracja ogrodu i tarasu w stylu vintage z dzianinowymi poduszkami i tekstyliami

Zimowa dekoracja na zewnątrz: Odświętnie udekoruj żywopłoty

Zimowa dekoracja ogrodowa żywopłot ozdabia dekorację zewnętrzną kokardą i bombkami w kolorze czerwonym i zielonym

Zimowa dekoracja z naturalnych materiałów

Dekoracja zimowa ogrodu w amforze świąteczne aranżacje roślinne na teren zewnętrzny

Udekoruj i rozświetl ogród zimą

Ogród zimowy z bajkowymi światłami w wiecznie zielonych krzewach i jodłach